pelny tekst

pelny tekst
ZAKOŃCZENIE POWIATOWEJ LIGI SIATKÓWKI
W miniona sobotę, 17 grudnia, zakończyliśmy zmagania w PLPS dziewcząt w tym
roku szkolnym, rozgrywając 2 mecze. W pierwszym spotkaniu zmierzyliśmy się z drużyną
ZSBiO Tczew, z którą przegraliśmy mecz w fazie grupowej. Ale od tego czasu nasze
siatkarki zrobiły duży postęp w grze i dlatego tym razem nie mieliśmy żadnych problemów,
aby zwyciężyć 2:0. Niezwykłym wyczynem w tym meczu wykazała się Danka Dettlaff, która
aż 19 razy z rzędu zagrywała piłkę i to głównie dzięki jej zagrywce prowadziliśmy w 2 secie
19:0!
Kolejny mecz rozegraliśmy z naszymi koleżankami trenującymi w KS Jedynka Pelplin
a jego stawką była 5 lokata w lidze. Mecz był bardzo zacięty, w 1 secie bardzo dobrze
graliśmy na siatce, mieliśmy nawet 2 piłki setowe, ale większe doświadczenie i ogranie
naszych rywalek od kilku lat trenujących w klasie sportowej w końcu wzięło górę i
przegraliśmy 0:2. Tym samym zajęliśmy 6 miejsce w PLPS w debiucie w tej lidze, co jest
bardzo dobrym wynikiem. Drużyna w tym czasie rozwijała się znakomicie z każdym meczem
i treningiem. Z niecierpliwością czekamy na kolejne siatkarskie wyzwania.
Oficjalnego zakończenia ligi dokonał starosta tczewski wręczając medale i
wyróżnienia dla najlepszych zawodniczek w każdym zespole. Najlepszą naszą siatkarką
została uznana kapitan drużyny Klaudia Drossel. Na koniec rozegrano mecz przyjaźni, w
którym trenerzy i sędziowie pokonali drużynę zawodniczek 
W PLPS grały: Klaudia Drossel, Oliwia Szachta, Magdalena Faculak, Celina Rogowska,
Patrycja Floryn, Natalia Kuczkowska, Aleksandra Jaśniewska, Danuta Dettlaff, Klaudia