rozgrywek przystąpiło 9. Zgromadzone drużyny przywitał dyrektor GDK w Linii, Jan
W grupie A rywalizowały 4 drużyny: FC Gowidlino I, GKS Sierakowice II, GKS
W grupie B rywalizowało 5 zespołów: FC Gowidlino II, GKS Sierakowice I, GKS
Po rozegraniu 16 spotkań w fazie grupowej, do dalszej fazy turnieju awansowały
zespoły: GKS Linia II, GOSRiT Luzino Dziewczyny I, FC Gowidlino II i GKS Sierakowice I.
Do finału dotarły drużyny FC Gowidlino II i GKS Sierakowice I, po emocjonującym
meczu zawodnicy z Gowidlina drugi raz z rzędu wygrali turniej w Linii.
W meczu o 3 miejsce zawodniczki z Luzina pokonały młodszych zawodników z Linii.
Przyznano również nagrody indywidualne, najlepszym bramkarzem został Szymon
Hildebrandt (GKS Linia), a najlepszym zawodnikiem Dominik Konkel (FC Gowidlino).
Otrzymali oni pamiątkowe puchary.
Nagrody zawodnikom wręczali prezes GS LZS Miłosz Brzeski oraz Sekretarz Gminy
Linia p. Mirosława Kuberna.
Organizatorem turnieju było GS LZS w Linii, Gminny Dom Kultury w Linii oraz Urząd
Gminy w Linii.
Spotkania sędziowali członkowie GS LZS w Linii, Miłosz Brzeski, Jakub Brzeski,
Aleksander Choszcz i Rafał Bronk, przy stoliku sędziowskim wytrwale pracował Karol
Stencel.
28.01.2014 r. – rocznik 2001 / 2002
W turnieju rocznika 2002/2001 wzięło udział 11 drużyn. 6 rywalizowało w grupie A,
natomiast w grupie B 5. Po rozegraniu spotkań grupowych do dalszych gier awansowały
zespoły: FC Gowidlino I, FC Gowidlino II, Radunia Stężyca II, GKS Sierakowice II.
Pierwszy półfinał pomiędzy GKS Sierakowice II, a FC Gowidlino przyniósł sporo emocji,
a rozstrzygnięcie padło w końcowych sekundach meczu kiedy to zawodnik z Gowidlina
pięknym strzałem w "okienko" zapewnił swojej drużynie awans do finału.
Drugi półfinał pomiędzy Radunią Stężyca, a pierwszym zespołem z Gowidlina, nie
przyniósł rozstrzygnięcia w regulaminowych 8 minutach. Do wyłonienia zwycięzcy
potrzebowaliśmy rzutów karnych, bramkarz z Gowidlina dzięki swoim znakomitym
interwencjom zapewnił swojej drużynie awans. W meczu o 3 miejsce lepsi okazali się
zawodnicy Radunii, którzy pokonali GKS Sierakowice. W finale bratobójczy pojedynek
zawodników z Gowidlina, po 8 minutach na tablicy widniał wynik 0:0, oznaczało to wielkie
emocje związane z rzutami karnymi. Lepszymi egzekutorami okazali się zawodnicy
z pierwszej drużyny i to oni zwyciężyli w turnieju.
Dekoracji zawodników dokonali członkowie GS LZS w Linii oraz Wójt Gminy Linia
p. Łukasz Jabłoński. Każdy z zawodników otrzymał upominek, a najlepsza trójka komplet
medali, puchary oraz nagrody rzeczowe. Najlepszym bramkarzem wybrany został Tomasz
Woźniak, a najlepszym zawodnikiem Patryk Górniak, oboje z drużyny FC Gowidlino.
Jutro dzień przerwy, a w czwartek zmagania rozpoczną zawodnicy rocznika 1999/2000.
30.01.2014 r. – rocznik 1999 / 2000
Do zmagań rocznika 1999/2000 przystąpiło 9 drużyn, które zagrały systemem "każdy
z każdym". Spotkania przyniosły sporo emocji, bramek oraz bramkarskich interwencji.
Bezkonkurencyjna okazała się drużyna Radunii Stężyca która wygrała wszystkie
swoje spotkania, strzeliła 22 bramki i straciła zaledwie 1. Drugie miejsce dla GKS-u
Sierakowice, który zdobył 19 punktów, strzelił 22 bramki i stracił 10. Miejsce na "pudle"
ugrała ekipa Pogoni Lębork I, zawodnicy Ireneusza Świątka zdobyli 13 punktów tyle samo co
PZU Linia, lecz zdobyli o 1 bramkę więcej.
Wszyscy zawodnicy i zawodniczki otrzymali upominki, pierwsza trójka puchary
i medale. Organizatorzy przewidzieli również nagrody dla najlepszego bramkarza, a został
nim Dawid Karczyński (Radunia Stężyca), oraz dla najlepszego zawodnika, tu wybór padł na
Szymona Marszałkowskiego (GKS Sierakowice).
31.01.2014 r. – rocznik 1997 / 1998
W turnieju rocznika 1998/1997 wzięło udział 11 zespołów podzielonych na 2 grupy.
Po rozegraniu spotkań grupowych do dalszej fazy rozgrywek awansowały zespoły KS
Kamienica Królewska I, RPŻ VIP ROBAKOWO, GOSRiT Luzino i Leśnik Cewice.
Po zaciętych półfinałach, o 1 miejsce walczyły zespoły Kamienicy i GOSRiT-u, po 8
minutach na tablicy widniał bezbramkowy wynik, rzuty karne lepiej wykonywali zawodnicy
z Kamienicy i to oni wygrali cały turniej. W meczu o 3 miejsce, RPŻ VIP pokonał Leśnika
Cewice 2:0. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Marcin Choszcz (KS Kamienica
Królewska I), natomiast za najlepszego bramkarza wybrano Macieja Chmielnika (GOSRiT
Luzino). Nagrody najlepszym zawodnikom wręczali, dyrektor GDK w Linii, Jan
Trofimowicz, sekretarz Gminy Linia Mirosława Kuberna oraz prezes GS LZS w Linii Miłosz
Brzeski.
Spotkania sędziowali oraz organizacją wszystkich turniejów zajmowali się członkowie
GS LZS w Linii: Miłosz Brzeski, Jakub Brzeski, Karol Stencel i Rafał Bronk.