Pogoñ Ratusz Lêbork - Ba³tyk Gdynia 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Jaros³aw Ekert (52), 0:2 Mateusz Jezierski (85)
Pogoñ Ratusz: Czekirda - Sz.Bach (84’Kaczmarek), £.G³Ã³wczewski, Szutenberg, B.¯mudzki – J.Wroñski, Dmuchowski,
Ba³tyk: Kaczeniewski - Micha³ Kozie³, Wagner, £.Czerwionka - Klóska (60’ ¦migielski), Marcin Kozie³, Przybyszewski,
Czeszewski (58’Jezierski) - Szczepankowski (75’Krajnik), Ekert (57’Sieradzki), Ohirko (70’Ickiewicz)
 W czwartej kolejce Pomorskiej Ligi Juniorów A beniaminka czeka³a najtrudniejsza przeprawa, bo do Lêborka
przyjecha³ Ba³tyk Gdynia. Najstarsi juniorzy Pogoni wysoko zawiesili poprzeczkê liderowi tabeli i pokazali siê z dobrej
strony, ale ostatecznie musieli prze³kn±æ gorycz pora¿ki. Podopieczni Miros³awa Zimnego, obok Arki i Lechii, wygrali
wszystkie mecze, ale Pogoñ Ratusz, mimo pierwszej przegranej, zajmuje wysokie pi±te miejsce, z dorobkiem siedmiu
punktów.
Trener lêborczan, Wojciech Piêta doceni³ klasê rywala.
- To by³ najtrudniejszy przeciwnik z dotychczasowych. Wynik 0-2 mo¿e ¶wiadczyæ, ¿e Ba³tyk mia³ zdecydowan±
przewagê, ale to by³ mecz do pierwszej bramki – kto strzeli, ten wygra. Druga bramka to by³ ju¿ b³±d bramkarza.
Mieli¶my swoje sytuacje, ch³opcy podjêli walkê i mam nadziejê, ¿e z meczu na mecz bêdzie lepiej.
Pocz±tek sobotniego spotkania up³yn±³ na grze w ¶rodku pola. W 20 minucie Bartosz Haraszczuk poda³ na lew±
stronê do Jakuba ¯mudzkiego, a ten pos³a³ pi³kê wzd³u¿ bramki do Rafa³a G³Ã³wczewskiego, który siê z ni±
min±³ i Ba³tyk wyprowadzi³ kontratak, który jeden z gdynian zakoñczy³ strza³em w bramkarza. Trzy minuty pó¼niej
lew± stron± ruszy³a nastêpna kontra go¶ci, zakoñczona podaniem w pole karne, przy czym pierwszy z gdynian nie
trafi³ w pi³kê, a drugi strzeli³ metr nad bramk±.
Tu¿ po przerwie Rafa³ G³Ã³wczewski zgubi³ obroñcê, ale jego s³aby strza³ nie zrobi³ wra¿enia na bramkarzu. Trzy
minuty pó¼niej Ba³tyk obj±³ prowadzenie. Go¶cie przechwycili pi³kê w ¶rodku pola, ruszyli na bramkê, gdzie w polu
karnym jeden z gdynian wy³o¿y³ futbolówkê Jaros³awowi Ekertowi, a ten dope³ni³ formalno¶ci. W 59 minucie
Dominik Czekirda w sytuacji sam na sam uprzedzi³ jednego z rywali. Popisa³ siê tak¿e refleksem w 83 minucie, kiedy
przeniós³ nad poprzeczk± uderzenie z kilku metrów.
Niestety drugi gol dla Ba³tyku obci±¿a jego konto. Z dobrym zamiarem wybieg³ z bramki, ale nie przechwyci³ pi³ki i
Mateusz Jezierski bezlito¶nie wykorzysta³ ten b³±d, strzelaj±c ju¿ do pustej bramki.