10.05.2006 Za nami długi weekend i dużo ścigania. Rozpoczęliśmy

10.05.2006
Za nami długi weekend i dużo ścigania. Rozpoczęliśmy 30 kwietnia we Wrocławiu
na pierwszej edycji maratonu z Cyklu Eska Fujifilm Bike Maraton 2006. Trasa maratonu miała
być łatwa, z małą sumą przewyższeń (ok. 600m podjazdu na dystansie giga 81km), jednak
padający przez kilka dni przed zawodami deszcz rozmoczył trasę, głównie biegnącą przez pola.
W wielu miejscach zawodnicy musieli nieść rowery w błocie sięgajacym kostek! Był to
prawdziwy sprawdzian dla sprzętu, który wielu zawodnikom odmówił posłuszeństwa.
Na szczęście my nie mieliśmy większych problemów. Magdalena Balana i Daria Wójcik zajęły
pierwsze miejsce, odpowiednio na dystansie Giga i Mini. Marcin Piecuch zajął 8 miejsce
na dystansie Giga, a Łukasz Grzesik 23 na Mega.
3 maja Magdalena wystartowała w maratonie w Warszawie z serii Mazovia MTB, gdzie nie
do końca naprawiony rower po maratonie we Wrocławiu dał o sobie znać. Jednak mimo
problemów z hamulcami i gumy na 20 km przed metą zajęła 3 miejsce.
6 maja w Karpaczu odbył się drugi maraton z serii Intel Powerade BikeMaraton 2006,
w którym wystartował Marcin Piecuch. Trasa była ciężka ze względu na dużą sumę
przewyższeń (2500m podjazdu na najdłuższym dystansie Giga 91km) i poprowadzenie jej
technicznymi ścieżkami. Tym razem pogoda dopisała. Na maraton zjechała cała polska
czołówka, wygrał Andrzej Kaiser z zawodowej grupy kolarskiej DHL-Author. Wszystkich
startujących było około 800 osób. Marcin zajął 16 miejsce (dystans Giga).
W poniedziałek odbyły się Akademickie Mistrzostwa Podkarpacia w Kielnarowej. Nasza
uczelnia zajęła drużynowo pierwsze miejsce wśród kobiet i drugie wśród mężczyzn.
Dziękujemy firmie Cult-bike za części do rowerów, które przybliżają nasze rowery do sprzętu,
na jakim ścigają się czołowi zawodnicy. Również dziękujemy Panu Antoniemu Kuźniarowi
właścicielowi studia fitness Cool-Gym za pomoc w przygotowaniu do zawodów.
W ten weekend planujemy start w maratonie MTB w Przemyślu w sobotę, a w niedzielę
na kolejnym wyścigu XC z serii Mountain Bike Cup w Łącku koło Nowego Sącza.
Po raz kolejny zwracamy się do rzeszowskich firm o pomoc, przede wszystkim chodzi nam
o transport na zawody.
Dziękuję i pozdrawiam,
Marcin Piecuch
15.05.2006
13 i 14 maja Magdalena Balana i Daria Wójcik wystartowały w Międzynarodowym wyścigu
kolarskim w Bolesławcu. Zawody trwały dwa dni. Pierwszy był wyścig Cross Country
na bardzo trudnej technicznie pętli długości 4,8 km, którą zawodnicy przejeżdżali kilka razy
w zależności od kategorii. Wygrała Magda, Daria zajęła trzecie miejsce. Na drugi dzień
większość zawodników wystartowała w maratonie. Trasa miała długość 75 km i również była
przeprowadzona w bardzo trudnym technicznie terenie. Dodatkowym utrudnieniem był
przelotnie padający deszcze. Na tej trasie Magda również nie miała sobie równych i wygrała, co
dało jej zwycięstwo w klasyfikacji łącznej wyścigu. Daria ukończyła maraton na 5 pozycji, a w
klasyfikacji generalnej na 3 miejscu.
Marcin Piecuch w sobotę wystartował w Maratonie MTB w Przemyślu. Trasa miała długość
około 50 km i ponad 1000 m podjazdu. Marcin od początku jechał w czołówce, ostatecznie
maraton ukończył na 2 pozycji.
Na następny dzień Marcin Piecuch z Łukaszem Grzesikiem wystartowali w drugiej edycji
Ogólnopolskiego wyścigu Cross Country Mountain Bike Cup 2006 w Łącku. Trasa była bardzo
wymagająca, nie dająca odpocząć zawodnikowi nawet na zjazdach, urozmaicona kilkoma
podbiegami i przejazdem przez rzeczkę. Pętlę, długości 4km, zawodnicy kategorii elita
pokonywali 6 razy. Marcin, mimo zerwanego łańcucha na pierwszej pętli, zdołał jeszcze
wyprzedzić zawodników i dojechał na 2 miejscu. Łukasz był 4. Na zawodach startowało
jeszcze dwoje zawodników z Politechniki Rzeszowskiej: Małgorzata Antosiewicz i Dariusz
Szydłak, Małgorzata zajęła 3 miejsce, a Darek 6. Uczestnicy zawodów z Politechniki
Rzeszowskiej dziękują Uczelni za zorganizowanie transportu i tym samym umożliwienie