zawody pzpnow!

ZAWODY PZPNOW!
Autor: WOSiR Drzonków
W dniach 10-12 lipca br. na drzonkowskich obiektach odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w
Pięcioboju Nowoczesnym. Pierwszego dnia zawodów zostały rozdane medale dla mężczyzn.
Mistrzem Polski seniorów na rok 2015 został Sebastian Stasiak z UKS Żoliborz Warszawa, drugie
miejsce zajął Michał Gralewski, a trzecie Remigiusz Golis również z UKS Zoliborz. Zawody
kończyła jazda konna, w której zawodnicy UKS Żoliborz Warszawa zaprezentowali się bardzo
dobrze wyprzedzając prowadzących po 4 konkurencjach Szymona Staśkiewicza i Jarosława
Świderskiego. W klasyfikacji OPEN pierwszy był Stasiak, drugi Kirill Kasyanik z Białorusi, a trzeci
M. Gralewski. Natomiast w sobotniej rywalizacji Pań najlepsza okazała się Oktawia Nowacka z St
PP CWKS Legia Warszawa, która wyprzedziła Annę Maliszewską z UKS Żoliborz Warszawa i
Aleksandrę Skarzyńską z UKS G-8 Bielany Warszawa. Nasze medalistki potwierdziły swoją dobrą
formę z mistrzostw świata seniorów gdzie w drużynie zdobyły złoty medal drużynowy. W
klasyfikacji OPEN zwyciężyła O. Nowacka, druga była A. Maliszewska, a trzecia Serapinaite Ieva z
Litwy. Podczas ostatniego dnia Mistrzostw Polski Seniorów rywalizowały sztafety MIX. Mistrzem
Polski w tej kategorii została sztafeta UKS G-8 Bielany 1 w składzie SKARZYNSKA Aleksandra,