Tour Mediterraneen: czasówka dla Stephena Cummingsa

Sobota, 15 Luty 2014, 22:01:17
Stephen Cummings (BMC) wygrał 4. etap wyścigu Tour Méditerranéen, jazdę indywidualną na czas. O 4 sek. pokonał
Riccardo Zoidl (Trek Factory Racing) i o 10 sek. Sylvaina Chavanela (IAM Cycling).
W sobotę, w godzinach popołudniowych, został rozegrany czwarty etap wyścigu Tour Méditerranéen (kat.2.1), którym
była jazda indywidualna na czas. Kolarze mieli do pokonania 18,2 – kilometrowy dystans ze startem i metą w Saint
Rémy de Provence. Trasa czasówki nie należała do najtrudniejszych. Na jej trasie znajdowały się dwa niewielkie
podjazdy.
Najszybciej z trasa czasówki uporał się zawodnik ekipy BMC Racing, Stephen Cummings. Na jej pokonanie potrzebował
24 minut i 27 sekund. O 4 sekundy wolniej trasę przejechał Ricardo Zoidl z Trek Factory i zajął 2.miejsce
Spośród kolarzy ekipy CCC Polsat Polkowice, najszybszy czas przejazdu uzyskał Davide Rebellin. Trasę przejazdu
przejechał w czasie 25 min. 51 sek. tracąc do zwycięzcy 1 min. 24 sek.
Po czwartym etapie liderem wyścigu został zwycięzca czasówki, Stephen Cummings (BMC Racing). Wyprzedza o 4 sek.
Riccardo Zoidla i 10 sek. Sylviana Chavanela.
Davide Rebellin zajmuje 28.miejsce, tracąc do lidera 1 min. 24.sek.