Rok szkolny 2014/2015 - Gimnazjum nr 4 w Wolbromiu

KONKURSY
Najlepsze Wyniki w Małopolskich Konkursach Przedmiotowych
1. Małopolski Konkurs Matematyczny – Adrian Furman - kl. IIIc – 26 miejsce w finale etapu
wojewódzkiego – opiekun Tomasz Żak
2. Małopolski Konkurs z Fizyki – Wiktor Siewiorek - kl. IIa – finalista etapu wojewódzkiego – opiekun
Irena Smoter
3. Małopolski Konkurs Geograficzny - Adrian Furman - kl. IIIc, Wiktor Siewiorek - kl. IIa, Kaja Pasternak kl. IIb, Aleksandra Gawron, Karolina Pałka, Kinga Sąkól - kl. IId, Emilia Kur - kl. Ib – awansowali do
etapu rejonowego – opiekun Robert Kulpa
4. Małopolski Konkurs Biologiczny – Karolina Wójcik - kl. IIIb - awansowała do etapu rejonowego –
opiekun Joanna Szczęśniak
5. Małopolski Konkurs Chemiczny – Nadia Sikora - kl. IIIb, Karolina Wójcik - kl. IIIb - awansowały do
etapu rejonowego – opiekun Joanna Szczęśniak
6. Małopolski Konkurs Historyczny – Aleksandra Gawron - kl. IId - awansowała do etapu rejonowego –
opiekun Anna Płowiec
Inne konkursy, które zostały przeprowadzone na terenie szkoły
1. Ogólnopolska Olimpiada Matematyczna (współfinansowana przez MEN, pod patronatem pani Anny
Komorowskiej) – Adrian Furman – kl. IIIc oraz Milena Maślisz – kl. IIa awansowali do II – wojewódzkiego etapu (opiekun – Tomasz Żak)
2. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Pangea”- organizowany pod patronatem MEN.
Do finału ogólnopolskiego, który odbył się w Warszawie awansowali Szymon Łukasik – kl. Ib oraz Adrian
Furman – kl. IIIc (opiekunowie - Robert Wójcik oraz Tomasz Żak)
3.Konkurs Informatyczny – uczniowie Maciej Gamrot – kl. Ic, Paweł Hat – kl. IId, Wiktor Siewiorek- kl. IIa,
Adrian Furman – kl. IIIc, Jakub Krzysztoforski, Sławomir Kwieciński i Jakub Witek – kl. IIId awansowali do
etapu rejonowego
4. Polsko – Ukraiński konkurs fizyczny „Lwiątko” – uczniowie Wiktor Siewiorek, Dominik Dziuba - kl. IIa
oraz Piotr Kurpiś – kl. IIIb otrzymali wyróżnienia (opiekun – Irena Smoter)
5. Międzynarodowy Konkurs Matematyczny „Kangur Europejski” – uczniowie Adrian Furman – kl. IIIc oraz
Piotr Kurpiś – kl. IIIb otrzymali wyróżnienia (opiekun – Tomasz Żak)
6. Konkurs „Olimpus” z języka angielskiego – uczniowie Nadia Sikora kl. IIIb oraz Maciej Gamrot kl.Ic
zostali laureatami konkursu (opiekun – Paulina Strózik)
7. V Ogólnopolski Konkurs Informatyczny „TIK?-TAK!” - Wiktor Siewiorek - kl.IIa - awans do etapu
rejonowego (opiekun – Anna Fira-Maj)
8. Konkurs Biblijny dla szkół z gminy Wolbrom - Karolina Pałka - kl. IId – zajęła II – miejsce (opiekun ks.
Piotr Bardo)
9. Miejsko – gminny konkurs historyczno – regionalny „Moja mała ojczyzna” - Aleksandra Gawron - kl.IId zdobyła III miejsce (opiekun Anna Płowiec)
Inne Konkursy
1. Ogólnopolski Konkurs Fizyczno-Fotograficzny „Zjawiska optyczne” - Marcin Pijaj - kl.Ib - uzyskał tytuł
laureata - I miejsce, Katarzyna Karoń – kl.IIb, Patrycja Żak – kl.IIIb, Klaudia Sikora – kl.IIIb, Bartosz Dyduch
kl.Ic – otrzymali wyróżnienia (opiekun Irena Smoter)
2. Konkurs plastyczny „Dbamy o czyste powietrze, glebę i wodę” – Karolina Liszewska – kl.Id – została
laureatką III – miejsca etapu wojewódzkiego (opiekun – Bożena Witos)
3. Powiatowy Konkurs Recytatorski - Marcin Gajewski – kl. III d zdobył II miejsce (opiekun – Anna Stasiek)
4. Językowe współzawodnictwo – konkurs organizowany przez LO w Wolbromiu:
- w kategorii piosenka niemieckojęzyczna – Karolina Pałka - kl. IId zdobyła III miejsce (opiekun - Agnieszka
Koryto)
- w kategorii przedstawienie teatralne – nasi uczniowie zdobyli IV miejsce (opiekun – Katarzyna Żak, Ewa
Serwatka)
5. Powiatowy Konkurs Literacki „Szkoła w marzeniach, szkoła we wspomnieniach” – Jakub Witek – kl. IIId
zajął II miejsce (opiekun – Anna Stasiek) oraz Kinga Kur - kl. IIa otrzymała wyróżnienie (opiekun – Marta
Serwatka)
6. Gminny konkurs o Józefie Piłsudskim - Izabela Rosół – kl.IIIc - I miejsce - (opiekun – Anna Płowiec)
7. Miejsko-gminny Konkurs Języków Obcych:
j. angielski – Nadia Sikora - kl. IIIb – zdobyła I miejsce (opiekun – Paulina Struzik), a Maciej Furman –
kl. III c – III miejsce (opiekun – Jolanta Haberka)
j. niemiecki - Izabela Rosół - kl. III c – zdobyła III miejsce (opiekun – Katarzyna Żak)
8. Gminny Konkurs o życiu i twórczości Stefana Żeromskiego - Agnieszka Stefaniak - kl. III d zajęła I miejsce
a Justyna Barczyk – kl. III a - III miejsce (opiekun - Anna Stasiek)
9. Szkolny Przegląd Twórczości Artystycznej (DK w Wolbromiu) - Dominika Sikora – kl. IId zdobyła II
miejsce (opiekun – Kołdras Magdalena
10.. Konkurs Fotograficzny „Światła i cienie nauki” w ramach XV Festiwalu Nauki w Krakowie - Karolina
Wójcik - kl. IIIb - wyróżnienie (opiekun Irena Smoter)
11. Zwyczaje Bożonarodzeniowe - konkurs Miejsko-Gminny - Izabela Rosół – kl. IIIc – zajęła III miejsce
(opiekun – Katarzyna Żak)
12. Gra miejska i konkurs wiedzy w ramach realizacji Projektu „Tydzień z historią Wolbromia”
zorganizowanych przez Dom Kultury w Wolbromiu – drużyna w składzie: Karolina Pałka, Aleksandra
Gawron – kl. IId, Katarzyna Karoń, Zofia Pietrasik – kl.IIb - zajęła II miejsce
ZAWODY SPORTOWE
1.Podczas tegorocznych indywidualnych biegów przełajowych uczniowie naszego gimnazjum uzyskali
następujące wyniki:
- w finale wojewódzkim: Marta Kuraś – X miejsce, Andrzej Kałwa – XVII miejsce, Patryk Kazior – XXV
miejsce, Weronika Maciąg – L miejsce oraz Dawid Sokół – LIV miejsce
- na etapie powiatowym – Klaudia Płowiec - VIII miejsce, Dominik Chmura - VIII miejsce, Bartosz Kabalak X miejsce, Emilia Żuber – XIII miejsce oraz Arkadiusz Kałwa – XVI miejsce
2.Małopolska Gimnazjada Młodzieży w kategorii Szkolnych Grup Tanecznych – grupa Cheerleaders w
składzie: Wiktoria Banyś, Magda Misiek, Monika Gomułka - kl.IIIb, Klaudia Dudek - kl.IIa, Sandra
Wodecka, Patrycja Strzałka - kl.IIIa, Kinga Konopka - kl.IId, Roksana Tucharz - kl.Ic, Aleksandra Golda –
kl.2c, Patrycja Serwatka – kl.Ib, Aleksandra Rogal - kl.IIc oraz Natalia Gamrat - kl.IIc - zdobyła IV miejsce w