II POLSKA LIGA FUTSALU -IV kolejka

Gmina Po¶wiêtne
Autor: Administrator
08.02.2010.
W rozegranym awansem meczu IV kolejki II ligi Polskiej Ligi Futsalu dru¿yna UKS Orkan Po¶wiêtne zremisowa³a w
Bia³ymstoku mecz z rezerwami I ligowego Heliosa Bia³ystok 6:6.
KS GRABÓWKA HELIOS II BIA£YSTOK UKS ORKAN PO¦WIÊTNE 6:6 (3:2)
Bramki dla UKS Orkan:
£apiñski Mariusz -2,
Piekutowskki Damian 2,
Perkowski Adam 2.
Sk³ady dru¿yny UKS Orkan Po¶wiêtne: Dr±gowski Tomasz - £apiñski Mariusz, Piekutowski Damian, Kamiñski Karol,
Prorok Marcin, £uczaj Piotr, Kury¶ Pawe³, Perkowski Adam, Dobrzyñski Jakub.
Naszpikowany zawodnikami graj±cej w I lidze PLF pierwszej dru¿yny, zespó³ Heliosa Bia³ystok spotka³o du¿e
rozczarowanie. Gospodarzom uda³o siê zaledwie zremisowaæ z UKS Orkan Po¶wiêtne 6:6 (3:2). Go¶cie zagrali
niezwykle ambitnie i przy trochê wiêkszej skuteczno¶ci mogli ten mecz nawet wygraæ, pomimo, i¿ w pewnym momencie
przegrywali ju¿ 2:5. Konsekwentna gra Orkana w drugiej czê¶ci meczu sprawi³a, i¿ na kilka minut przed jego koñcem
Helios prowadzi³ tylko 6:5. Zagro¿eni gospodarze zaczêli graæ coraz bardziej ostro. Chc±c wzmocniæ si³ê ataku wycofali
nawet bramkarza. Na dwie minuty przed koñcem meczu gospodarze fauluj± zawodnika Orkana Mariusza £apiñskiego.
By³ to szósty faul Heliosa w tej czê¶ci meczu. W konsekwencji Orkan wykonuje przed³u¿ony rzut karny. Gola na wagê
remisu zdobywa Mariusz £apiñski. Ostatnie dwie minuty to oblê¿enie bramki go¶ci, którym udaje siê jednak dotrwaæ
szczê¶liwie do koñca i mecz koñczy siê zas³u¿onym remisem 6:6. Naj³adniejsz± bramkê meczu zdoby³ g³ówk±
Adam Perkowski z Orkana.
Natomiast w ostatniej, pi±tej kolejce I rundy PLF Orkan w hali ZSM w £apach zmierzy³ siê z ¯ubrem Drohiczyn,
wygrywaj±c 12:4.
UKS ORKAN PO¦WIÊTNE - ¯UBR DROHICZYN 12:4 (4:2)
Krystian Dawidziuk 1.
Sk³ady dru¿yny UKS Orkan Po¶wiêtne: Dr±gowski Tomasz - £apiñski Mariusz, Piekutowski Damian, Prorok Marcin,
£uczaj Piotr, Perkowski Adam, Kury¶ Pawe³, Dobrzyñski Jakub.
Dru¿yna Orkana nie mia³a ¿adnych problemów z pokonaniem go¶ci z Drohiczyna. Wprawdzie ¯ubr obj±³ szybko
prowadzenie po strzale Daniela Stasiuka, ale chwilê pó¼niej do g³osu doszli gospodarze. Pomimo wielu znakomitych
sytuacji zdobywanie goli sz³o im pocz±tkowo bardzo trudno. Strza³y naszych zawodników wielokrotnie trafia³y w s³upki i
porzeczkê bramki go¶ci. ¯ubr jeszcze raz wyszed³ na prowadzenie po golu Kamila Krasnodêbskiego. Od tego
momentu Orkan zacz±³ graæ o wiele dok³adniej. W efekcie Orkan wygra³ I po³owê meczu 4:2. Po przerwie na boisku
dominowali ju¿ gospodarze, zdobywaj±c szybko kolejne bramki. Za³amani go¶cie próbowali nawi±zaæ walkê, ale zdobyli
tylko dwie bramki. Koñcowy wynik 12:4 dla Orkana jest najmniejsz± kar± jaka mog³a spotkaæ dru¿ynê ¯ubra. Przy
wiêkszej koncentracji gospodarze powinni zdobyæ przynajmniej kilka bramek wiêcej. Na uwagê zas³uguje bardzo
skuteczna gra Adama Perkowskiego (5 bramek) oraz Mariusza £apiñskiego (4 bramki).
W niedzielê 07 lutego Orkan zagra³ w £apach z siln± dru¿yn± UKS Mechaniak Bia³ystok wygrywaj±c 8:6 (4:3)
Sk³ad UKS Orkan:
Dr±gowski Tomasz - £apiñski Mariusz, Piekutowski Damian, Prorok Marcin, £uczaj Piotr, Perkowski Adam, Kury¶
Pawe³, Dobrzyñski Jakub.
Dru¿yna Orkana stoczy³a niezwykle zaciêty mecz z wiceliderem ligi UKS Mechaniak Bia³ystok. Orkan w pierwszych
minutach spotkania obj±³ prowadzenie 2:0 po strza³ach Mariusza £apiñskiego i Damiana Piekutowskiego. Niestety
pó¼niej do g³osu doszli go¶cie. Orkan praktycznie przez ca³y mecz gra³ w defensywie, przeprowadzaj±c jednak
gro¼ne kontry. Taktyka gry gospodarzy okaza³± siê skuteczna. Do przerwy Orkan prowadzi³ 4:3 po kolejnych golach
Mariusza £apiñskiego i Damiana Piekutowskiego. Po przerwie go¶cie nadal wyra¼nie przewa¿ali. Orkan atakowa³
sporadycznie, ale za to niezwykle skutecznie. Kolejne bramki zdobywali Mariusz £apiñski i Damian Piekutowski oraz
Adam Perkowski. Pod koniec meczu go¶cie wycofali nawet bramkarza, co wykorzysta³ najlepszy zawodnik meczu
Mariusz £apiñski, strzelaj±c gola do pustej bramki z oko³o 30 m. Po tym zwyciêstwie Orkan coraz bardziej zbli¿a siê
do prowadz±cych w lidze dru¿yn. W nastêpnym meczu zagra z liderem ligi Rudni± Zabudów w dniu 14 lutego w