Zawodnicy naszego regionu Mistrzami Świata Federacji IMAF w

Zawodnicy naszego regionu Mistrzami Świata Federacji IMAF w sztukach walki
W dniach 13-14 października w Antwerpii (Belgia) odbyły się Mistrzostwa Świata w Sztukach Walki
Federacji IMAF-Europe. Do rywalizacji w konkurencjach Ju Jitsu, Karate, Kobudo, Sport Kenjutsu i
Semi Kontakt Kickboxing stanęło blisko 400 zawodników z 14 krajów. Liczna, 40osobowa
reprezentacja IMAF Polska odniosła wielki sukces zdobywając w sumie 46 medali, w tym 22 złote, 12
srebrnych i 12 brązowych. Duża w tym również zasługa zawodników naszego regionu. Zawodnicy
Klubu Karate Shotokan Dojo Toruń zdobyli aż jedenaście medali, zawodnicy z Inowrocławskiego
Klubu Sportowego Karate i Gakko Karate Łabiszyn wrócili z dorobkiem każdy z klubów po dziewięć
medali.
Dojo Toruń
W kategorii kadetów (nazwisko, miejsce, konkurencja):
Nataniel Gębicki: I m. ippon kumite, I m. semi kontakt -45, II m. sanbon kumite
W kategorii juniorów:
Agnieszka Kalata: I m. ippon kumite, III m sanbon kumite
Karol Silarski: I m. semi kontakt – 65, II m. ippon kumite, III m. sanbon kumite
Tomasz Skibiński: II m. semi kontakt +57
Ponadto dwie inowrocławskie drużyny stanęły na podium w konkurencji kata synchroniczne. Drużyna
IKSK w składzie Dominik Boła, Igor Mianowany i Filip Mianowany zdobyła I miejsce w kategorii
kadetów, natomiast drużyna IKSK w składzie Emil Witkowski, Bartłomiej Karski i Michał Malik
(reprezentant Łukowa w zmaganiach indywidualnych) wywalczyła III miejsce w grupie seniorskiej.
Ponadto Nataniel Gębicki z Torunia został wyróżniony pamiątkowym medalem dla najlepszego
zawodnika Mistrzostw w kategorii kadetów.