Sukcesy judoków z SP w Rodakach tak e na turniejach - Com-4T

Sukcesy judoków z SP w Rodakach także na turniejach
międzynarodowych
(wtorek, 10 czerwiec 2008) - Nadesłał Mariola Binek
Przygoda uczniów SP w Rodakach z judo rozpoczęła się w październiku 2007 roku. To właśnie wtedy
– dzięki dotacji w ramach programu „Super Szkoła” - zaistniała możliwość
zakupienia kosztownych mat – nieodzownych do prowadzenia zajęć. Opiekę merytoryczną nad
rodacką sekcją sprawuje UKS Judo Wolbrom, trenerem drużyny jest pan Robert Biegaj – medalista
Mistrzostw Polski Młodzieży.Judocy zadebiutowali już w grudniu na „Zawodach Mikołajkowych
Dzieci”. Nowicjuszom szczęście sprzyjało, przywieźli bowiem z Wolbromia kilka wyróżnień: Łukasz
Paś - I m., Marcin Paciej i Michał Sosnowski - II m., Anita Ścisłowska, Kinga Plewicka i Mateusz Porcz III m.Kolejne medale zostały wywalczone w styczniu podczas „IV Otwartego Krakowskiego
Turnieju Dzieci w Judo”. Weronika Leśniak i Aleksandra Barczyk zdobyły brązowe medale w swoich
kategoriach wagowych.W „Turnieju Towarzyskim Dzieci” w Sosnowcu (kwiecień 2008)
Bożena Szeląg, i Tomasz Pandel zajęli II miejsca, a Izabela Wardęga, Julia Leśniak, Aleksandra Barczyk i
Wojciech Kłoda – III lokaty. Także w kwietniu Wojciech Kłoda i Bożena Szeląg zdobyli brązowe
medale na „Międzynarodowym Turnieju Judo w GOERLITZ –NIEMCY”. Niemały
sukces odniosła również Izabela Wardęga, która zajęła 5 miejsce w „10 Int. - Judo-CREATIVPreisgeldturnier - Graz – Turnieju odbywającym się w Austrii na przełomie maja i czerwca.
Drużyna UKS Judo Wolbrom, w której wystąpiła Iza, zajęła w klasyfikacji generalnej 12 miejsce –