amatorski turniej tenisa za nami!

AMATORSKI TURNIEJ TENISA ZA NAMI!
Autor: Magdalena Modzelewska
Amatorski Noworoczny Turniej Tenisa w grze podwójnej oraz Noworoczny Turniej w Tenisie na
Wózkach za nami! W niedzielę 15 stycznia rozegrano Amatorski Noworoczny Turniej Tenisa w
grze podwójnej oraz Noworoczny Turniej w Tenisie na Wózkach. W rozgrywce amatorów do
startu przystąpiło osiem par. Tegoroczna edycja noworocznego turnieju była bardzo zbliżona
poziomem wszystkich uczestników. Osiem par zostało podzielonych do dwóch grup z których
następnie dwie pierwsze rywalizowały w strefie medalowej a dwie ostatnie grały o miejsca 5-8.
Zawody mogły się podobać, długie wyrównane mecze często obfitowały w wiele ciekawych
zagrań, szybkich akcji i mocnych wymian z głębi kortu. O końcowych zwycięstwie często
decydował przypadek i szczęście a jak wiadomo w sporcie sprzyja ono lepszym. Ostatecznie
tytuł mistrzowski w grze podwójnej amatorów obroniła para Robert Szylderowicz/Olgierd
Krzyżanowski. W finale pokonali parę Mariusz Pawlik/Roman Szpak 64 75. Końcowa klasyfikacja
turnieju: 1. Robert Szylderowicz/Olgierd Krzyżanowski. 2. Mariusz Pawlik/Roman 3. Rafał
Wojciechowski/Jarosław Jarczewski 4. Sławomir Bachorski/Jerzy Pitrowski 5. Krzysztof
Rynkiewicz/Kazimierz Woźniak 6. Piotr Sawicki/Marcin Żylewicz 7. Kazimierz Zatorski/Mariusz
Herbut 8. Cezary Serbeniuk/Bartosz Banaszek Zawodnikiem turnieju wybrany został Mariusz
Pawlik. W pierwszym Noworocznym Turnieju Tenisa na Wózkach najlepszym okazał się
zielonogórzanin Ryszard Szczygieł, który z kompletem 3 zwycięstw zdecydowanie zwyciężył
rywalizację. W zawodach udział wzięło 4 zawodników. Warto nadmienić, że wszyscy zawodnicy
którzy wzięli udział w zawodach to ścisła czołówka Polski w tenisie na wózkach, a Lucyna
Miętrkiewicz trenująca na obiektach WOSiR Drzonków to aktualna mistrzyni Polski! Końcowa
klasyfikacja: 1. Ryszard Szczygieł 2. Bogusław Glaz 3. Paweł Miętrkiewicz 4. Lucyna Miętrkiewicz
Serdecznie gratulujemy oraz dziękujemy za udział wszystkim zawodnikom!