turniej karate dzieci i młodzie yo puchar burmistrza

Gmina Kobylin
TURNIEJ KARATE DZIECI I MŁODZIEŻY O PUCHAR BURMISTRZA KOBYLINA
W dniu 01.10.2016 w hali środowiskowo-sportowej w Kobylinie odbył się V Turniej Karate Dzieci i
Młodzieży o Puchar Burmistrza Kobylina.
Organizatorem zawodów był Uczniowski Klub Sportowy UKEMI. W turnieju wzięło udział 160 zawodników
z 18 klubów karate województwa wielkopolskiego, dolnośląskiego oraz opolskiego. Wśród zaproszonych
gości byli: Burmistrz Kobylina Bernard Jasiński, zastępca przewodniczącego Rady Miejskiej Wiesław
Lisiak, Dyrektor Zespołu Szkoła Podstawowa i Przedszkole w Kobylinie Mariola Wojciechowska.
Uroczystego otwarcia turnieju dokonała pani dyrektor Zespołu Szkół. Zawody przebiegały bardzo sprawnie pod przewodnictwem sędziego głównego pana Jarosława Adamskiego.
Karatecy rywalizowali w konkurencji kata indywidualne, kumite indywidualne oraz konkurencji fuku-go. Zawodnicy startujący w poszczególnych konkurencjach zdobywali punkty dla swojego klubu, rywalizując o miano najlepszego klubu w konkurencji kata i kumite
.
Najlepszym klubem w konkurencji kata okazał się UKS Shodan Zduny,
drugie miejsce ex aequo wywalczyły kluby: ASW Nippon Krotoszyn oraz Klub Karate Hitotsu Ostrzeszów. W konkurencji kumite zwycięzcą został również klub UKS Shodan Zduny wyprzedzając ASW Nippon Krotoszyn oraz Kostrzyński Klub Karate do Shotokan.
Trenerzy zwycięskich klubów w poszczególnych konkurencjach otrzymali puchary z rąk zastępcy przewodniczącego Rady Miejskiej Wiesława Lisiaka. Oprócz klasyfikacji w konkurencji kata i kumite podczas turnieju rywalizowano również o miano najlepszego klubu turnieju w ogólnej punktacji.
Puchar dla najlepszego klubu V Turnieju Karate Dzieci i Młodzież ufundował Burmistrz Kobylina, a otrzymał go UKS Shodan Zduny. Na drugim miejscu uplasował się klub ASW Nippon Krotoszyn, a trzecie miejsce zajął klub Gottsu Kościan.