Lot Konopiska. Kolejne zwycięstwo odnieśli Juniorzy Starsi
05 listopada 2016
kategoria:
Sport i Turystyka
Kolejne zwycięstwo odnieśli Juniorzy Starsi. Tym razem po raz kolejny pokonali wyżej notowanego rywala
– Błękitni Herby. Mecz mocnym uderzeniem zaczęli gospodarze. Dosłownie mówiąc w 6 minucie potężny
strzał z rzutu wolnego oddał Kamil Polaczkiewicz. Bramkarz nie zdołał złapać piłki i ku uciesze
zawodników i kibiców wpadła do bramki. Kilka minut później, dokładnie w 9 minucie zdobywamy kolejną
bramkę. Tym razem z rzutu wolnego dośrodkowuje Przemysław Kowalik a piłkę do bramki głową z
najbliższej odległości kieruje ponownie Polaczkiewicz. Mało kto mógł się spodziewać takiego obrotu spraw
i to tak szybko. Goście również zaskoczeni takim obrotem spraw, wzięli się szybko do odrabiania wyniku,
ale mądra gra w obronie oraz mnóstwo niedokładności w szeregach gości uniemożliwiły odrobienie strat.
Gospodarze natomiast groźnie kontratakowali. I ponownie gdyby nie bramkarz wynik do przerwy mógł być
okazalszy. Druga połowa to podobny obraz gry. Zawodnicy z Konopisk mądrze utrzymują się przy piłce i
stwarzają groźne sytuacje czy to z ataku pozycyjnego jak również z kontrataków. Natomiast Goście nie
zdołali dobrze sprawdzić naszego bramkarza, gdyż fatalnie pudłowali. Wynik w 78 minucie pewnym
strzałem z rzutu karnego ustalił Łukasz Korzekwa ( Faulowany Piotr Cierpiał). Od 80 minuty praktycznie
nie wychodziliśmy z pola karnego drużyny z Herb. I taka naprawdę nasza nonszalancja uchroniła gości od
pogromu, gdyż wynik 3:0 to najmniejszy wymiar kary. Cieszy kolejne zwycięstwo z wyżej notowanym
rywalem. Zdobywane punkty oraz doświadczenie z każdym meczem pozwalają nam przeskakiwać wyżej w
ligowej tabeli. Obecnie zajmujemy 7 lokatę. W niedzielę czeka nas arcytrudny wyjazd do Truskolas.
Absolutny wicelider rozgrywek. Warto przypomnieć, że Panki również były wiceliderem a nasza drużyna
odniosła zwycięstwo. Czy będzie tak tym razem ?