Gospodarze wciąż zwyciężają, „Salezjanie” lepsi od

Gospodarze wciąż zwyciężają, „Salezjanie” lepsi od „Prezentek”
11 grudnia rozpoczęły się mecze rewanżowe rundy zasadniczej. W 4. kolejce odbyły się
następujące mecze: Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek grało z KOSTKĄ, a Publiczne
Gimnazjum nr 53 Sióstr Prezentek z „Salezjanami”
Pierwsze spotkanie rozpoczęło się od serii zagrywek „Salezjanek”. Gospodarze od razu
zapunktowali tym elementem gry, dzięki czemu KOSTKA nie była stanie nawiązać w tym
secie równorzędnej walki, przegrywając 12:25. Druga partia była bardziej wyrównana,
jednak cały czas siatkarze z Jagiellońskiego mieli przewagę punktową, którą dowieźli
niezagrożenie do końca, wygrywając 25:19 i cały pojedynek 2:0. Najlepszym zawodnikiem
konfrontacji wybrano Bartosza Kowala ze zwycięskiej drużyny.
Drugi mecz również zakończył się po dwóch setach. Gimnazjum Salezjańskie, mimo
ambitnej postawy „Prezentek”, zasłużenie wygrało zarówno pierwszą, jak i drugą partię
meczu, odpowiednio do 17 i 14. Warto jednak okazać szacunek przegranym. Przyjezdni z
Rynku grali bowiem w pięcioosobowym składzie, na co wpływ miała choroba wielu
zawodników tego zespołu, a mimo wszystko walczyli z całych sił o każdy punkt. Ambicja
godna wielkich słów uznania! Tytuł MVP Meczu trafił w ręce Anny Czesak (Salezjanie).
A już za tydzień ostatnia przed świąteczną przerwą kolejka. Najpierw „Salezjanie” zagrają z
KOSTKĄ, a potem „Prezentki” (mamy nadzieję już w pełnym składzie) zmierzą się z
„Salezjankami”. Warto to zobaczyć na własne oczy!
4. kolejka
KOSTKA Publiczne Gimnazjum Jezuitów – Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek 0:2 (12:25, 19:25)
MVP – Bartosz Kowal (Salezjanki)
Publiczne Gimnazjum nr 53 Sióstr Prezentek – Salezjańskie Gimnazjum Publiczne0:2(17:25, 14:25)