mistrzostwa polski juniorów i seniorów w ju-jitsu

Gimnazjum nr 3 w Jaworznie
MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW I SENIORÓW W
JU-JITSU
W sobotę 9 kwietnia katowicka hala MOSIR była gospodarzem Mistrzostw Polski w Ju-jitsu.
W najbardziej prestiżowych zawodach organizowanych przez Polski Związek Ju-jitsu udział wzięło 290 zawodników z
46 klubów z całej Polski. W wyczerpującym, trwającym prawie dwanaście godzin turnieju świetnie spisali się
zawodnicy Klubu Sportów Walki „Satori” Jaworzno, którzy w konkurencji Fighting wywalczyli złoty, srebrny oraz cztery
brązowe medale.
W klasie juniorów startowało dwóch uczniów klasy sportowej wspinaczkowo-obronno-ruchowej
działającej w Gimnazjum nr 3 w Jaworznie.
Patryk Urban w kategorii do 60 kg walczył bardzo wszechstronnie stosując precyzyjne uderzenia oraz rzuty
po przechwycie. Pewnie przeszedł eliminacje przegrywając na punkty walkę o wejście do finału. W ostatnim
pojedynku Patryk zdecydowanie zwyciężył i zdobył brązowy medal. Michał Oleksiewicz swoje pojedynki toczył w
kategorii do 73 kg. W najliczniej obstawionej wadze nasz zawodnik dzięki skutecznym rzutom oraz trzymaniom w
parterze pokonał trzech rywali i dotarł do walk o pozycje medalowe. Michał po bardzo wyrównanej walce o brąz
przegrał na punkty i zajął wysoką piątą lokatę.
Trener Łukasz Proksa uważa że takie wysokie lokaty to wielki sukces uczniów naszego gimnazjum. Wysokie
wyniki z pewnością będą motywacją dla wszystkich trenujących w jaworznickim klubie. Trener oraz zawodnicy
wszystkie zdobyte podczas mistrzostw Polski medale dedykują Arkadiuszowi Małkowi, który doznał kontuzji i życzą mu