SCENARIUSZ zajęć ruchowych English

Transkrypt

SCENARIUSZ zajęć ruchowych English
Scenariusz zajęcia z języka angielskiego w grupie 5,6- latków
SCENARIUSZ ZAJĘCIA Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO
1. Prowadząca: Elżbieta Kerstan
2. Grupa: 5,6-latki Szkoła Podstawowa nr 95
3. Czas trwania zajęcia: 30 minut
4. Program: Program nauczania języka angielskiego, jako zajęcia dodatkowego.
Opracowanie: Elżbieta Kerstan
5. Temat: Wiosenny przegląd wiedzy


6. Cele ogólne:
Ćwiczenie pamięci,
Powtórzenie poznanego słownictwa.
7. Cele operacyjne:
Dziecko:
 aktywnie uczestniczy w zabawach i zajęciach,
 nazywa po angielsku kolory ( red, yellow, pink, green purple, orange, blue, black, brown,
white, silver, gold), liczebniki (1-10), zwierzęta (camel, dolphin, bird, panda, bear, frog,
dinosaur, duck), owoce (apple, pear, plum, lemon, banana, cherry, orange, grapes),
 potrafi zaśpiewać piosenki i recytować wierszyki,


8. Metody:
Metoda naturalna
Metoda reagowania całym ciałem (Total Physical Response)


9. Formy:
Zbiorowa
Indywidualna

10. Pomoce dydaktyczne:
Karty z obrazkami (flashcards), Kolorowe materace, piłki, chusta animacyjna, odtwarzacz
CD.
11. Przebieg zajęć:
Czynności nauczyciela
Czynności ruchowe dzieci
1. Good morning/afternoon
children
Stand up, make a circle and
sing a song.
1. Good morning/afternoon
teacher
Dzieci chodzą w kółko
trzymając się za ręce i śpiewają
piosenkę.
Część wstępna
Powitanie z dziećmi
Piosenka „Hello, hello”
Powitania
Pokazuje rysunki ze słońcem
i księżycem.
W zależności od rodzaju i
położenia obrazka dzieci witają
się mówiąc:
good morning, good afternoon,
good
evening lub żegnają się przed
spaniem: good night.
Wyznacza dziecko, które mówi
wierszyk: „Grandma, granddad”
i „One potato”, „Head and
shoulders”.
Pokazuje kolor mówiąc: „It`s
blue”.
Jedno dziecko mówi wierszyk,
pozostałe dzieci ilustrują go
ruchem.
Część zasadnicza
Wierszyki
Kolory
„Sing a rainbow”
Zabawa „Piłka parzy kolory”
„My name is one, one, one”
„Orange camel I`m calling you”
Wyznacza jedno dziecko do
pokazywania kolorów na
planszy.
Tłumaczy zasady zabawy.
Podczas śpiewania pokazuje
obrazki z odpowiednimi
liczbami.
Pokazuje obrazki z kolorowymi
zwierzątkami.
Jaki to owoc?
Przygotowuje kawałki owoców i
daje dzieciom do spróbowania.
What do you like?
Ustawia tor przeszkód z
materacy i pyta każde dziecko
jakie lubi owoce.
Chodzi dookoła i budzi kolejne
misie.
„Ten little teddy bears”
Kalambury
Pokazuje wybranemu dziecku
obrazek ze zwierzęciem.
Dzieci, które mają ubranie w
tym kolorze przebiegają, a n-l
próbuje je złapać. Dzieci są
ustawione naprzeciwko siebie.
Wszystkie pozostałe dzieci
śpiewają z kasetą.
Dzieci nie mogą złapać piłki,
jeśli nauczyciel mówi silver lub
gold. Jeśli złapią, dają fanta,
którego odzyskują
odpowiadając na pytanie:
What’s your name?
What’s the time?
Śpiewają przebiegając z jednej
strony materaca na drugą.
Wybrane dziecko nazywa
zwierzątko określając jego
kolor. Następnie chodzi dookoła
wszystkich uczestników zabawy
mówiąc:” Orange Camel I`m
calling you I like You” i podaje
pacynkę wybranemu dziecku,
które je goni.
Wybrane dzieci zamykają oczy,
jedzą owoce i odpowiadają: It’s
an apple.
It’s a banana. Pozostałe dzieci,
które wiedzą, co to za owoc,
mówią: That’s right lub That’s
wrong. Jeśli dziecko zgadnie
biegnie z piłką do ściany i z
powrotem.
Dzieci po kolei odpowiadają: I
like ...i przebiegają przez
ustawione kolorowe materace.
Śpiewają z kasetą, a po
dotknięciu przez nauczyciela
turlają się.
Dziecko naśladuje zwierzę,
a pozostałe osoby odgadują
nazwę zwierzątka:
It’s a bear .
Dziecko potwierdza lub
zaprzecza:
Yes / No.
Gra skojarzeń
Wymienia kolejne wyrazy np.
niebo,słońce, trawa ...
Zabawa w rozkazy
Lektor wydaje polecenia: Sit
down, Stand up, Turn around,
Clap your hands,
...
Dzieci siedzą na chuście
animacyjnej. Następnie wstają
ci, którzy siedzą na podanym
kolorze i obiegają chustę.
Mówią w języku angielskim
nazwy kolorów, które im się
kojarzą z tymi wyrazami.
Dzieci wykonują polecenia.
Część podsumowująca
Podziękowanie za udział w
zajęciach i pożegnanie z
dziećmi.
Thank You very much.
Goodbye children
Have a nice day.
Goodbye teacher.
Goodbye Waldo. /maskotka/

Podobne dokumenty