Scenariusz zajęć gimnastycznych „Przedszkole w ruchu” Grupa

Transkrypt

Scenariusz zajęć gimnastycznych „Przedszkole w ruchu” Grupa
Scenariusz zajęć gimnastycznych „Przedszkole w ruchu”
Grupa wielopoziomowa
Przygotowały: Beata Rogala i Natalia Hajduczenia
Cel główny: kształtowanie prozdrowotnej postawy
Cele szczegółowe: dziecko:
- reagują na umówione dźwięki/komendy i zmienią rodzaj ćwiczenia,
-wykonują ćwiczenia gimnastyczne zgodnie z instrukcją nauczyciela,
- odłożą przyrządy gimnastyczne we właściwe miejsce.
Metody:
-podająca- pokaz, instrukcja
Formy:
-indywidualna,
-zbiorowa.
Środki dydaktyczne:
-woreczki z grochem,
-tamburyno,
-płyta z muzyką relaksacyjną
Przebieg zajęć
Część I wstępna
1.
Zabawa ożywiająca, reagowanie na przerwę w muzyce. Dzieci biegają, podskakując omijają
się zręcznie, a na przerwę w muzyce przyjmują taką pozycję, aby jedna część ciała
kontaktowała się z drugą. (Taniec z kolanem, nos z kolanem, dłoń ze stopą)
Część II właściwa
(Woreczki rozłożone na sali)
1. Zabawa orientacyjno-porządkowa.
Na polecenie nauczyciela każde dziecko znajduje woreczki i bawi się nim dowolnie. Kiedy
słychać dźwięk tamburyna wszyscy biegają przekładając wokół tułowia z ręki do ręki. Kiedy
tamburyn milknie, dzieci podrzucają worek i łapią go w obie ręce.
2. Ćwiczenia tułowia- skłony i skręty tułowia, stojąc w rozkroku przesuwanie woreczka po
podłodze, z ręki do ręki wokół stopy prawej i lewej, a następnie wyprost, przekładanie
woreczka na zmianę pod podniesionym kolanem(prawym i lewym).
3. Chód z woreczkami na głowie.
4. Ćwiczenia równoważne w staniu jednonóż. Chwytanie woreczka palcami stóp i podnoszenie
do góry.
5. Podskoki obunóż w różnych kierunkach z woreczkiem włożonym między kolana.
Część III końcowa
1.
2.
Marsz z woreczkiem na głowie zwykłym krokiem. W czasie marszu odłożenie woreczków do
kosza.
Leżenie na plecach z zamkniętymi oczami wsłuchując się w melodię muzyki relaksacyjnej.