1 ORGANIZATOR
1.1 Wójt Gminy Kosakowo Jerzy Włudzik.
1.2 Podmiot odpowiedzialny z ramienia Wójta Gminy Kosakowo:
Referat ds. Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji Urzędu Gminy Kosakowo,
adres: 81-198 Rewa, ul. Morska 56; telefon: 58 620 06 95, e-mail: [email protected].
2 CELE
2.1 Popularyzacja tenisa stołowego wśród mieszkańców gminy Kosakowo.
2.2 Rozwój kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży w duchu zasad fair play.
2.3 Integracja mieszkańców gminy Kosakowo.
3 UCZESTNICY
3.1 W Turnieju mogą uczestniczyć mieszkańcy lub uczniowie szkół z terenu gminy Kosakowo;
w uzasadnionych przypadkach dopuszcza się do udziału osoby spoza gminy (np.
przynależność do sekcji sportowej z terenu gminy Kosakowo).
3.2 Turniej zaplanowany jest w następujących kategoriach wiekowych:
• Open (powyżej 18 lat; dopuszcza się udział młodszych zawodników z tym zastrzeżeniem,
że można startować tylko w jednej kategorii wiekowej, a zatem udział zawodników
młodszych w tej kategorii jednocześnie wyklucza ich udział w innej kategorii);
• Juniorzy (od 14 do 18 lat, osoby urodzone w latach 1996–2000);
• Młodzicy (do 13 lat, osoby urodzone w roku 2001 i następnych).
3.3 W zależności od liczby i rodzaju zgłoszeń Organizator zastrzega sobie możliwość zmiany
podziału na kategorie.
3.4 Organizator zapewnia 6 stołów i piłeczki; Organizator nie zapewnia rakietek do gry.
3.5 Udział w Turnieju jest bezpłatny.
4 MIEJSCE I TERMIN
4.1 Miejsce: Hala Sportowa przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Mostach, ul. Szkolna 16.
4.2 Termin: sobota 8 listopada 2014 r., od godz. 15:00.
5 ZGŁOSZENIA
5.1 Drogą mailową – [email protected] lub telefonicznie – pod numerem: 58 620 06 95
w godzinach pracy Referatu (poniedziałek – piątek, 8:00 – 16:00).
5.2 Na miejscu w dniu zawodów o godz. 14:30.
5.3 W zgłoszeniu prosimy podać: imię, nazwisko, rok urodzenia oraz miejscowość.
6 ZASADY GRY
6.1 Gra odbywa się systemem każdy z każdym lub – przy dużej liczbie zgłoszeń – z podziałem
na grupy bądź systemem pucharowym.
6.2 Mecz trwa do 3 wygranych setów.
6.3 Set trwa do 11 zdobytych punktów (przy wymaganej przewadze przynajmniej 2 punktów).
6.4 Bezpośrednio po zakończeniu meczu zawodnicy zgłaszają wynik sędziemu technicznemu
Turnieju.
6.5 W kwestiach spornych decyduje Regulamin PZTS – przepisy gry w tenisa stołowego.
6.6 Rozstrzygnięcia sędziego dotyczące gry oraz wyniku meczu są ostateczne i nie podlegają
odwołaniom.
6.7 W przypadku większej liczby zgłoszeń Organizator zastrzega sobie możliwość zmniejszenia
liczby setów koniecznych do wygrania meczu.
-1-
7 PUNKTACJA
7.1 Punktacja do klasyfikacji generalnej (w przypadku rozgrywaniu Turnieju systemem każdy
• w przypadku równej liczby punktów, o kolejności w klasyfikacji generalnej decyduje kolejno:
większa liczba zdobytych setów, mała tabela (uwzględniająca zawodników z taką samą
liczbą punktów), wyższe ratio setowe (stosunek setów zdobytych do straconych); jeżeli
powyższe nie przyniosą rozstrzygnięcia, w przypadku miejsc I-III: dodatkowy mecz.
8 NAGRODY
8.1 Statuetki i nagrody rzeczowe dla najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach.
8.2 Pamiątkowe dyplomy dla wszystkich zawodników.
8.3 Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzenia zmian zasad podziału kategorii i nagród.
9 INFORMACJE DODATKOWE
9.1 Wyniki Turnieju zostaną zamieszczone na stronie Referatu: kosakowo.pl/rkis oraz w lokalnej