Siatkarskie derby w II lidze dla Gminy Konopiska
06 lutego 2017
kategoria:
Sport i Turystyka
1 lutego 2017 roku w Gminnej Hali Sportowej odbył się zaległy mecz XV kolejki II ligi ALS w
Częstochowie. Zmierzyły się w nim dwa zespoły występujące obecnie na tym samym szczeblu rozgrywek:
Gminy Konopiska i AKS Konopiska. Oba zespoły przystąpiły do tego spotkania w lekko osłabionych
składach, mimo to mecz stał na niezłym poziomie sportowym. Emocji i zaangażowania po obu stronach
siatki nie brakowało szczególnie w pierwszym secie. AKS mimo słabszego początku nie składał broni i
walczył do końca ulegając nieznacznie 25:23. W drugim secie emocji już nie było, drużyna Tomasza
Kupczyka nieco poprawiła grę blokiem i przyjęcie, zaczęła również skuteczniej atakować na skrzydle i z
środka wypracowując sobie znaczną przewagę, której nie oddała już do końca wygrywając seta do 15 i
cały mecz 2-0. Najlepszym graczem meczu wybrano Kordiana Minkinę, który tego dni był niezwykle