My collection

Transkrypt

My collection
Scenariusz zajęć do programu kształcenia „Myślę- działam- idę w świat”
Autor: Justyna Krawczyk
Klasa III
Temat lekcji: My collection. ( temat
przewidziany na dwie godziny)
Edukacja językowa: język angielski
Cel/cele zajęć:
Cele zajęć w języku ucznia/ dla ucznia:
Uczeń:
 nazywam przedmioty, które można
kolekcjonować i opisuję je.
 Wymienia nazwy przedmiotów, które
można kolekcjonować.
 utrwala nazwy kolorów, zabawek i
liczebników,
 wypowiada się na forum klasy.
Kryteria sukcesu dla ucznia:

opowiadam o swojej kolekcji na forum klasy
Podstawa programowa: 2.1; 2.2; 2.3b; 2.4; 2.5; 2.7; 2.8
Metody pracy: brain storm, praktycznego działania, mapa myśli.
Formy pracy: zbiorowa, grupowa, indywidualna
Środki dydaktyczne: : kolekcje uczniów i nauczyciela, metryczka z informacjami o kolekcji,
Przebieg zajęć
„Drogowskazy”
-wskazówki
i uwagi o
realizacji
 Uczniowie witają się z nauczycielem i pacynką śpiewając
piosenkę na powitanie. Nauczyciel w trakcie śpiewania chodzi
po klasie i wita się z każdym uczniem podając mu dłoń. Wita się
również z nimi wykorzystując pacynkę.
 Uczniowie zapoznają się z celami lekcji. Nauczyciel chodzi po
klasie zbiera różne przedmioty i układa je w grupach. Opowiada
uczniom o tym co robi np. I collect pencils, I collect rubbers etc.
Nauczyciel naprowadza uczniów na słowo „kolekcja”.
Uczniowie wspólnie ustalają cele lekcji.
Centra Aktywnej
Edukacji
językowe
artystycznoruchowe
językowe
 Nauczyciel zapisuje na tablicy słowo COLLECTION i pyta się
uczniów co możemy kolekcjonować. Uczniowie podaja swoje
propozycje. Następnie rozbudowują swoje odpowiedzi dodając
szczegółowe informacje np. jeśli możemy kolekcjonować
samochody to możemy ich mieć określona ilość –
przypomnienie liczebników, w określonych kolorach –
przypomnienie kolorów itp. Uczniowie tworzą wspólną mapę
myśli.
językowe
 Nauczyciel pyta się uczniów co kolekcjonują. Po
wypowiedziach uczniów nauczyciel prosi ich aby każdy z nich
sporządził mapę myśli do swojej kolekcji, wspomagając się tą
utworzoną na początku lekcji. Uczniowie omawiają swoje mapy
myśli z pozostałymi uczniami.
językowe
artystycznoruchowe
 Na drugą godzinę uczniowie przynoszą swoje kolekcje. Lekcję
rozpoczyna nauczyciel który opowiada uczniom o swojej
kolekcji odpowiadając na pytania: What is it? How many things
are there in my collection? What colour are they? How do they
look like? Do I like them?
językowe
 Uczniowie otrzymują od nauczyciela metryczkę do uzupełnienia
dotyczącą ich kolekcji. Po uzupełnieniu metryczki Uczniowie
siadają w kręgu i opowiadają o swoich kolekcjach. Prezentacje
uczniów można nagrać i stworzyć film, który można
zaprezentować uczniom, rodzicom lub umieścić na stronie
internetowej. (załącznik 1)
 HOT QUESTION¹: Po pierwszej lekcji uczniowie odpowiadają
na pytanie What do you collect? P drugiej godzinie Uczniowie
odpowiadają na bardziej szczegółowe pytanie dotyczące ich
kolekcji np. How many cars have you Got? What colours are
your pens etc.
 Uczniowie żegnają się z nauczycielem i pacynką śpiewając
piosenkę na pożegnanie.
językowe
artystycznoruchowe
językowe
językowe
artystycznoruchowe
¹HOT QUESTION – High Order Thinking Question. Pytania zmuszające ucznia do
myślenia i nie mające jednoznacznej odpowiedzi ( każdy uczeń może dzielić innej
odpowiedzi).
Załącznik 1 – My collection
My collection
My name is …………………………………….
I collect …………………………………………
There are ……………………………..( number) in my collection.
They are ………………………………..( colour and shape – big, small, short, long etc.).
I like my collection very much.

Podobne dokumenty