Czerwiec 2015 - GKS Strzelec Chroberz

Z każdą minutą atakowaliśmy coraz odważniej – bramkarz Czarnocina miał ręce pełne pracy. Bardzo dobre okazje do zdobycia bramki
dającej nam prowadzenie mieli Przemysław Suchowiecki, Kamil Góra czy Grzegorz Poros. W 78. minucie idealnym trafieniem z okolic
30-metra na 2:1 popisał się Damian Musiał – piłka po jego znakomitym strzale przelobowała bramkarza, dając zespołowi Strzelca
prowadzenie. Pod koniec spotkania wszedł Patryk Kwiecień, którego świetne podanie na bramkę mógł zamienić Poros. Do końca
spotkania wynik nie uległ już zmianie, a nasza drużyna mogła cieszyć się z tak długo oczekiwanego zwycięstwa. Na dobre słowo z
naszej strony zasługują również sędziowie, którzy dzięki sprawiedliwym decyzjom umożliwili zawodnikom stworzenie naprawdę
ciekawego widowiska i wyrównanego meczu.
Dziękujemy kibicom za przybycie na stadion i dopingowanie naszych zawodników, pomimo tak wczesnej pory. Sympatyków Strzelca
czeka „piłkarski długi weekend” – piłkarze naszego zespołu rozegrają dwa mecze w na chroberskim stadionie w ciągu najbliższych kilku
dni: 4-czerwca z Piastem Osiek (Boże Ciało) oraz 7-czerwca z GTS-em Raków. /Paweł Wojtaś/
-----------------------------------------------------------------------------------------------------Zapowiedź piłkarskiego weekendu
Kibiców drużyny z Chrobrza czeka piłkarski długi weekend – w czwartek 4-go czerwca (Boże Ciało) zmierzymy się z Piastem Osiek,
natomiast 7-go czerwca naszym przeciwnikiem będzie GTS Raków. Oba te mecze rozegrane zostaną na stadionie w Chrobrzu w
dogodnych, popołudniowych godzinach (Piast Osiek – 16:00, GTS Raków – 17:00).
Aktualności
Aktualno ci Klubowe
G m i n n y
K l u b
S p o r t o w y
STRZELEC CHROBERZ
Nasz czwartkowy przeciwnik, Piast Osiek zajmuje aktualnie 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 24 punktów. Drużyna Piasta składa się
głównie z wychowanków, jednak wielu zawodników regularnie występowała w poprzednich latach na poziomie A-klasy reprezentując
barwy zespołu z Osieka. W szeregach Piasta jest kilku zawodników mogących pochwalić się całkiem dobrym bilansem bramkowym –
22-letni Kamil Gwóżdż, 26-letni czy 23-letni Bartłomiej Ryński, którzy zdobyli w tym sezonie po 7 bramek.
Mecz z Osiekiem w rundzie jesiennej był dla nas niezwykle trudny – pomimo mocno okrojonego składu toczyliśmy dość równą walkę z
przeciwnikiem, jednak nie wszystko układało się po naszej myśli. Czwartkowe spotkanie to długo wyczekiwana okazja do rewanżu – do
meczu przystąpimy z olbrzymią determinacją oraz nadzwyczajną motywacją do zwycięstwa.
Kilka dni po meczu z Osiekiem będziemy mierzyli się z zespołem GTS-u Raków. Nasz niedzielny rywal plasuje się na 9. miejscu, mając
na swoim koncie po 16. kolejkach 13 punktów. Zdecydowana większość zawodników GTS-u to wychowankowie, bądź byli gracze
niebiorącego już udziału w rozgrywkach ligowych GKS-u Szydłów. W Szydłowie występował również najskuteczniejszy zawodnik
drużyny z Rakowa, 28-letni Robert Pytowski – w poprzednim sezonie reprezentował barwy Victorii Kurozwęki, natomiast w bieżących
rozgrywkach już jako gracz GTS-u zdobył aż 12 bramek.
Jesienią grając w Rakowie wydawało się, że mamy pewne zwycięstwo, jednak w dość dramatycznych okolicznościach nasz mecz
zakończył się remisem 3:3. W niedzielnym meczu zrobimy wszystko, aby zgarnąć pełną pulę i wygrać w tym spotkaniu.
Serdecznie zapraszamy każdego kibica na stadion – Wasze wsparcie jest nam niezwykle potrzebne w walce o jak najlepszy wynik! W
najbliższych dniach prognozowana jest idealna i słoneczna pogoda, więc nic nie stoi na przeszkodzie, aby w czwartkowe oraz
niedzielne popołudnie każdy z Was przybył na stadion dopingować naszych zawodników.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------Tabela Klasy B
Wygrana z Czarnocinem
Zasłużoną wygraną Strzelca 2:1 zakończyło się spotkanie z Czarnocinem. Mecz rozegrany o nietypowej porze (godz. 12:00) obejrzało
ponad 80 widzów za doping dziękujemy. Na słowa pochwały zasługują nasi młodzi gracze, którzy dostali dzisiaj szansę zaprezentowania
się nieco dłużej tj. Pawlikowski, Wójcik, Kwiecień, Siemianowski. Szczególnie ten ostatni może dobrze wspominać dzisiejsze spotkanie,
ponieważ w debiucie strzelił bramkę.
Strzelec Chroberz – LZS Czarnocin 2:1 (0:1)
Bramki: Wojciech Siemianowski, Damian Musiał.
Strzelec: Szafraniec (46 Płatek) – Kasza, Krupa, Ciba, Pawlikowski – Suchowiecki, Musiał (86 Kwiecień), Pieterwas, J.Doroz (46
Siemianowski) – Wójcik (46 Poros), Góra. Rezerwowi: Bochniak, G.Doroz. Trener: Seweryn Sosień. Kierownik: Paweł Wojtaś. Opieka
medyczna: Jakub Kurzep. Fotograf: Paulina Molenda. Widzów: 85
Pierwsza część spotkania w znacznej części obfitowała w nerwowość oraz chaotyczność wśród naszych zawodników – nasi rywale
zdecydowanie częściej przebywali na połowie Strzelca, stwarzając sobie coraz groźniejsze sytuacje do zdobycia bramki. Konsekwencją
naszej niedokładnej gry była strata bramki w 28. minucie – po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zamieszanie pod naszym polem karnym
wykorzystał jeden z zawodników z Czarnocina. W przekroju całej pierwszej połowy nasi gracze oczywiście mieli swoje szanse do zdobycia
przynajmniej jednego trafienia, jednak strzały Kamila Góry czy Kamila Wójcika nie znalazły drogi do bramki. Do przerwy wynik nie uległ
już zmianie – przegrywaliśmy 1:0.
Ostateczny rezultat ciągle był sprawą otwartą, a nasi zawodnicy dzięki wskazówkom taktycznym oraz motywującymi słowom Trenera
uwierzyli, że można ten mecz wygrać. Szkoleniowiec Strzelca, Seweryn Sosień dokonał w przerwie trzech zmian – na boisku zameldowali
się: Grzegorz Poros, Przemysław Płatek oraz Wojciech Siemianowski. Każdy z tych zawodników dał bardzo dobrą zmianę, w
zdecydowanym stopniu wpływając na pozytywną poprawę w grze naszego zespołu. W 55. minucie kapitalnym strzałem z około 20metrów wykazał się Wojciech Siemianowski, zdobywając wyrównującą bramkę – na pochwałę zasługuje nie tylko jego trafienie, ale gra z
dużym poświęceniem i zaangażowaniem w całej drugiej połowie.
POMAGAJĄ NAM!
W imieniu Zarządu Klubu oraz Zawodników i Sympatyków Strzelca chcielibyśmy serdecznie podziękować osobom oraz instytucjom dzięki
którym możemy podejmować szerokie działania z zakresu kultury fizycznej. Oto oni:
Tadeusz Sułek – Wójt Gminy Złota, Jakub Madej – Dyrektor Banku Spółdzielczego w Pińczowie, Włodzimierz Oleksiak – Członek Rady
Nadzorczej BS Pińczów, Ryszard Paździor – Kierownik SZGK w Złotej, Tadeusz Bochniak – Radny Gminy Złota, Zofia Kurpios –