Serdecznie zapraszamy na IV Mistrzostwa Zabawa z Judo!

Organizatorzy: Zabawa z Judo, UKS Judo Kąty Wrocławskie, Miasto Kąty Wrocławskie, Powiat
Wrocławski, MKS Juvenia Wrocław, Stowarzyszenie Sympatyków i Przyjaciół Judo.
Termin: 11 maja 2014 (niedziela)
Miejsce: Hala Sportowa Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kątach Wrocławskich, ul. Brzozowa 6
Początek zawodów:
godzina 10:00 – otwarcie zawodów, omówienie spraw organizacyjnych
godzina 10:30 – rozpoczęcie zawodów dzieci z roczników 2004-2007
godzina 13:30 - 14:00 – rozpoczęcie zawodów dzieci starszych
(roczniki 2002-2003) oraz Młodzików (roczniki 2000-2001)
Startowe: 30 złotych od osoby.
Nagrody: Każdy zawodnik otrzyma dyplom i nagrodę rzeczową.
W grupie dzieci młodszych wszyscy uczestnicy otrzymują medale.
W grupie dzieci starszych i Młodzików medale otrzymują zawodnicy, którzy zajmą miejsca 1-3
Drużynowe – 3 klasyfikacje:
I. dla najlepszych sekcji Zabawa z Judo
II. dla trzech najlepszych sekcji MKS Juvenia Wrocław
III. dla najlepszej sekcji lub klubu nie należącego do MKS Juvenia Wrocław
Prowadzona jest klasyfikacja medalowa (olimpijska) dzieci i młodzików.
Dodatkowo nagrodzonych zostanie 5 najlepszych trenerów Zabawa z Judo na podstawie wyników
wszystkich ich podopiecznych z sekcji Zabawa z Judo.
Regulamin sportowy:
- zawody rozgrywane będą 4-5 matach (w zależności od ilości zgłoszonych uczestników);
- na macie jest jeden sędzia. Na macie nie ma tablic sędziowskich oraz przepasek dla zawodników.
Sędzia zapisuje wyniki bezpośrednio na listach walk po zakooczonym pojedynku przy stoliku
zawodników w danej kategorii wagowej;
- Młodzicy i Młodziczki będą rywalizowad w kategoriach wagowych zgodnie z regulaminem PZJudo.
Organizator może łączyd kategorie wagowe przy niskiej frekwencji, może też dzielid kategorie
wagowe przy dużej rozbieżności poziomu zawodników.
- Zawodnicy powinni posiadad ważne badania lekarskie oraz ubezpieczenie od następstw
nieszczęśliwych wypadków. Za zaistniałe zdarzenia organizator nie ponosi odpowiedzialności;
- Dekoracja w trakcie zawodów po zakooczeniu danej kategorii wagowej; do dekoracji zawodnicy
wychodzą w judogach;
- czas trwania walki –

grupa dzieci 2004-2007 – 2 minuty czasu ciągłego, w przypadku remisu 30 sekund dogrywki

grupa dzieci 2002-2003 – 3 minuty czasu ciągłego, w przypadku remisu - 30 sekund dogrywki

Młodzicy – 3 minuty czasu zatrzymywanego, w przypadku remisu - 30 sekund dogrywki
- dzieci są podzielone na grupy wiekowe:
Młodzicy: 2000-2001; dzieci starsze - 2002-2003; dzieci młodsze - 2004-2005; 2006-2007;
- dzieci młodsze walczyd będą w jednej grupie w każdej kategorii wagowej (maksymalnie do 6
zawodników)
- dzieci starsze w jednej kategorii wagowej walczyd będą w jednej grupie do 5 zawodników lub
w dwóch grupach po 3-4 osoby. W przypadku dwóch grup – osoby zajmujące w swojej grupie miejsca
1-2 przechodzą do półfinału, zwycięzcy półfinału walczą w finale, przegrani z półfinału zajmują
miejsca trzecie. Osoby, które do półfinału nie awansowały zajmują dalsze miejsca.
Młodzicy - w grupie roczników 2000-2001 dozwolone są rzuty z kolan, rzuty poświęcenia oraz
dźwignie na staw łokciowy (wyprostowana ręka przy prawidłowo wykonanej dźwigni daje Ippon)
a także duszenia. Sędzia przy prawidłowo wykonywanym duszeniu ma prawo ogłosid Ippon gdy
sytuacja zagraża zdrowiu zawodnika.
Dzieci starsze – w grupie roczników 2002-2003 nie można stosowad dźwigni i duszeo, dozwolone są
rzuty poświęcenia i rzuty z kolan. Sędzia ma prawo dad kary shido i hansokumake. Przy przewinieniu
zawodnika najpierw sędzia ma obowiązek pouczyd uczestników, dopiero przy powtarzającej się
sytuacji powinien dad shido.
Zawody dla dzieci starszych mają charakter edukacyjny. Zawodnicy muszą wiedzied za co otrzymują
kary. W ten sposób uczą się zachowao oraz sposobu walki, który wymagany jest w grupie wiekowej
Młodzika.
Dzieci młodsze – nie ma technik z kolan, rzutów poświęcenia, dźwigni, duszeo, wszystkie
niebezpieczne sytuacje powinny byd natychmiast przerywane. Dozwolony jest rzut koshi-guruma
(z uchwytem za głowę), jeśli rzut zostanie wykonany natychmiast po złapaniu uchwytu (w celu
uniknięcia sytuacji gdy dziecko wykonuje rzut nieprawidłowo i tylko ciągnie za głowę swojego
rywala). Sędzia w przypadku dzieci najmłodszych może rozpocząd walkę dzieci od załapania uchwytu
(kumikata).
Wszystkie te zmiany zostały wprowadzone w celach szkoleniowych. Na zawodach dzieci
najważniejsze jest ich bezpieczeostwo, nauka, docenienie ich zaangażowania oraz odwagi.
Wszystkie powyższe zmiany będą tłumaczone na początku zawodów.
Regulamin organizacyjny:
- rodzice, kibice i sympatycy judo proszeni są o przebywanie na trybunach;
- na hali sportowej przebywad mogą zawodnicy, trenerzy, osoby odpowiedzialne za robienie zdjęd
oraz organizatorzy;
- z każdej sekcji mogą zostad wybrane 2 osoby, które w trakcie turnieju będą przebywad w części
przeznaczonej do rywalizacji sportowej. Po plakietki zgłosid się muszą trenerzy poszczególnych sekcji;
ZGŁOSZENIA:
Zgłoszenia wysyłają trenerzy e-mailem w załączonym pliku Excel na adres [email protected] do
dnia 6 maja (wtorek) do północy. Wcześniejsze zgłoszenie do turnieju pozwoli na lepszą organizację.
Nie będzie ważenia w trakcie turnieju, proszę o rzetelne zważenie dzieci na zajęciach w sekcjach.
Startowe opłacają trenerzy zgodnie z listą zgłoszeniową.
W turnieju wziąd udział mogą jedynie ekipy zaproszone. Ze względów organizacyjnych prosimy aby
sekcje oraz kluby nie należące do struktur MKS Juvenia Wrocław zgłaszały maksymalnie 15 dzieci
oraz nieograniczoną liczbę Młodzików i Młodziczek. Trenerzy mogą zgłosid dzieci z roczników 2002
do zawodów Młodzików na własną odpowiedzialnośd po dodatkowym opłaceniu opłaty startowej.
Ograniczenie liczby uczestników pozwala nam sprawnie przeprowadzid zawody.