aukcja varia (6) - Sopocki Dom Aukcyjny

25 lat
AUKCJA VARIA (6)
25 lat
28 maja 2015, godz. 19.00
w siedzibie Sopockiego Domu Aukcyjnego
Warszawa, ul. Nowy Świat 54/56
25 lat
WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA:
od 18 maja 2015 r.
poniedziałek – piątek 11–19, sobota 11–15
25
25
tel. 22 828 96 98
lat
Katalog dostępny na stronie: www.sda.pl
lat
1
wg. Eduarde’a Detaille
Trzy sceny militarne
litografia, papier, 23 × 17 cm,
23 × 17 cm, 23 × 17 cm
cena wywoławcza: 600 zł
2
Jerzy Potrzebowski
(1921–1974)
Konie – szkic
tusz, karton, 40 × 36 cm
sygn. l. g.
cena wywoławcza: 1 000 zł
2
3
Roman Breitenwald
(1911–1985)
Głowa konia
olej, płyta malarska, 40 × 30,5 cm
sygn. l. d.: R. Breitenwald
cena wywoławcza: 1 000 zł
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
4
Jerzy Kossak
(1886 Kraków – 1955 tamże)
Na patrolu,
1925
olej, tektura, 21 × 28 cm
sygn. p. d. i dat.: Jerzy Kossak / 1925
cena wywoławcza: 3 300 zł
5
Leszek Piasecki
(1928–1990)
Grenadier francuski na koniu
olej, płótno, wym. 61 × 50 cm
sygn. l. d.: Leszek Piasecki
cena wywoławcza: 2 800 zł
6
Jan Erazm Kotowski
(1885–1960)
Pojenie koni
olej, karton, 32 × 48 cm
sygn. l. d.
cena wywoławcza: 1 500 zł
AU KCJA VARIA ( 6)
3
7
Anton Zampis
(1820–1883)
Powóz,
1872
akwarela, gwasz, karton, 38 × 55,5 cm
sygn. p. d.: A. Zampis
cena wywoławcza: 7 500 zł
8
Malarz Nieznany
Śmierć Stefana Czarnieckiego,
k. XIX w.
olej, płótno, 47 × 60 cm
kopia wg. Leopolda Loefflera
9
cena wywoławcza: 3 000 zł
Rzeźbiarz Nieznany
Piłsudski na koniu
okres międzywojenny, Polska
drewno, metal, wys. 29 cm
cena wywoławcza: 1 300 zł
4
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
10
Antoni Uniechowski
(1903–1976)
Dziewczyna z baziami
technika mieszana, 28 × 19 cm
sygn. p. d.: AU
cena wywoławcza: 1 200 zł
11
Theo Wiese
12
Halina Chrostowska-Piotrowicz
(1929–1990)
W polu
(I poł. XX w.)
Kobieta z koszem
olej, tektura, 57 × 44 cm
naklejka na odwrocie: Theo.
Wiese, Munchen…
cena wywoławcza: 3 300 zł
rycina, karton, 26 × 28 cm
sygn. i dat. p. d.: Chrostowska 54
cena wywoławcza: 240 zł
AU KCJA VARIA ( 6)
5
13
Malarz Nieznany
Lirnik,
1941
technika mieszana, 66 × 47 cm
sygn. p. d. nieczytelnie, na odwrocie
naklejka z wystawy w Łodzi
cena wywoławcza: 750 zł
14
Malarz Nieznany
Góral, pocz. XX w.
pastel, karton, 48 × 32,5 cm
sygn. p. d.
15
cena wywoławcza: 630 zł
Mieczysław Kudella
Góral palący fajkę
technika mieszana, karton, 56,5 × 46 cm
sygn. p. d.: Kudella
cena wywoławcza: 380 zł
16
Stanisław Górski
(1887 Kościan – 1955 Kraków)
Portret górala
pastel, papier, 48 × 66,5 cm
w świetle oprawy sygn. p. d.:
St.Górski
cena wywoławcza: 4 000 zł
6
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
17
18
Ernst Lorenz Murowana
Max Hanemann
(1872–1950)
(1882–1941)
Pejzaż nadrzeczny
Zakopane,
olej, płótno, 80 × 120 cm
1923
olej, tektura, 36 × 26 cm
sygn. l.d.: Lorenz Murowana
sygn. p. d.: M.Haneman 1923,
na odwrocie dopisek atramentem:
cena wywoławcza: 3 800 zł
W dowód pamięci/Maks
Haneman/Zakopane 14X23
19
cena wywoławcza: 1 500 zł
Jan Mroziński
(1890 Wadowice –
1960 Poznań)
Pejzaż z Wadowic II
olej, płyta, 36 × 43 cm
niesygn.
Pochodzenie:
Kolekcja rodziny artysty
cena wywoławcza: 1 300 zł
20
Karol Westfal
(1874–1968)
Zagroda
olej, płótno naklejone na
tekturę, 45 × 36 cm
niesygn., na odwrocie dopisek
ołówkowy: Westfal
cena wywoławcza: 630 zł
AU KCJA VARIA ( 6)
7
22
Stanisław Przesłański
(1890–1968)
21
Pejzaż ze strumieniem,
Włodzimierz Nałęcz
(1856–1946)
Pejzaż z kościołem,
1913
olej, tektura, 35 × 48 cm
sygn. i dat. p. d.: Przesłański 1913
1915
cena wywoławcza: 1 000 zł
olej, płótno, 44 × 55 cm
sygn. l. d.: Nałęcz oraz dat. p. d.: 1915
cena wywoławcza: 3 300 zł
24
Mieczysław Serwin-Oracki
(1912–1977)
Polne kwiaty
olej, karton, 20,5 × 24 cm
sygn. i dat. p. d.
cena wywoławcza: 600 zł
23
25
Malarz Nieznany
Wiktor Korecki
k. XIX w., prawd. Rosja
(1890 Kamieniec Podolski –
Pejzaż z pasterką
olej, płótno, 50 × 66 cm
sygn. nieczytelnie
cena wywoławcza: 3 000 zł
1980 Milanówek k. Warszawy)
Pejzaż
olej, płótno, krawędzie dublowane,
24 × 36 cm
sygn. i dat. l. d.: WIKTOR KORECKI 1941 (?)
cena wywoławcza: 1 500 zł
8
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
26
Józef Jarosz
(1890 Rososzka – 1966 Zalesie
Dolne)
Pejzaż zimowy
olej, tektura, 34 × 35 cm
niesygnowany, na odwrocie
dopisek atramentem oraz
27
naklejka warszawskiego zakładu
ramiarskiego
Mieczysław Filipkiewicz
cena wywoławcza: 750 zł
(1891–1951)
Pejzaż z drzewami
28
olej, tektura, 68,5 × 48,5 cm
sygn. p. d.: Mieczysław
Karol Heimroth
Filipkiewicz
(1860–? )
cena wywoławcza: 2 500 zł
Staw za wsią
olej, deska, 20 × 10 cm
sygn. l. d.: Heimroth i na
odwrocie
cena wywoławcza: 250 zł
29
Karol Biske
(1863–1928)
Kartuzy
olej, tektura, 42 × 52 cm
sygn. i dat. p. d.: K.Biske
cena wywoławcza: 1 900 zł
AU KCJA VARIA ( 6)
9
30
Jan Lityński
(ur. 1928)
Pejzaż
31
olej, płótno na tekturze,
Ignacy Pinkas
10 × 13 cm
(1888–1935)
sygn. p. d.: J. Lityński
Kościół Paulinów na Skałce
w Krakowie
cena wywoławcza: 750 zł
olej, karton, 22 × 26 cm
sygn. l. d.: I.Pinkas
cena wywoławcza: 3 300 zł
32
Ludomir Janowski
(1862–1939)
Pejzaż leśny
olej, sklejka, 46 × 39 cm
sygn. l. d. lustrzanie,
na odwrocie fragment
naklejki wystawowej
cena wywoławcza:
1 500 zł
10
33
M. Lauterbach
Aleja Kasztanowa, 1905
olej, płótno, 76 × 61 cm
sygn. i dat. l. d.: M. Lauterbach, na odwrocie dwie
naklejki wystawowe
cena wywoławcza: 3 800 zł
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
34
J. Zając (?)
Widok miasta
olej, tektura,
44,5 × 33,5 cm
sygn. i dat p. d.
J. Zając (?) 1926
cena wywoławcza:
750 zł
35
Marcin Samlicki
(1876–1932)
Dom z ogrodem, 1925
olej, płótno, 33 × 24 cm
sygn. i dat. l. d.: Samlicki/1925
cena wywoławcza: 1 300 zł
36
Stanisław (?) Zambrowski
Widok ze Starego Miasta
w Warszawie
technika mieszana, karton,
35 × 49 cm
sygn. p. d.: St. Zambrowski
cena wywoławcza: 250 zł
37
Edmund Szyfter
(1907–1993)
Widok na
ul. Chlebnicką
w Gdańsku, 1946
olej, tektura, 48,5 × 60 cm
sygn. i dat. p. d.: Edi Szyfter
/ Gdańsk 1946 r.
cena wywoławcza: 1 300 zł
AU KCJA VARIA ( 6)
11
39
Dariusz Wąsowicz
(1910–1973)
38
Plac Zamkowy
w Warszawie
Malarz Nieznany
(II poł. XIX w.)
akwaforta, papier,
Pejzaż romantyczny
12 × 15 cm
sygn. p. d.: D. Wąsowicz
olej, płótno,26,5 × 39 cm
sygn. p. d.
cena wywoławcza: 250 zł
cena wywoławcza: 600 zł
40
Władysław
Zakrzewski
(1903–1944)
Kościół Mariacki
w Krakowie
akwaforta, papier,
17 × 12,5 cm
sygn. p. d.: W. Zakrzewski
cena wywoławcza: 250 zł
41
Daniel Vrydag
(1765–1822)
Campo Vacinno (wg. Piranesi’ego
Veduta di campo vaccino)
miedzioryt, papier, 26 × 32 cm
sygn. l. d.: D. Vrydag
cena wywoławcza: 800 zł
12
42
Malarz Nieznany
(XIX/XX w.)
Bukiniści paryscy
sucha igła, papier,
16,5 × 22,5 cm
sygn. p. d. (nieczytelnie)
cena wywoławcza: 200 zł
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
43
Eugeniusz Szparkowski
(1904–1985)
Lucca,
1956
akwarela, karton, 26,5 × 47 cm
sygn. i dat. l. d.: Eug. Szparkowski 1956
cena wywoławcza: 1 000 zł
45
Carl vom Kothen
(1897 Elberfeld – 1937 Kotthausen)
Pejzaż z zaporą
olej, płótno, 96 × 78 cm
sygn. p. g.: Carl von Kothen
cena wywoławcza: 2 400 zł
44
Zefiryn Ćwikliński
(1871–1930)
Cyprysy na Via Appia w Rzymie
olej, płótno, 118 × 82 cm
sygn. l. d.: Z. Ćwikliński
cena wywoławcza: 8 000 zł
46
C. Pauli
Pejzaż włoski
olej, płótno, 50 × 77 cm
sygn. p. d.: C. Pauli
cena wywoławcza: 3 500 zł
AU KCJA VARIA ( 6)
13
48
Jäschke
(XX w.)
47
Pejzaż z rzeką,
Karl Kaufmann
1954
olej, płyta, 50 × 60 cm
sygn. l. d.:...? Jäschke/...endorf 1954
(1843–1902)
cena wywoławcza: 950 zł
Pejzaż górski z jeziorem
olej, płótno, 63 × 89 cm
sygn. l. d.: F.Gilbert
cena wywoławcza: 9 500 zł
49
Krystyna Łada-Studnicka
(1907–1999)
Nad jeziorem
olej, płótno, 37 × 46 cm
sygn. p. d.: K. Łada
cena wywoławcza: 1 600 zł
50
Malarz Nieznany
51
Władysław Królikiewicz
(1898–1976)
Odbudowa portu rybackiego
olej, sklejka, 38 × 49 cm
(I poł. XX w.)
Żuraw gdański nad
Mołtawą
olej, płótno, 81 × 70,5 cm
sygn. l. d.: nieczytelnie
cena wywoławcza: 2 500 zł
niesygn., nalepka autorska na
odwrocie
cena wywoławcza: 1 000 zł
14
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
52
Roman Bratkowski
(1869–1954)
Wzburzone morze – Capri
olej, płótno, 49 × 69 cm
sygn. p.d.: R. Bratkowski/Capri
cena wywoławcza: 10 000 zł
53
Soter Jaxa Małachowski
(1867–1952)
Raguza-nokturn (Czarnogóra),
1928
gwasz, karton, 35 × 50 cm
sygn. p. d.
cena wywoławcza: 1 500 zł
54
Wilhelm Müller-Brieghel
(ur. 1860)
Morze
olej, płótno, 63 × 94 cm
sygn. p. d.: Müller Brieghel
cena wywoławcza: 3 000 zł
AU KCJA VARIA ( 6)
15
55
Malarz Nieznany
(XIX/XX w.)
Żaglowce na morzu
olej, płótno, 43 × 59 cm
sygn. p. d.: A. B
cena wywoławcza: 3 200 zł
56
Adolf Mühlhan
(1886 Hannover – 1970)
Port w Hamburgu
olej, płótno, 60,5 × 80 cm
sygn. l. d.: Mühlhan/Hamburg
cena wywoławcza: 3 500 zł
57
P. Peters
(I poł. XX w.)
Żaglowce
olej, płótno, 60 × 80 cm
sygn. p. d.: P. Peters
cena wywoławcza: 1 900 zł
58
E. Stevens
Łodzie,
1928
pastel, karton, 43 × 55 cm
sygn. l. d i dat.: E. Sterans 1928
cena wywoławcza: 2 700 zł
16
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
59
Tadeusz Bogusławski
60
(1898–1963)
Krynica Morska,
Lauritz Haaland
1958
(1855–1938)
Na morzu
gwasz, karton, 45 × 57 cm
sygn. i dat. l. d.: Tadeusz Bogusławski
olej, płótno, 38 × 55 cm
Krynica Morska 1958
sygn. i dat. p. d.: Lauritz Haaland 1905
cena wywoławcza: 630 zł
cena wywoławcza: 5 900 zł
61
Rudolf Priebe
(1889–1956 Rudolfstadt)
Widok z łodziami
olej, płyta, 40 × 50 sygn.
l. d.: Priebe
62
cena wywoławcza: 2 500 zł
Eugeniusz Dzierzeńcki
Jacht w zatoczce,
1947
olej, płótno, sygn. i dat. p. d.:
E. Dzierzencki 1947
cena wywoławcza: 1 800 zł
63
Zofia Dziurzyńska-Rosińska
(1901 Lwów – 1979 Wrocław)
Łodzie na plaży
olej, płyta, 50 × 70 cm sygn. p. d.:
Z. Dziurzyńska – Rosińska
cena wywoławcza: 6 500 zł
AU KCJA VARIA ( 6)
17
64
Miron Duda
(1893 Nowy Sącz – 1950 Warszawa)
Po służbie
65
Franciszek Gnyp
gwasz, karton, 20 × 30 cm w świetle p-p,
na odwrocie opisany: Duda Miron
(1894–1970)
cena wywoławcza: 630 zł
Portret blondynki
olej, płyta malarska, 41 × 33 cm
sygn. l. d.
cena wywoławcza: 750 zł
66
Artysta Nieznany
Londyn 1901
Wędkowanie
litografia, karton, 29 × 35 cm
Londyn 1901
cena wywoławcza: 1 400 zł
18
67
Stanisław Malcher
(1900–1943)
Portret kobiety
olej, sklejka, 50 × 40 cm
sygn. p. d.: S. Malcher
cena wywoławcza: 1 500 zł
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
68
J. Wisiński
Wnętrze pokoju
olej, sklejka, 53,5 × 38 cm
sygn. p. d.: J. Wisiński
cena wywoławcza: 750 zł
69
Felicja Pacanowska
(1907 lub 1915–2002)
Kompozycja z kwiatami
olej, sklejka, 46 × 37,5 cm
sygn. l. d.: F. Pacanowska
cena wywoławcza: 1 000 zł
70
Stanisław Dybowski
(1895–1956)
Astry w wazonie
gwasz, karton, 21 × 28 cm
sygn. l. d.: St. Dybowski
cena wywoławcza: 500 zł
71
72
Józef Charyton
Mateusz Ludwik Hajdukiewicz
(1912–1975)
Martwa natura
z papierosami,
(1886–?)
1965
olej, płyta, 50 × 35 cm
sygn. p. d.: J. Charyton/1965
cena wywoławcza: 1 500 zł
AU KCJA VARIA ( 6)
Astry
gwasz, akwarela, papier, 67 × 42 cm
sygn. l. d.: L. Hajdukiewicz
cena wywoławcza: 1 200 zł
19
73
Antoni Teslar
(1898–1972)
Jaskry,
1958
olej, tektura, 28 × 24 cm
sygn. i dat. p. d.: a Teslar/ 58,
na odwrocie dopiski autorskie
cena wywoławcza: 380 zł
74
Malarz nieokreślony
(I poł. XX w.)
75
Ludwik Grabowski
(1884–1982)
Nagietki w wazonie
Martwa natura
z kwiatami, 1949
olej, płótno, 60 × 50 cm sygn
i dat. p. d.: (...)1949
cena wywoławcza: 1 900 zł
olej, płyta malarska,
40 × 34 cm
sygn. l. d.: L. Grabowski
cena wywoławcza: 500 zł
76
Zygmunt Kałuski
(1880–1968)
Bukiet w wazonie
olej, tektura, 51 × 35,5 cm
sygn. p. d.: Z. Kałuski
cena wywoławcza: 1 000 zł
20
77
Matylda Meleniewska
(1869–1930)
Bukiet bzów,
1926
olej, tektura, 44,5 × 63 cm
sygn. i dat. p.d.: M. Meleniewska
1926
cena wywoławcza: 750 zł
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
78
Teka reprodukcji plakatu PRL
wyd. KAW – 41 szt. wym: 49 × 34 cm
obwoluta z zagieciami, ślady używania
cena wywoławcza: 200 zł
79
Teka z reprodukcjami
plakatów z lat
1971–1975 o tematyce
polityczno-społecznej
24 szt., 40 × 28 cm
cena wywoławcza: 150 zł
80
Karol Ferster ps. Charlie
(1902–1986)
Kiełbasa z wolnej ręki
technika mieszana, papier, wym.
31 × 11 cm
sygn. p. d.: Charlie
cena wywoławcza: 1 000 zł
AU KCJA VARIA ( 6)
81
Jerzy Flisak
(1930–2008)
Piękność i ćma
tusz, karton, 39 × 28 cm
niesygnowany
cena wywoławcza: 1 000 zł
21
83
82
Maja Berezowska
Leszek Rózga
(1898–1978)
(ur. 1924 )
Ilustracja do baśni
Indonezyjskiej
Bez tytułu
akwaforta, karton, 10 × 15 cm
piórko, tusz, tektura,
sygn.: Rózga L.
34 × 25 cm
cena wywoławcza: 500 zł
cena wywoławcza: 1 800 zł
84
Malarz Nieznany
(pocz. XX w.)
Spotkanie/ Portret kobiety
(obraz dwustronny)
olej, tektura, 70 × 50 cm
na odwrocie portret kobiety, dat. l. g.: 909 Wystawiany: Modna pani u wód. Kąpieliska nad Bałtykiem
1880–1914, w Muzeum Miasta Sopotu, 15 lipca
– 7 listopada 2010 r.
cena wywoławcza: 4 000 zł
22
85
Katarzyna Librowicz
(1912–1991)
Macierzyństwo
akwarela, papier, 30 × 22 cm
cena wywoławcza: 300 zł
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
86
Henryk Płóciennik
(ur. 1933)
Leżący akt,
1998
87
technika mieszana, akryl,
piasek, akwarela, karton,
Kazimierz Zielenkiewicz
ps. Caziel
32 × 43 cm
sygn. l. d.: H. Płóciennik /
(1888–1931)
1998
cena wywoławcza: 1 500 zł
Akt na zielonym tle
olej, płótno, 81 × 62 cm
sygn. p. d.: KZ, na odwrocie naklejka
z wystawy w Paryżu w 1927 r.
cena wywoławcza: 11 000 zł
88
89
Malarz Nieznany
(poł. XX w.)
Akt siedzącej/ Akt leżącej
(obraz dwustronny)
olej, płyta, 104 × 77 cm, niesygn., na
odwrocie akt leżącej kobiety; obraz z możliwością zamiennej ekspozycji obydwu
malowideł
cena wywoławcza: 950 zł
AU KCJA VARIA ( 6)
Henryk Płóciennik
(ur. 1933)
Stojący akt,
1997
technika mieszana, 53 × 38,5 cm
sygn. l. d.: H.Płóciennik oraz ś.d.:
H.Płóciennik 1997
cena wywoławcza: 1 500 zł
23
90
Paul Ackermann
(1908–1981)
Le Femme,
1959
olej, płótno, 61,4 × 50 cm
sygn. p. d.: Ackermann 59
cena wywoławcza: 3 800 zł
91
Stanisław Wałach
92
(1919–1983)
Paweł Lasik
(ur. 1941)
Bistro bar,
1975
olej, płótno, 96 × 60 cm
1974
niesygn., na blejtramie
dopisek: Stanisław Walach
akryl, płótno, sygn. na odwro-
Kierowca 75 oraz naklejka
cie: Lasik Paweł Bistro – bar
wystawowa CBWA oddział
1974
cena wywoławcza: 1 500 zł
24
Kierowca,
w Krakowie
cena wywoławcza: 4 800 zł
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
93
Lichtarz
Warszawa, Malcz, I poł. XIX w.
srebro, pr. 12, w. 380 g,
wys. 23 cm
cena wywoławcza: 3 800 zł
94
Para lichtarzy
Berlin, II poł. XIX w.
srebro, w. ok. 490 g, wys. 30,5 cm
cena wywoławcza: 3 800 zł
95
Lichtarz
srebro, pr. 12, w. 462 g,
wys. 28 cm
cena wywoławcza: 3 200 zł
AU KCJA VARIA ( 6)
25
97
Łyżeczka
96
srebro, pr. 800, w. 10 g
Komplet łyżeczek
cena wywoławcza: 100 zł
Polska, okres międzywojenny
srebro, pr. 3, złotnik Piotr Łątkowski,
98
w. 180 g
cena wywoławcza: 380 zł
Łyżeczka
XX w.
srebro, pr. 925, emalia
cena wywoławcza: 100 zł
99
Sitko
Niemcy, I poł. XX w.
srebro, pr. 800, w. 58 g
cena wywoławcza: 200 zł
100
Komplet łyżeczek
srebro, pr. 3–4, w. 80g
cena wywoławcza: 200 zł
101
Łopatka do tortu
1920–30
metal, srebro, dł. 25,5 cm
cena wywoławcza: 130 zł
26
102
Widelec do pikli
1956–1968
Tbilisi, srebro, pr. 875, złocenia, w. 10 g,
dł. 17 cm
cena wywoławcza: 130 zł
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
104
Sztućce zakąskowe
Rosja, bracia Graczew, 1908–1917
103
srebro, pr. 84, ostrze metal złocony
Zestaw sztućców Faberge
cena wywoławcza: 190 zł
Moskwa, 1899–1908
srebro, pr. 84, ostrza stalowe
cena wywoławcza: 880 zł
105
Łyżeczka do suszu herbacianego
Moskwa, po 1927
srebro, pr. 875, w. 20 g
cena wywoławcza: 190 zł
106
Łyżka półmiskowa
Moskwa, 1860
srebro, pr. 84, złotnik Gubkin, probierz
Awdiejew, w. 140 g
cena wywoławcza: 750 zł
107
Łyżka półmiskowa
Warszawa, Malcz, 1860
srebro, pr. 84, probierz W.K., w. 114 g
cena wywoławcza: 600 zł
108
Łyżka półmiskowa
Petersburg, 1813
srebro, pr. 84, złotnik B. B, probierz
Aleksa Jasinow, w. 138 g
cena wywoławcza: 750 zł
AU KCJA VARIA ( 6)
27
109
Sztućce do sałaty
Francja, XIX/XX w.
srebro, mosiądz, dł. 27 cm
cena wywoławcza: 180 zł
110
Łyżka sałatkowa
Wiedeń, XIX/XX w.
srebro, drewno, złotnik
Klinkosch, dł. 25,5 cm
cena wywoławcza: 190 zł
111
Łyżka i widelec półmiskowe
XIX/XX w.
srebro, pr. 925, róg
cena wywoławcza: 630 zł
112
Widelec i łyżka półmiskowa
XIX/XX w.
Francja(?), róg, srebro(?), dł. 28 cm
cena wywoławcza: 150 zł
28
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
113
Łyżeczki
Dania, Georg Jensen, 1970–80
srebro, złocenia, emalia,
w. 270 g (6 szt.)
cena wywoławcza: 1 150 zł
114
Etui z okularami
Birmingham, 1906
srebro, w. 66 g
cena wywoławcza: 630 zł
115
Nóż do papieru
Polska, Orno, 1960–70
srebro, pr. 3, w. 22 g, dł. 18 cm
cena wywoławcza: 130 zł
116
Kałamarz z obsadką
na piórko
Francja, ok. 1900
srebro, oryginalne pudełko:
I. Ronga, Nancy
cena wywoławcza: 500 zł
AU KCJA VARIA ( 6)
29
117
118
Chochelka
Chochelka
Praga, 1821
Niemcy, I poł. XX w.
srebro, w. 78 g, dł. 23 cm
srebro, pr. 800, w. 69 g
cena wywoławcza: 570 zł
cena wywoławcza: 250 zł
119
Chochelka
120
Rosja, 1908–1917
srebro, złocone, w. 66 g
Szczypce do lodu
cena wywoławcza: 630 zł
Wiedeń, 1910–1920
srebro, złocone, w. 30 g, dł. 12 cm
121
cena wywoławcza: 250 zł
Szczypce
Niemcy, I poł. XX w.
srebro, pr. 800, w. 32 g
cena wywoławcza: 200 zł
123
122
Szczypce do cukru
Francja, II poł. XX w.
Szczypce do cukru
Francja, Christofle, pocz. XX w.
metal złocony, dł. 16 cm
cena wywoławcza: 200 zł
srebro, pr. 1, złocone, w. 30 g, dł. 12 cm
cena wywoławcza: 230 zł
30
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
124
Dzbanek
Paryż, Odiot, 1838–73
srebro, pr. 1, w. 660 g,
wys. 23,5 cm
cena wywoławcza: 2 500 zł
125
Dzbanek
Budapeszt, 1843
srebro, pr. 13, kość słoniowa,
drewno, wys. 26 cm w. 638 g
cena wywoławcza: 2 500 zł
126
Dzbanek
Warszawa, Br. Buch, ok. 1914
plater
cena wywoławcza: 500 zł
AU KCJA VARIA ( 6)
127
Dzbanek – mlecznik
Francja, II poł. XIX w.
srebro, pr. 1, wys. 11,5 cm
w. 154 g
cena wywoławcza: 300 zł
31
129
128
Patera
Komplet do herbaty
Berlin, Jurst, pocz. XX w.
Niemcy, WMF, I poł. XX w.
Jurst, plater, śr. 27,5 cm
plater
cena wywoławcza: 900 zł
cena wywoławcza: 500 zł
130
Misa do samowara
Warszawa, Br. Henneberg,
k. XIX w.
plater, wys. 9,5 cm
cena wywoławcza: 150 zł
131
132
Świecznik trójświecowy
Komplet do herbaty
Niemcy, I poł. XX w.
USA, Rogers Silver Co, I poł. XX w.
plater, wys. 24 cm
plater, wys. 29 i 27 cm (dzbanki)
cena wywoławcza: 250 zł
cena wywoławcza: 570 zł
32
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
133
Kabaret
Anglia, k. XIX w.
plater, szkło, wym. 20 × 15 cm
cena wywoławcza: 1 150 zł
134
Waza do zupy
Anglia, Mills, I poł. XX w.
plater, wys. 20 cm
śr. 30 cm
cena wywoławcza: 500 zł
136
135
Cukiernica
pocz. XX w.
mosiądz, szkło, wys. 14 cm
cena wywoławcza: 250 zł
AU KCJA VARIA ( 6)
Wazka
Niemcy, k. XIX w.
srebro, punce fantazyjne,
wym. 7,5 × 11 cm
w. 154 g
cena wywoławcza: 1 700 zł
33
138
137
Paterka
Komplet kieliszków
Wietnam, po 1958
XX w.
srebro, pr. 900, wys. 7,5 cm
w. 64 g
srebro, repunca polska powojenna 1,
w. 204 g
cena wywoławcza: 130 zł
cena wywoławcza: 600 zł
139
Kieliszek
Łotwa, 1919–40
srebro, pr. 2, wys. 11,8 cm
w. 62 g
cena wywoławcza: 190 zł
140
Zestaw 5 kubeczków
Austro-Węgry, II poł. XIX w.
srebro, pr. 3, wys. 5,5–7 cm
w. 166 g
cena wywoławcza: 380 zł
141
Kubek
II poł. XIX w.
142
Kubek
poł. XIX w.
srebro, wys. 6,5 cm
srebro, pr. 800, złocenia,
w. 36 g
wys. 5,5 cm
cena wywoławcza: 250 zł
w. 32 g
cena wywoławcza: 250 zł
34
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
143
Patera Art Deco
Europa Środkowa, 1920–30
mosiądz ze śladami srebrzenia, szkło,
wys. 19 cm, śr. 21 cm
cena wywoławcza: 250 zł
144
Patera
Niemcy, WMF, 1 ćw. XX w.
plater, wym. 34 × 15 cm
cena wywoławcza: 1 250 zł
145
Kabaret
1920–30
plater, szkło, śr. 18,5 cm
cena wywoławcza: 300 zł
146
Koszyczek
147
Patera
1920–30
Niemcy, Poznań, IV ćw. XIX w.
plater, szkło kobaltowe,
srebro, pr. 800, szkło, wys. 26 cm
wys. 8,5 cm, śr. 11 cm
cena wywoławcza: 250 zł
AU KCJA VARIA ( 6)
cena wywoławcza: 1 900 zł
35
148
Objaśniacz z tacką
I poł. XIX/XX w
plater, 22,5 × 10 cm
taca dobierana
cena wywoławcza: 380 zł
149
Sitko
Niemcy, I ćw. XX w.
srebro, pr. 800, w. 72 g, dł. 13,3 g
cena wywoławcza: 200 zł
150
Podstawka
1920–30
plater, śr. 25 cm
cena wywoławcza: 250 zł
151
Serwetnik
Niemcy, XIX/XX w.
srebro, pr. 835, w. 80 g, wys. 7,5 cm
cena wywoławcza: 250 zł
36
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
152
Pudełko do kart pasjansowych
Anglia, ok. 1930
alpaca, drewno
cena wywoławcza: 320 zł
153
Tabakiera
II poł. XIX w.
154
Niemcy(?), srebro, pr. 3, złotnik
W. Rascher, repunca polska,
Pudernica
w. 96 cm, dł. 9,2 cm
Londyn, po 1936
cena wywoławcza: 320 zł
srebro, w. 142 g, oryginalne pudełko
cena wywoławcza: 630 zł
155
Pudełko do papierosów
Lwów, ok. 1930
srebro, pr. 3, wkład drewno, w. 408 g,
9 × 14 cm
grawer napis: 5 Strzelecka Nagroda
Mistrzostw 1935 r. Stowarzyszenie Urzędników Skarbowych Rz. P., Okręg Lwów
cena wywoławcza: 1 500 zł
156
Papierośnica Art Deco
Warszawa, 1920–30
srebro, pr. 3, w. 134 g
cena wywoławcza: 500 zł
157
Pudełko na cygara
XX w.
alpaca
cena wywoławcza: 130 zł
AU KCJA VARIA ( 6)
37
159
Podgrzewacz do lokówki
Londyn, Drew and Cornp, 1902
srebro, metal, wym. 9 × 5 x 5 cm
cena wywoławcza: 250 zł
158
Ramka
Włochy, II poł. XX w.
srebro, pr. 925, wym. 12,5 × 8,5 cm
cena wywoławcza: 230 zł
160
Puzderko
Niemcy, k. XIX w.
srebro, pr. 3, w. 20 g
cena wywoławcza: 320 zł
161
Pudełeczko na lekarstwa
XX w.
srebro, pr. 800, w. 11,58 g
cena wywoławcza: 250 zł
162
Papierośnica
Rosja, 1899–1908
srebro, pr. 84, złoto, emalia,
11 × 6,5 cm, w. 188 g
cena wywoławcza: 2 500 zł
38
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
163
Liść dekoracyjny
Warszawa, Br. Łopieńscy, pocz. XX w
brąz złocony, 16 × 18 cm
cena wywoławcza: 500 zł
164
Komplet widelczyków i noży
Niemcy, XIX/XX w.
metal złocony, sygn. BMF, 12 szt.
cena wywoławcza: 1 300 zł
165
Świecznik
XIX w.
brąz złocony, wys. 32 cm
cena wywoławcza: 500 zł
166
Ekspres do kawy, Rowenta
poł. XX w.
metal niklowany, bakelit, szkło,
wys. 35 cm
cena wywoławcza: 500 zł
AU KCJA VARIA ( 6)
167
Serwis kawowy
Niemcy, WMF, 1920–1930
plater
cena wywoławcza: 550 zł
39
169
Patera
168
Rosenthal, 1920–30
Para wazoników
porcelana, srebro, śr. 16,5 cm
Berlin, pocz. XX w.
cena wywoławcza: 630 zł
porcelana, srebro, wys. 13 cm
cena wywoławcza: 1 250 zł
170
Wazonik
pocz. XX w.
porcelana, srebro, niesygn., wys. 8 cm
cena wywoławcza: 250 zł
172
171
Kufel ze sceną myśliwską
Wazon
I poł. XX w.
Hutschenreuther, 1930–40
porcelana, srebro, wys. 21 cm
cena wywoławcza: 900 zł
40
Bavaria, Alboth & Kaiser,
porcelana, srebro, pr. 925,
wys. 16 cm
cena wywoławcza: 750 zł
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
173
Zestaw śniadaniowy
do mokki
Miśnia, ok. 1880 r
porcelana, wys. 6 cm, śr. 17,5 cm
cena wywoławcza: 750 zł
174
Kufel
Miśnia
porcelana, wys. 14 cm
cena wywoławcza: 500 zł
175
Zestaw śniadaniowy
do mokki
Miśnia, ok. 1880 r
porcelana, wys. 6 cm, śr. 17,5
cm
cena wywoławcza: 750 zł
176
177
Wazon
Filiżanka do mokki
Miśnia, po 1934
porcelana, wys. 24 cm
cena wywoławcza: 1 000 zł
AU KCJA VARIA ( 6)
Miśnia, pocz. XX w.
porcelana, wys. 5 cm
cena wywoławcza: 380 zł
41
178
Filiżanka do mokki
Miśnia, pocz. XX w.
porcelana, wys. 5 cm
cena wywoławcza: 320 zł
179
180
Filiżanka do mokki
Miśnia, pocz. XX w.
Filiżanka do mokki
Miśnia, pocz. XX w.
porcelana, wys. 5 cm
porcelana, wys. 5 cm
cena wywoławcza: 320 zł
cena wywoławcza: 320 zł
181
Filiżanka do mokki
Miśnia, pocz. XX w.
porcelana, wys. 5 cm
cena wywoławcza: 320 zł
183
182
Filiżanka do mokki
Miśnia, pocz. XX w.
Filiżanka do mokki
Miśnia, pocz. XX w.
porcelana, wys. 5 cm
cena wywoławcza: 380 zł
porcelana, wys. 5 cm
cena wywoławcza: 320 zł
42
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
184
Dzbanek do herbaty
Miśnia, po 1934
porcelana, wys. 26 cm
cena wywoławcza: 800 zł
185
Komplet wazoników
Miśnia, po 1934 r.
porcelana, wys. 9/10,5/12,5/15,5 cm
cena wywoławcza: 1 300 zł
186
Koszyczek
Miśnia, ok. 1900 r.
porcelana, złocenia, śr. 20 cm
cena wywoławcza: 900 zł
187
Wazon
Miśnia, II poł. XX w.
porcelana, wys. 29 cm
cena wywoławcza: 850 zł
188
Talerze
Miśnia, po 1934
189
Wazonik
porcelana, śr. 18 cm
Miśnia, II poł. XX w.
cena wywoławcza: 500 zł
porcelana, wys. 14 cm
cena wywoławcza: 190 zł
AU KCJA VARIA ( 6)
43
190
Filiżanki do herbaty
Miśnia, 1924–34
191
porcelana, wys. 5 cm, 3 szt.
Filiżanki do mokki
cena wywoławcza: 380 zł
Miśnia, ok. 1900
porcelana, brak spodków,
wys. 5 cm
cena wywoławcza: 250 zł
192
Filiżanki
Rosenthal, ok. 1900
porcelana, kalka,
śr. 10,5 cm
cena wywoławcza: 100 zł/ 1 szt.
194
Talerz
193
Filiżanki do mokki
Rosenthal, 1939
Rosenthal, 1930–40
porcelana, śr. 21 cm
cena wywoławcza: 100 zł
porcelana, złocenia, wys. 5 cm
cena wywoławcza: 300 zł
44
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
196
Talerz
195
Miśnia, poł. XIX w.
Dzbanek
porcelana, śr. 27 cm
Paryż, I ćw. XIX w.
cena wywoławcza: 500 zł
porcelana, złocenia, wys. 22 cm
cena wywoławcza: 950 zł
198
Patera
197
Wazon
Niemcy, XIX/XX w.
Śląsk, Wałbrzych, C. Tielsch,
II poł. XIX w.
porcelana, dł. 31 cm
cena wywoławcza: 300 zł
porcelana, kalka, wys. 33,5 cm
cena wywoławcza: 400 zł
AU KCJA VARIA ( 6)
45
200
Kosz na pieczywo
Bavaria, poł. XX w.
porcelana, dł. 32 cm
199
cena wywoławcza: 320 zł
Talerz
Rosja, Br. Korniłow, ok. 1900
porcelana, śr. 24 cm
201
cena wywoławcza: 150 zł
Kufel z orłem dwugłowym
Rosja, II poł. XX w.
porcelana, wys. 15 cm
cena wywoławcza: 130 zł
202
Komplet 12 talerzy
Bavaria, Schumann, poł. XX w.
porcelana, śr. 27 cm
cena wywoławcza: 320 zł
203
Wazon
Bavaria, Heinrich, poł. XX w.
porcelana, malatura ręczna,
46
204
Wazon
Węgry, Zsolnay, II poł. XX w.
wys. 26 cm, szer. 28 cm
fajans, wys. 33,5 cm
cena wywoławcza: 400 zł
cena wywoławcza: 300 zł
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
205
Figurka Słoń
Unterweisbach, poł. XX w.
porcelana, wys. 21 cm
cena wywoławcza: 1 100 zł
207
Figurka Słoń
206
Karl Ens, poł. XX w,
Figura Tańczący hucuł
porcelana, wys. 20 cm
Węgry, Herend, XX w.
cena wywoławcza: 500 zł
porcelana, wys. 30 cm
cena wywoławcza: 500 zł
208
Figurka Owczarek niemiecki
Katzhutte, ok. 1930
fajans, wys. 21 cm
cena wywoławcza: 820 zł
209
Figurka Konie
Katzhutte, poł. XX w.
fajans, wys. 18 cm
cena wywoławcza: 500 zł
210
Figurka Pies
Hutschehreuter, ok. 1930
porcelana, dł. 19 cm
cena wywoławcza: 750 zł
AU KCJA VARIA ( 6)
211
Figurka Pstrąg
Kopenhaga, Royal Kopenhagen,
poł. XX w.
porcelana, dł. 12 cm
cena wywoławcza: 250 zł
47
212
Para figurek górników
Niemcy, Unterweissbach, XX w.
porcelana, wys. 21,5 cm, wys. 21 cm
cena wywoławcza: 300 zł
213
Figurka Sowa
Hutschenreuther, ok. 1920
porcelana, złocenia, wys. 31,5 cm
cena wywoławcza: 630 zł
214
Popiersie Lenina
ZSRR, poł. XX w.
biskwit, wys. 17 cm
cena wywoławcza: 420 zł
48
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
215
Talerz „Bolero”
Francja, Montreau,
ok. 1860 r.
fajans, śr. 20 cm
Talerz „Polka”
Schramberg, Niemcy, ok. 1880 r.
fajans, śr. 21 cm
cena wywoławcza: 200 zł
216
Waza z przykrywką
Delft de porceleyne Fles, 1912
fajans malowany podszkliwnie
kobaltem, wys. 37 cm
cena wywoławcza: 1 000 zł
217
Talerz
218
Delft, poł. XVIII w.
Wazon huculski
fajans, śr. 30 cm
Polska, Kuty Stare?, Michał
Wołoszczuk, 1939 r.
cena wywoławcza: 630 zł
ceramika, wys. 44 cm
cena wywoławcza: 3 200 zł
219
Dzban
Śląsk, Bolesławiec, pocz. XX w.
fajans, wys. 24 cm
cena wywoławcza: 380 zł
AU KCJA VARIA ( 6)
220
Cache-pot
ok. 1900
L. Madrassi S.C., kamionka,
wys. 30 cm, śr. 30 cm
cena wywoławcza: 1 300 zł
49
221
Kałamarz
XIX/XX w.
szkło, mosiądz, wys. 10,5 cm
cena wywoławcza: 1 300 zł
222
Wazon
I ćw. XX w.
223
szkło, emalia, wys. 13 cm, śr. 11 cm
Karafka
cena wywoławcza: 250 zł
okres międzywojenny
szkło, wys. 22 cm
cena wywoławcza: 130 zł
224
Kieliszek do wina
k. XIX w.
szkło bezbarwne, trawione, wys. 16,5 cm
cena wywoławcza: 130 zł
225
226
Kieliszek
Wazon
Czechy, poł. XIX w.
szkło, złocenia, wys. 12,5 cm
cena wywoławcza: 130 zł
50
Czechy, poł. XIX w.
szkło, wys. 20 cm
cena wywoławcza: 630 zł
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
227
Wazon
Niemcy/Czechosłowacja, II ćw. XX w.
szkło, złocenia, wys. 17 cm
cena wywoławcza: 1 000 zł
228
Wazon Art Deco
Karlsbad Moser, 1920–30
szkło
229
sygn. trawiona, wys. 25,5 cm
Wazon Art Deco
cena wywoławcza: 500 zł
Karlsbad Moser, 1920–30
szkło
sygn. trawiona, wys. 15 cm
cena wywoławcza: 400 zł
230
Wazon Art Deco
Karlsbad Moser, 1920–30
231
Para wazonów Art Deco
1920–30
szkło topazowe
sygn. trawiona, 11,5 × 20 cm
cena wywoławcza: 600 zł
szkło brązowe, wys. 20 cm
cena wywoławcza: 570 zł
AU KCJA VARIA ( 6)
51
232
Komplet szkieł toaletowych
Francja, XIX/XX w.
srebro, pr. 1, szkło
cena wywoławcza: 2 100 zł
233
Komplet toaletowy
Petersburg, I poł. XIX w.
srebro, pr. 84, szkło, wys. 5,5 cm
cena wywoławcza: 380 zł
234
Flakon toaletowy
XIX w.
szkło, okucie srebro, wys. 10 cm
cena wywoławcza: 380 zł
52
235
Koszyk
Szwecja, XX w.
szkło, srebro, pr. 835, wys. 20 cm
cena wywoławcza: 400 zł
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
236
Lampa w stylu secesyjnym
Włochy, II poł. XX w.
szkło, wys. 38 cm
cena wywoławcza: 3 500 zł
237
Wazon
XX w.
Ahlefeldt Laurvig, szkło opalizujące,
wys. 26,8 cm
cena wywoławcza: 350 zł
AU KCJA VARIA ( 6)
53
238
Broszka
pocz. XIX w.
złoto pr. ok. 0,750, m. 3,98 g, 7 szt.
diamentów łącz. 0,15 ct, rubin 0,12 ct
cena wywoławcza: 3 200 zł
239
Broszka w stylu wiktoriańskim
XIX/XX w.
złoto ok. 0,625, opal australijski, perełki,
m. 5,36 g
cena wywoławcza: 1 900 zł
241
Kolczyki, Art Deco
1920–30
240
Pierścionek
złoto pr. ok. 0, 585, szafir łącz. 0,25 ct,
diamenty łącz. 0,12 ct, m. 4,18 g
cena wywoławcza: 3 800 zł
platyna pr. ok. 0,950, brylanty łącz.
0,02 ct, dwa topazy łącz. 1,20 ct,
m. 3,42 g
cena wywoławcza: 3 600 zł
54
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
242
Bransoletka
ok. 1950–60
złoto pr. ok. 0,417, brylanty łącz. ok.
9,90 ct (bagiety), m. 27,16 g
cena wywoławcza: 21 000 zł
243
Bransoletka
II poł. XIX w.
złoto pr. ok. 0,585, brylant ok. 0,40 ct,
stary szlif, perełki, m. 26,80 g
cena wywoławcza: 7 500 zł
244
Bransoletka
Etiopia, 1960–70
złoto pr. ok. 0,750, m. 70,64 g
czarna plecionka – włosy z ogona słonia,
nakładany monogram pod koroną, dar
dla damy dworu (polskiej tłumaczki) od
cesarza Heile Selasie podczas wizyty
Edwarda Ochaba w Etiopii 29 listopada
1965 r., oryginalne etui
cena wywoławcza: 16 000 zł
245
Bransoletka
1920-30
złoto pr. 3, cecha polska międzywojenna,
dukatowana, grawerowana, z poprzecznych elementów, m. 86,26 g
cena wywoławcza: 11 000 zł
AU KCJA VARIA ( 6)
55
246
Młynek modlitewny
Tybet, II poł. XX w.,
metal, koraliki, dł. 20 cm
cena wywoławcza: 330 zł
247
Cache pot
Bliski Wschód, pocz. XX w.
mosiądz, wys. 29 cm
cena wywoławcza: 250 zł
248
Ganesha na słoniu
Indie, pocz. XX w.
brąz, wys. 23 cm, szer. 16 cm
cena wywoławcza: 1 600 zł
249
Tabakiera
Afryka Północna, XIX/XX w.
brąz, koraliki, śr. 10 cm
cena wywoławcza: 250 zł
56
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
250
Para wazek
Azja, XX w.
emalia, mosiądz, wys. 18,5 cm
cena wywoławcza: 1 500 zł
251
Misa
Chiny, I poł. XX w.
mosiądz, emalia, wys. 8,5 cm,
wym. 26 × 26 cm
cena wywoławcza: 1 500 zł
252
Para wazek
Azja, XX w.
emalia, mosiądz, wys. 19 cm
cena wywoławcza: 1 500 zł
AU KCJA VARIA ( 6)
57
253
Para wazonów
Japonia, XIX/XX w.
Satsuma, porcelana, wys. 15,5 cm
cena wywoławcza: 500 zł
254
Misa z nakrywką w typie Imari
Japonia, 1900 r.
porcelana, wys. 15 cm, śr. 28 cm
cena wywoławcza: 1 000 zł
255
Utagawa Toyokuni
Japonia, XIX w.
Aktor teatru kabuki
drzeworyt barwny, wym. 36 × 24 cm
cena wywoławcza: 750 zł
58
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
257
Artysta nieznany
Pejzaż pustynny
włosie, napis „a’Amitie 1823”,
wym. 25 × 26 cm z ramą
256
cena wywoławcza: 1 000 zł
Ikona Matka Boska Kazańska
Rosja, poł. XIX w.
tempera, deska, ryza mosiężna,
44 × 35,5 cm
cena wywoławcza: 1 800 zł
258
Anioł
poł. XIX w.
drewno polichromowane, szer. 24 cm
cena wywoławcza: 630 zł
AU KCJA VARIA ( 6)
259
Element z puttem
XVII/XVIII w.
drewno polichromowane, wys. 31 cm
cena wywoławcza: 900 zł
59
260
Szpada
Francja, XVIII/XIX w.
brąz złocony, ostrze stalowe, dł. 96 cm
cena wywoławcza: 1 700 zł
261
Kołatka
Poznań, XX w.
brąz, sygn. A. Schneider
cena wywoławcza: 380 zł
60
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
262
Figura Święty Pierre Foutnier
k. XIX w.
stop metali, złocenia, marmur,
wys. 14 cm
cena wywoławcza: 500 zł
263
Figura Chłopiec
z popiersiem kobiety
k. XIX w.
brąz
sygn. E. Madrassi, wys. 41 cm
cena wywoławcza: 2 700 zł
264
Lustro toaletowe
1920–30
rama mosiądz, mahoń,
37 × 24 cm
cena wywoławcza: 500 zł
265
Sepet
Francja (?), I poł. XIX w.
drewno, mosiądz,
wym. 33 × 51 cm
cena wywoławcza: 1 900 zł
AU KCJA VARIA ( 6)
61
267
Naczynie
266
cyna
sygn. Danzing, wys. 15 cm
Szkatułka na biżuterię
cena wywoławcza: 190 zł
pocz. XX w.
cyna, wys. 6 cm
cena wywoławcza: 150 zł
268
Lornetka w etui
Munchen, G. Rodenstock
metal, skóra, 17 × 12 cm
cena wywoławcza: 350 zł
269
Lampa nocna
1930–40
materiał, podstawa imitacja marmuru,
wys. 25 cm
cena wywoławcza: 190 zł
62
270
Lampka nocna
Polska (?), 1920–30
mosiądz, szkło, wys. 21 cm
cena wywoławcza: 250 zł
S OP OC K I D OM AU KCY J N Y
Z L E C E N I E L I C Y TA C J I
Sopocki Dom Aukcyjny ul. Nowy Świat 54/56
00-363 Warszawa tel. 22 828 96 98
fax 22 828 96 98
[email protected]
AUKC JA VARIA (6)
28 maja 2015 (czwartek), godz. 19.00
Szanowni Klienci, zachęcamy do składania pisemnych ofert w celu wzięcia udziału w aukcji. Możliwa jest także licytacja telefoniczna.
Prosimy czytelnie wypełnić kartę zlecania i dostarczyć ją (osobiście, przesłać pocztą, faksem lub e-mailem) do siedziby SDA nie później
niż 24 godziny przed rozpoczęciem licytacji.
___________________________________________________________________________________________________________________
imię i nazwisko
dokładny adres
________________________________________
telefon, fax, e-mail
____________________
NIP (dla firm)
____________________________________________
numer dokumentu tożsamości
SDA gwarantuje poufność danych osobowych.
Proszę o licytację następujących pozycji:
Nr pozycji
w katalogu
tytuł
Maksymalna oferowana kwota
lub licytacja telefoniczna
Zlecenie licytacji z limitem
SDA będzie reprezentował w licytacji Nabywcę do podanej kwoty, gwarantując jednocześnie nabycie obiektu za najniższą możliwą
kwotę.
Zgadzam się na podniesienie oferowanej kwoty o: … % w przypadku wystąpienia innego zlecenia o tej samej wysokości.
Zlecenie telefoniczne
W przypadku zlecenia licytacji telefonicznej prosimy o podanie numeru telefonu aktualnego w czasie aukcji. Pracownicy SDA połączą
się z Państwem chwilę przed rozpoczęciem licytacji wybranych obiektów. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości wzięcia udziału w licytacji telefonicznej w przypadku problemów z uzyskaniem połączenia z podanym numerem.
_____________________________
numer Państwa telefonu do licytacji
Ja niżej podpisany/a oświadczam, że:
Zapoznałem się i akceptuję wszystkie postanowienia Regulaminu Aukcji zawarte w niniejszym katalogu aukcyjnym. W szczególności
zobowiązuję się do zapłacenia wylicytowanej kwoty wraz z doliczoną opłatą aukcyjną w ciągu 14 dni od terminu aukcji. Zgadzam się
na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez Dom Aukcyjny w celach koniecznych do realizacji niniejszego
zlecenia.
_________________________________ Imię i nazwisko
________________________
data, podpis
REGUL AMIN AUKCJI
1. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki lub inne obiekty
kolekcjonerskie zgłoszone do sprzedaży komisowej przez
8. Cena wywoławcza jest zarazem ceną minimalną, poniżej której
SDA nie może sprzedać obiektu.
komitentów bądź stanowiące własność Domu Aukcyjnego.
Zgodnie z oświadczeniami powierzone obiekty stanowią ich
9. Do kwoty wylicytowanej Dom Aukcyjny dolicza opłatę aukcyjną
własność, bądź też mają oni prawa do rozporządzania nimi,
w wysokości 18%. Kwota wylicytowana wraz z opłatą aukcyj-
a ponadto nie są one objęte jakimkolwiek postępowaniem
ną zawiera podatek od towarów i usług VAT. Dom Aukcyjny
sądowym i skarbowym.
wystawia faktury VAT marża.
2. Aukcja jest prowadzona zgodnie z polskimi przepisami prawnymi przez osobę upoważnioną zwaną dalej Aukcjonerem.
10. Kupujący jest zobowiązany do zapłaty należności za wylicytowane obiekty w terminie 14 dni od dnia aukcji. Dom Aukcyjny
będzie uprawniony do naliczenia odsetek ustawowych za
3. Aukcjoner ma prawo do dowolnego rozdzielania lub łączenia
okres opóźnienia w zapłacie. Wszystkie transakcje zawierane
obiektów oraz do ich wycofania z licytacji bez podania przyczyn.
są w polskich złotych. Na specjalne życzenie po wcześniejszym uzgodnieniu, Dom Aukcyjny może przyjąć wpłatę w:
4. Opisy zawarte w katalogu aukcji mogą być uzupełnione lub
euro, dolarach albo funtach brytyjskich. Przeliczenie będzie
zmienione przez Aukcjonera lub osobę przez niego wskazaną
następowało po dziennym kursie średnim Narodowego Banku
przed rozpoczęciem licytacji.
Polskiego powiększonym o 3%.
5.Do uczestnictwa w licytacji upoważniają tabliczki z nume-
11. W razie opóźnienia nabywcy w zapłacie, Dom Aukcyjny po
rami aukcyjnymi, które można otrzymać przy stanowisku
bezskutecznym upływie dodatkowo wyznaczonego terminu na
rejestracyjnym po wypełnieniu formularza udziału w aukcji.
zapłatę, może odstąpić od umowy z nabywcą.
Pracownik Domu Aukcyjnego dokonujący rejestracji ma
prawo poprosić o dokument potwierdzający tożsamość
12. Własność wylicytowanego obiektu przechodzi na nabywcę
osoby rejestrowanej. Tabliczkę z numerem aukcyjnym należy
z chwilą zapłaty pełnej ceny powiększonej o opłatę aukcyjną.
zwrócić bezpośrednio po zakończeniu aukcji, a w przypadku
Odbiór wylicytowanych obiektów jest możliwy po dokonaniu
zakupu odebrać potwierdzenie zawartych transakcji.
pełnej zapłaty.
6. Dom Aukcyjny może reprezentować klienta na podstawie
„zlecenia licytacji” (formularz dostępny w katalogu, w siedzi-
13. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady
fizyczne oraz wady prawne zakupionych obiektów.
bie SDA oraz na stronie internetowej www.sda.pl). W przypadku zlecenia licytacji z limitem, SDA dokłada wszelkich
starań, by zakupić obiekt w możliwie najniższej cenie. Na
podstawie formularza możliwe jest także licytowanie przez
telefon.
7. O wysokości postąpienia decyduje Aukcjoner. Zakończenie
licytacji obiektu następuje w momencie uderzenia młotkiem
przez Aukcjonera i jest równoznaczne z zawarciem umowy
kupna – sprzedaży między SDA a licytantem, który zaoferował
najwyższą kwotę. W razie zaistnienia sporu w trakcie licytacji
Aukcjoner rozstrzyga spór lub ponownie przeprowadza licytacje
obiektu.
TABELA POSTĄPIEŃ:
cena
postąpienia
100 – 200
10 zł
200 – 500
20 zł
500 – 1 000
50 zł
1 000 – 2 000
100 zł
2 000 – 10 000
200 zł
od 10 000
500 zł