aukcja varia (6) - Sopocki Dom Aukcyjny
25 lat AUKCJA VARIA (6) 25 lat 28 maja 2015, godz. 19.00 w siedzibie Sopockiego Domu Aukcyjnego Warszawa, ul. Nowy Świat 54/56 25 lat WYSTAWA PRZEDAUKCYJNA: od 18 maja 2015 r. Warszawa, ul. Nowy Świat 54/56 poniedziałek – piątek 11–19, sobota 11–15 25 25 tel. 22 828 96 98 lat Katalog dostępny na stronie: www.sda.pl lat 1 wg. Eduarde’a Detaille Trzy sceny militarne litografia, papier, 23 × 17 cm, 23 × 17 cm, 23 × 17 cm cena wywoławcza: 600 zł 2 Jerzy Potrzebowski (1921–1974) Konie – szkic tusz, karton, 40 × 36 cm sygn. l. g. cena wywoławcza: 1 000 zł 2 3 Roman Breitenwald (1911–1985) Głowa konia olej, płyta malarska, 40 × 30,5 cm sygn. l. d.: R. Breitenwald cena wywoławcza: 1 000 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 4 Jerzy Kossak (1886 Kraków – 1955 tamże) Na patrolu, 1925 olej, tektura, 21 × 28 cm sygn. p. d. i dat.: Jerzy Kossak / 1925 cena wywoławcza: 3 300 zł 5 Leszek Piasecki (1928–1990) Grenadier francuski na koniu olej, płótno, wym. 61 × 50 cm sygn. l. d.: Leszek Piasecki cena wywoławcza: 2 800 zł 6 Jan Erazm Kotowski (1885–1960) Pojenie koni olej, karton, 32 × 48 cm sygn. l. d. cena wywoławcza: 1 500 zł AU KCJA VARIA ( 6) 3 7 Anton Zampis (1820–1883) Powóz, 1872 akwarela, gwasz, karton, 38 × 55,5 cm sygn. p. d.: A. Zampis cena wywoławcza: 7 500 zł 8 Malarz Nieznany Śmierć Stefana Czarnieckiego, k. XIX w. olej, płótno, 47 × 60 cm kopia wg. Leopolda Loefflera 9 cena wywoławcza: 3 000 zł Rzeźbiarz Nieznany Piłsudski na koniu okres międzywojenny, Polska drewno, metal, wys. 29 cm cena wywoławcza: 1 300 zł 4 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 10 Antoni Uniechowski (1903–1976) Dziewczyna z baziami technika mieszana, 28 × 19 cm sygn. p. d.: AU cena wywoławcza: 1 200 zł 11 Theo Wiese 12 Halina Chrostowska-Piotrowicz (1929–1990) W polu (I poł. XX w.) Kobieta z koszem olej, tektura, 57 × 44 cm naklejka na odwrocie: Theo. Wiese, Munchen… cena wywoławcza: 3 300 zł rycina, karton, 26 × 28 cm sygn. i dat. p. d.: Chrostowska 54 cena wywoławcza: 240 zł AU KCJA VARIA ( 6) 5 13 Malarz Nieznany Lirnik, 1941 technika mieszana, 66 × 47 cm sygn. p. d. nieczytelnie, na odwrocie naklejka z wystawy w Łodzi cena wywoławcza: 750 zł 14 Malarz Nieznany Góral, pocz. XX w. pastel, karton, 48 × 32,5 cm sygn. p. d. 15 cena wywoławcza: 630 zł Mieczysław Kudella Góral palący fajkę technika mieszana, karton, 56,5 × 46 cm sygn. p. d.: Kudella cena wywoławcza: 380 zł 16 Stanisław Górski (1887 Kościan – 1955 Kraków) Portret górala pastel, papier, 48 × 66,5 cm w świetle oprawy sygn. p. d.: St.Górski cena wywoławcza: 4 000 zł 6 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 17 18 Ernst Lorenz Murowana Max Hanemann (1872–1950) (1882–1941) Pejzaż nadrzeczny Zakopane, olej, płótno, 80 × 120 cm 1923 olej, tektura, 36 × 26 cm sygn. l.d.: Lorenz Murowana sygn. p. d.: M.Haneman 1923, na odwrocie dopisek atramentem: cena wywoławcza: 3 800 zł W dowód pamięci/Maks Haneman/Zakopane 14X23 19 cena wywoławcza: 1 500 zł Jan Mroziński (1890 Wadowice – 1960 Poznań) Pejzaż z Wadowic II olej, płyta, 36 × 43 cm niesygn. Pochodzenie: Kolekcja rodziny artysty cena wywoławcza: 1 300 zł 20 Karol Westfal (1874–1968) Zagroda olej, płótno naklejone na tekturę, 45 × 36 cm niesygn., na odwrocie dopisek ołówkowy: Westfal cena wywoławcza: 630 zł AU KCJA VARIA ( 6) 7 22 Stanisław Przesłański (1890–1968) 21 Pejzaż ze strumieniem, Włodzimierz Nałęcz (1856–1946) Pejzaż z kościołem, 1913 olej, tektura, 35 × 48 cm sygn. i dat. p. d.: Przesłański 1913 1915 cena wywoławcza: 1 000 zł olej, płótno, 44 × 55 cm sygn. l. d.: Nałęcz oraz dat. p. d.: 1915 cena wywoławcza: 3 300 zł 24 Mieczysław Serwin-Oracki (1912–1977) Polne kwiaty olej, karton, 20,5 × 24 cm sygn. i dat. p. d. cena wywoławcza: 600 zł 23 25 Malarz Nieznany Wiktor Korecki k. XIX w., prawd. Rosja (1890 Kamieniec Podolski – Pejzaż z pasterką olej, płótno, 50 × 66 cm sygn. nieczytelnie cena wywoławcza: 3 000 zł 1980 Milanówek k. Warszawy) Pejzaż olej, płótno, krawędzie dublowane, 24 × 36 cm sygn. i dat. l. d.: WIKTOR KORECKI 1941 (?) cena wywoławcza: 1 500 zł 8 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 26 Józef Jarosz (1890 Rososzka – 1966 Zalesie Dolne) Pejzaż zimowy olej, tektura, 34 × 35 cm niesygnowany, na odwrocie dopisek atramentem oraz 27 naklejka warszawskiego zakładu ramiarskiego Mieczysław Filipkiewicz cena wywoławcza: 750 zł (1891–1951) Pejzaż z drzewami 28 olej, tektura, 68,5 × 48,5 cm sygn. p. d.: Mieczysław Karol Heimroth Filipkiewicz (1860–? ) cena wywoławcza: 2 500 zł Staw za wsią olej, deska, 20 × 10 cm sygn. l. d.: Heimroth i na odwrocie cena wywoławcza: 250 zł 29 Karol Biske (1863–1928) Kartuzy olej, tektura, 42 × 52 cm sygn. i dat. p. d.: K.Biske cena wywoławcza: 1 900 zł AU KCJA VARIA ( 6) 9 30 Jan Lityński (ur. 1928) Pejzaż 31 olej, płótno na tekturze, Ignacy Pinkas 10 × 13 cm (1888–1935) sygn. p. d.: J. Lityński Kościół Paulinów na Skałce w Krakowie cena wywoławcza: 750 zł olej, karton, 22 × 26 cm sygn. l. d.: I.Pinkas cena wywoławcza: 3 300 zł 32 Ludomir Janowski (1862–1939) Pejzaż leśny olej, sklejka, 46 × 39 cm sygn. l. d. lustrzanie, na odwrocie fragment naklejki wystawowej cena wywoławcza: 1 500 zł 10 33 M. Lauterbach Aleja Kasztanowa, 1905 olej, płótno, 76 × 61 cm sygn. i dat. l. d.: M. Lauterbach, na odwrocie dwie naklejki wystawowe cena wywoławcza: 3 800 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 34 J. Zając (?) Widok miasta olej, tektura, 44,5 × 33,5 cm sygn. i dat p. d. J. Zając (?) 1926 cena wywoławcza: 750 zł 35 Marcin Samlicki (1876–1932) Dom z ogrodem, 1925 olej, płótno, 33 × 24 cm sygn. i dat. l. d.: Samlicki/1925 cena wywoławcza: 1 300 zł 36 Stanisław (?) Zambrowski Widok ze Starego Miasta w Warszawie technika mieszana, karton, 35 × 49 cm sygn. p. d.: St. Zambrowski cena wywoławcza: 250 zł 37 Edmund Szyfter (1907–1993) Widok na ul. Chlebnicką w Gdańsku, 1946 olej, tektura, 48,5 × 60 cm sygn. i dat. p. d.: Edi Szyfter / Gdańsk 1946 r. cena wywoławcza: 1 300 zł AU KCJA VARIA ( 6) 11 39 Dariusz Wąsowicz (1910–1973) 38 Plac Zamkowy w Warszawie Malarz Nieznany (II poł. XIX w.) akwaforta, papier, Pejzaż romantyczny 12 × 15 cm sygn. p. d.: D. Wąsowicz olej, płótno,26,5 × 39 cm sygn. p. d. cena wywoławcza: 250 zł cena wywoławcza: 600 zł 40 Władysław Zakrzewski (1903–1944) Kościół Mariacki w Krakowie akwaforta, papier, 17 × 12,5 cm sygn. p. d.: W. Zakrzewski cena wywoławcza: 250 zł 41 Daniel Vrydag (1765–1822) Campo Vacinno (wg. Piranesi’ego Veduta di campo vaccino) miedzioryt, papier, 26 × 32 cm sygn. l. d.: D. Vrydag cena wywoławcza: 800 zł 12 42 Malarz Nieznany (XIX/XX w.) Bukiniści paryscy sucha igła, papier, 16,5 × 22,5 cm sygn. p. d. (nieczytelnie) cena wywoławcza: 200 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 43 Eugeniusz Szparkowski (1904–1985) Lucca, 1956 akwarela, karton, 26,5 × 47 cm sygn. i dat. l. d.: Eug. Szparkowski 1956 cena wywoławcza: 1 000 zł 45 Carl vom Kothen (1897 Elberfeld – 1937 Kotthausen) Pejzaż z zaporą olej, płótno, 96 × 78 cm sygn. p. g.: Carl von Kothen cena wywoławcza: 2 400 zł 44 Zefiryn Ćwikliński (1871–1930) Cyprysy na Via Appia w Rzymie olej, płótno, 118 × 82 cm sygn. l. d.: Z. Ćwikliński cena wywoławcza: 8 000 zł 46 C. Pauli Pejzaż włoski olej, płótno, 50 × 77 cm sygn. p. d.: C. Pauli cena wywoławcza: 3 500 zł AU KCJA VARIA ( 6) 13 48 Jäschke (XX w.) 47 Pejzaż z rzeką, Karl Kaufmann 1954 olej, płyta, 50 × 60 cm sygn. l. d.:...? Jäschke/...endorf 1954 (1843–1902) cena wywoławcza: 950 zł Pejzaż górski z jeziorem olej, płótno, 63 × 89 cm sygn. l. d.: F.Gilbert cena wywoławcza: 9 500 zł 49 Krystyna Łada-Studnicka (1907–1999) Nad jeziorem olej, płótno, 37 × 46 cm sygn. p. d.: K. Łada cena wywoławcza: 1 600 zł 50 Malarz Nieznany 51 Władysław Królikiewicz (1898–1976) Odbudowa portu rybackiego olej, sklejka, 38 × 49 cm (I poł. XX w.) Żuraw gdański nad Mołtawą olej, płótno, 81 × 70,5 cm sygn. l. d.: nieczytelnie cena wywoławcza: 2 500 zł niesygn., nalepka autorska na odwrocie cena wywoławcza: 1 000 zł 14 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 52 Roman Bratkowski (1869–1954) Wzburzone morze – Capri olej, płótno, 49 × 69 cm sygn. p.d.: R. Bratkowski/Capri cena wywoławcza: 10 000 zł 53 Soter Jaxa Małachowski (1867–1952) Raguza-nokturn (Czarnogóra), 1928 gwasz, karton, 35 × 50 cm sygn. p. d. cena wywoławcza: 1 500 zł 54 Wilhelm Müller-Brieghel (ur. 1860) Morze olej, płótno, 63 × 94 cm sygn. p. d.: Müller Brieghel cena wywoławcza: 3 000 zł AU KCJA VARIA ( 6) 15 55 Malarz Nieznany (XIX/XX w.) Żaglowce na morzu olej, płótno, 43 × 59 cm sygn. p. d.: A. B cena wywoławcza: 3 200 zł 56 Adolf Mühlhan (1886 Hannover – 1970) Port w Hamburgu olej, płótno, 60,5 × 80 cm sygn. l. d.: Mühlhan/Hamburg cena wywoławcza: 3 500 zł 57 P. Peters (I poł. XX w.) Żaglowce olej, płótno, 60 × 80 cm sygn. p. d.: P. Peters cena wywoławcza: 1 900 zł 58 E. Stevens Łodzie, 1928 pastel, karton, 43 × 55 cm sygn. l. d i dat.: E. Sterans 1928 cena wywoławcza: 2 700 zł 16 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 59 Tadeusz Bogusławski 60 (1898–1963) Krynica Morska, Lauritz Haaland 1958 (1855–1938) Na morzu gwasz, karton, 45 × 57 cm sygn. i dat. l. d.: Tadeusz Bogusławski olej, płótno, 38 × 55 cm Krynica Morska 1958 sygn. i dat. p. d.: Lauritz Haaland 1905 cena wywoławcza: 630 zł cena wywoławcza: 5 900 zł 61 Rudolf Priebe (1889–1956 Rudolfstadt) Widok z łodziami olej, płyta, 40 × 50 sygn. l. d.: Priebe 62 cena wywoławcza: 2 500 zł Eugeniusz Dzierzeńcki Jacht w zatoczce, 1947 olej, płótno, sygn. i dat. p. d.: E. Dzierzencki 1947 cena wywoławcza: 1 800 zł 63 Zofia Dziurzyńska-Rosińska (1901 Lwów – 1979 Wrocław) Łodzie na plaży olej, płyta, 50 × 70 cm sygn. p. d.: Z. Dziurzyńska – Rosińska cena wywoławcza: 6 500 zł AU KCJA VARIA ( 6) 17 64 Miron Duda (1893 Nowy Sącz – 1950 Warszawa) Po służbie 65 Franciszek Gnyp gwasz, karton, 20 × 30 cm w świetle p-p, na odwrocie opisany: Duda Miron (1894–1970) cena wywoławcza: 630 zł Portret blondynki olej, płyta malarska, 41 × 33 cm sygn. l. d. cena wywoławcza: 750 zł 66 Artysta Nieznany Londyn 1901 Wędkowanie litografia, karton, 29 × 35 cm Londyn 1901 cena wywoławcza: 1 400 zł 18 67 Stanisław Malcher (1900–1943) Portret kobiety olej, sklejka, 50 × 40 cm sygn. p. d.: S. Malcher cena wywoławcza: 1 500 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 68 J. Wisiński Wnętrze pokoju olej, sklejka, 53,5 × 38 cm sygn. p. d.: J. Wisiński cena wywoławcza: 750 zł 69 Felicja Pacanowska (1907 lub 1915–2002) Kompozycja z kwiatami olej, sklejka, 46 × 37,5 cm sygn. l. d.: F. Pacanowska cena wywoławcza: 1 000 zł 70 Stanisław Dybowski (1895–1956) Astry w wazonie gwasz, karton, 21 × 28 cm sygn. l. d.: St. Dybowski cena wywoławcza: 500 zł 71 72 Józef Charyton Mateusz Ludwik Hajdukiewicz (1912–1975) Martwa natura z papierosami, (1886–?) 1965 olej, płyta, 50 × 35 cm sygn. p. d.: J. Charyton/1965 cena wywoławcza: 1 500 zł AU KCJA VARIA ( 6) Astry gwasz, akwarela, papier, 67 × 42 cm sygn. l. d.: L. Hajdukiewicz cena wywoławcza: 1 200 zł 19 73 Antoni Teslar (1898–1972) Jaskry, 1958 olej, tektura, 28 × 24 cm sygn. i dat. p. d.: a Teslar/ 58, na odwrocie dopiski autorskie cena wywoławcza: 380 zł 74 Malarz nieokreślony (I poł. XX w.) 75 Ludwik Grabowski (1884–1982) Nagietki w wazonie Martwa natura z kwiatami, 1949 olej, płótno, 60 × 50 cm sygn i dat. p. d.: (...)1949 cena wywoławcza: 1 900 zł olej, płyta malarska, 40 × 34 cm sygn. l. d.: L. Grabowski cena wywoławcza: 500 zł 76 Zygmunt Kałuski (1880–1968) Bukiet w wazonie olej, tektura, 51 × 35,5 cm sygn. p. d.: Z. Kałuski cena wywoławcza: 1 000 zł 20 77 Matylda Meleniewska (1869–1930) Bukiet bzów, 1926 olej, tektura, 44,5 × 63 cm sygn. i dat. p.d.: M. Meleniewska 1926 cena wywoławcza: 750 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 78 Teka reprodukcji plakatu PRL wyd. KAW – 41 szt. wym: 49 × 34 cm obwoluta z zagieciami, ślady używania cena wywoławcza: 200 zł 79 Teka z reprodukcjami plakatów z lat 1971–1975 o tematyce polityczno-społecznej 24 szt., 40 × 28 cm cena wywoławcza: 150 zł 80 Karol Ferster ps. Charlie (1902–1986) Kiełbasa z wolnej ręki technika mieszana, papier, wym. 31 × 11 cm sygn. p. d.: Charlie cena wywoławcza: 1 000 zł AU KCJA VARIA ( 6) 81 Jerzy Flisak (1930–2008) Piękność i ćma tusz, karton, 39 × 28 cm niesygnowany cena wywoławcza: 1 000 zł 21 83 82 Maja Berezowska Leszek Rózga (1898–1978) (ur. 1924 ) Ilustracja do baśni Indonezyjskiej Bez tytułu akwaforta, karton, 10 × 15 cm piórko, tusz, tektura, sygn.: Rózga L. 34 × 25 cm cena wywoławcza: 500 zł cena wywoławcza: 1 800 zł 84 Malarz Nieznany (pocz. XX w.) Spotkanie/ Portret kobiety (obraz dwustronny) olej, tektura, 70 × 50 cm na odwrocie portret kobiety, dat. l. g.: 909 Wystawiany: Modna pani u wód. Kąpieliska nad Bałtykiem 1880–1914, w Muzeum Miasta Sopotu, 15 lipca – 7 listopada 2010 r. cena wywoławcza: 4 000 zł 22 85 Katarzyna Librowicz (1912–1991) Macierzyństwo akwarela, papier, 30 × 22 cm cena wywoławcza: 300 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 86 Henryk Płóciennik (ur. 1933) Leżący akt, 1998 87 technika mieszana, akryl, piasek, akwarela, karton, Kazimierz Zielenkiewicz ps. Caziel 32 × 43 cm sygn. l. d.: H. Płóciennik / (1888–1931) 1998 cena wywoławcza: 1 500 zł Akt na zielonym tle olej, płótno, 81 × 62 cm sygn. p. d.: KZ, na odwrocie naklejka z wystawy w Paryżu w 1927 r. cena wywoławcza: 11 000 zł 88 89 Malarz Nieznany (poł. XX w.) Akt siedzącej/ Akt leżącej (obraz dwustronny) olej, płyta, 104 × 77 cm, niesygn., na odwrocie akt leżącej kobiety; obraz z możliwością zamiennej ekspozycji obydwu malowideł cena wywoławcza: 950 zł AU KCJA VARIA ( 6) Henryk Płóciennik (ur. 1933) Stojący akt, 1997 technika mieszana, 53 × 38,5 cm sygn. l. d.: H.Płóciennik oraz ś.d.: H.Płóciennik 1997 cena wywoławcza: 1 500 zł 23 90 Paul Ackermann (1908–1981) Le Femme, 1959 olej, płótno, 61,4 × 50 cm sygn. p. d.: Ackermann 59 cena wywoławcza: 3 800 zł 91 Stanisław Wałach 92 (1919–1983) Paweł Lasik (ur. 1941) Bistro bar, 1975 olej, płótno, 96 × 60 cm 1974 niesygn., na blejtramie dopisek: Stanisław Walach akryl, płótno, sygn. na odwro- Kierowca 75 oraz naklejka cie: Lasik Paweł Bistro – bar wystawowa CBWA oddział 1974 cena wywoławcza: 1 500 zł 24 Kierowca, w Krakowie cena wywoławcza: 4 800 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 93 Lichtarz Warszawa, Malcz, I poł. XIX w. srebro, pr. 12, w. 380 g, wys. 23 cm cena wywoławcza: 3 800 zł 94 Para lichtarzy Berlin, II poł. XIX w. srebro, w. ok. 490 g, wys. 30,5 cm cena wywoławcza: 3 800 zł 95 Lichtarz srebro, pr. 12, w. 462 g, wys. 28 cm cena wywoławcza: 3 200 zł AU KCJA VARIA ( 6) 25 97 Łyżeczka 96 srebro, pr. 800, w. 10 g Komplet łyżeczek cena wywoławcza: 100 zł Polska, okres międzywojenny srebro, pr. 3, złotnik Piotr Łątkowski, 98 w. 180 g cena wywoławcza: 380 zł Łyżeczka XX w. srebro, pr. 925, emalia cena wywoławcza: 100 zł 99 Sitko Niemcy, I poł. XX w. srebro, pr. 800, w. 58 g cena wywoławcza: 200 zł 100 Komplet łyżeczek srebro, pr. 3–4, w. 80g cena wywoławcza: 200 zł 101 Łopatka do tortu 1920–30 metal, srebro, dł. 25,5 cm cena wywoławcza: 130 zł 26 102 Widelec do pikli 1956–1968 Tbilisi, srebro, pr. 875, złocenia, w. 10 g, dł. 17 cm cena wywoławcza: 130 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 104 Sztućce zakąskowe Rosja, bracia Graczew, 1908–1917 103 srebro, pr. 84, ostrze metal złocony Zestaw sztućców Faberge cena wywoławcza: 190 zł Moskwa, 1899–1908 srebro, pr. 84, ostrza stalowe cena wywoławcza: 880 zł 105 Łyżeczka do suszu herbacianego Moskwa, po 1927 srebro, pr. 875, w. 20 g cena wywoławcza: 190 zł 106 Łyżka półmiskowa Moskwa, 1860 srebro, pr. 84, złotnik Gubkin, probierz Awdiejew, w. 140 g cena wywoławcza: 750 zł 107 Łyżka półmiskowa Warszawa, Malcz, 1860 srebro, pr. 84, probierz W.K., w. 114 g cena wywoławcza: 600 zł 108 Łyżka półmiskowa Petersburg, 1813 srebro, pr. 84, złotnik B. B, probierz Aleksa Jasinow, w. 138 g cena wywoławcza: 750 zł AU KCJA VARIA ( 6) 27 109 Sztućce do sałaty Francja, XIX/XX w. srebro, mosiądz, dł. 27 cm cena wywoławcza: 180 zł 110 Łyżka sałatkowa Wiedeń, XIX/XX w. srebro, drewno, złotnik Klinkosch, dł. 25,5 cm cena wywoławcza: 190 zł 111 Łyżka i widelec półmiskowe XIX/XX w. srebro, pr. 925, róg cena wywoławcza: 630 zł 112 Widelec i łyżka półmiskowa XIX/XX w. Francja(?), róg, srebro(?), dł. 28 cm cena wywoławcza: 150 zł 28 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 113 Łyżeczki Dania, Georg Jensen, 1970–80 srebro, złocenia, emalia, w. 270 g (6 szt.) cena wywoławcza: 1 150 zł 114 Etui z okularami Birmingham, 1906 srebro, w. 66 g cena wywoławcza: 630 zł 115 Nóż do papieru Polska, Orno, 1960–70 srebro, pr. 3, w. 22 g, dł. 18 cm cena wywoławcza: 130 zł 116 Kałamarz z obsadką na piórko Francja, ok. 1900 srebro, oryginalne pudełko: I. Ronga, Nancy cena wywoławcza: 500 zł AU KCJA VARIA ( 6) 29 117 118 Chochelka Chochelka Praga, 1821 Niemcy, I poł. XX w. srebro, w. 78 g, dł. 23 cm srebro, pr. 800, w. 69 g cena wywoławcza: 570 zł cena wywoławcza: 250 zł 119 Chochelka 120 Rosja, 1908–1917 srebro, złocone, w. 66 g Szczypce do lodu cena wywoławcza: 630 zł Wiedeń, 1910–1920 srebro, złocone, w. 30 g, dł. 12 cm 121 cena wywoławcza: 250 zł Szczypce Niemcy, I poł. XX w. srebro, pr. 800, w. 32 g cena wywoławcza: 200 zł 123 122 Szczypce do cukru Francja, II poł. XX w. Szczypce do cukru Francja, Christofle, pocz. XX w. metal złocony, dł. 16 cm cena wywoławcza: 200 zł srebro, pr. 1, złocone, w. 30 g, dł. 12 cm cena wywoławcza: 230 zł 30 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 124 Dzbanek Paryż, Odiot, 1838–73 srebro, pr. 1, w. 660 g, wys. 23,5 cm cena wywoławcza: 2 500 zł 125 Dzbanek Budapeszt, 1843 srebro, pr. 13, kość słoniowa, drewno, wys. 26 cm w. 638 g cena wywoławcza: 2 500 zł 126 Dzbanek Warszawa, Br. Buch, ok. 1914 plater cena wywoławcza: 500 zł AU KCJA VARIA ( 6) 127 Dzbanek – mlecznik Francja, II poł. XIX w. srebro, pr. 1, wys. 11,5 cm w. 154 g cena wywoławcza: 300 zł 31 129 128 Patera Komplet do herbaty Berlin, Jurst, pocz. XX w. Niemcy, WMF, I poł. XX w. Jurst, plater, śr. 27,5 cm plater cena wywoławcza: 900 zł cena wywoławcza: 500 zł 130 Misa do samowara Warszawa, Br. Henneberg, k. XIX w. plater, wys. 9,5 cm cena wywoławcza: 150 zł 131 132 Świecznik trójświecowy Komplet do herbaty Niemcy, I poł. XX w. USA, Rogers Silver Co, I poł. XX w. plater, wys. 24 cm plater, wys. 29 i 27 cm (dzbanki) cena wywoławcza: 250 zł cena wywoławcza: 570 zł 32 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 133 Kabaret Anglia, k. XIX w. plater, szkło, wym. 20 × 15 cm cena wywoławcza: 1 150 zł 134 Waza do zupy Anglia, Mills, I poł. XX w. plater, wys. 20 cm śr. 30 cm cena wywoławcza: 500 zł 136 135 Cukiernica pocz. XX w. mosiądz, szkło, wys. 14 cm cena wywoławcza: 250 zł AU KCJA VARIA ( 6) Wazka Niemcy, k. XIX w. srebro, punce fantazyjne, wym. 7,5 × 11 cm w. 154 g cena wywoławcza: 1 700 zł 33 138 137 Paterka Komplet kieliszków Wietnam, po 1958 XX w. srebro, pr. 900, wys. 7,5 cm w. 64 g srebro, repunca polska powojenna 1, w. 204 g cena wywoławcza: 130 zł cena wywoławcza: 600 zł 139 Kieliszek Łotwa, 1919–40 srebro, pr. 2, wys. 11,8 cm w. 62 g cena wywoławcza: 190 zł 140 Zestaw 5 kubeczków Austro-Węgry, II poł. XIX w. srebro, pr. 3, wys. 5,5–7 cm w. 166 g cena wywoławcza: 380 zł 141 Kubek II poł. XIX w. 142 Kubek poł. XIX w. srebro, wys. 6,5 cm srebro, pr. 800, złocenia, w. 36 g wys. 5,5 cm cena wywoławcza: 250 zł w. 32 g cena wywoławcza: 250 zł 34 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 143 Patera Art Deco Europa Środkowa, 1920–30 mosiądz ze śladami srebrzenia, szkło, wys. 19 cm, śr. 21 cm cena wywoławcza: 250 zł 144 Patera Niemcy, WMF, 1 ćw. XX w. plater, wym. 34 × 15 cm cena wywoławcza: 1 250 zł 145 Kabaret 1920–30 plater, szkło, śr. 18,5 cm cena wywoławcza: 300 zł 146 Koszyczek 147 Patera 1920–30 Niemcy, Poznań, IV ćw. XIX w. plater, szkło kobaltowe, srebro, pr. 800, szkło, wys. 26 cm wys. 8,5 cm, śr. 11 cm cena wywoławcza: 250 zł AU KCJA VARIA ( 6) cena wywoławcza: 1 900 zł 35 148 Objaśniacz z tacką I poł. XIX/XX w plater, 22,5 × 10 cm taca dobierana cena wywoławcza: 380 zł 149 Sitko Niemcy, I ćw. XX w. srebro, pr. 800, w. 72 g, dł. 13,3 g cena wywoławcza: 200 zł 150 Podstawka 1920–30 plater, śr. 25 cm cena wywoławcza: 250 zł 151 Serwetnik Niemcy, XIX/XX w. srebro, pr. 835, w. 80 g, wys. 7,5 cm cena wywoławcza: 250 zł 36 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 152 Pudełko do kart pasjansowych Anglia, ok. 1930 alpaca, drewno cena wywoławcza: 320 zł 153 Tabakiera II poł. XIX w. 154 Niemcy(?), srebro, pr. 3, złotnik W. Rascher, repunca polska, Pudernica w. 96 cm, dł. 9,2 cm Londyn, po 1936 cena wywoławcza: 320 zł srebro, w. 142 g, oryginalne pudełko cena wywoławcza: 630 zł 155 Pudełko do papierosów Lwów, ok. 1930 srebro, pr. 3, wkład drewno, w. 408 g, 9 × 14 cm grawer napis: 5 Strzelecka Nagroda Mistrzostw 1935 r. Stowarzyszenie Urzędników Skarbowych Rz. P., Okręg Lwów cena wywoławcza: 1 500 zł 156 Papierośnica Art Deco Warszawa, 1920–30 srebro, pr. 3, w. 134 g cena wywoławcza: 500 zł 157 Pudełko na cygara XX w. alpaca cena wywoławcza: 130 zł AU KCJA VARIA ( 6) 37 159 Podgrzewacz do lokówki Londyn, Drew and Cornp, 1902 srebro, metal, wym. 9 × 5 x 5 cm cena wywoławcza: 250 zł 158 Ramka Włochy, II poł. XX w. srebro, pr. 925, wym. 12,5 × 8,5 cm cena wywoławcza: 230 zł 160 Puzderko Niemcy, k. XIX w. srebro, pr. 3, w. 20 g cena wywoławcza: 320 zł 161 Pudełeczko na lekarstwa XX w. srebro, pr. 800, w. 11,58 g cena wywoławcza: 250 zł 162 Papierośnica Rosja, 1899–1908 srebro, pr. 84, złoto, emalia, 11 × 6,5 cm, w. 188 g cena wywoławcza: 2 500 zł 38 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 163 Liść dekoracyjny Warszawa, Br. Łopieńscy, pocz. XX w brąz złocony, 16 × 18 cm cena wywoławcza: 500 zł 164 Komplet widelczyków i noży Niemcy, XIX/XX w. metal złocony, sygn. BMF, 12 szt. cena wywoławcza: 1 300 zł 165 Świecznik XIX w. brąz złocony, wys. 32 cm cena wywoławcza: 500 zł 166 Ekspres do kawy, Rowenta poł. XX w. metal niklowany, bakelit, szkło, wys. 35 cm cena wywoławcza: 500 zł AU KCJA VARIA ( 6) 167 Serwis kawowy Niemcy, WMF, 1920–1930 plater cena wywoławcza: 550 zł 39 169 Patera 168 Rosenthal, 1920–30 Para wazoników porcelana, srebro, śr. 16,5 cm Berlin, pocz. XX w. cena wywoławcza: 630 zł porcelana, srebro, wys. 13 cm cena wywoławcza: 1 250 zł 170 Wazonik pocz. XX w. porcelana, srebro, niesygn., wys. 8 cm cena wywoławcza: 250 zł 172 171 Kufel ze sceną myśliwską Wazon I poł. XX w. Hutschenreuther, 1930–40 porcelana, srebro, wys. 21 cm cena wywoławcza: 900 zł 40 Bavaria, Alboth & Kaiser, porcelana, srebro, pr. 925, wys. 16 cm cena wywoławcza: 750 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 173 Zestaw śniadaniowy do mokki Miśnia, ok. 1880 r porcelana, wys. 6 cm, śr. 17,5 cm cena wywoławcza: 750 zł 174 Kufel Miśnia porcelana, wys. 14 cm cena wywoławcza: 500 zł 175 Zestaw śniadaniowy do mokki Miśnia, ok. 1880 r porcelana, wys. 6 cm, śr. 17,5 cm cena wywoławcza: 750 zł 176 177 Wazon Filiżanka do mokki Miśnia, po 1934 porcelana, wys. 24 cm cena wywoławcza: 1 000 zł AU KCJA VARIA ( 6) Miśnia, pocz. XX w. porcelana, wys. 5 cm cena wywoławcza: 380 zł 41 178 Filiżanka do mokki Miśnia, pocz. XX w. porcelana, wys. 5 cm cena wywoławcza: 320 zł 179 180 Filiżanka do mokki Miśnia, pocz. XX w. Filiżanka do mokki Miśnia, pocz. XX w. porcelana, wys. 5 cm porcelana, wys. 5 cm cena wywoławcza: 320 zł cena wywoławcza: 320 zł 181 Filiżanka do mokki Miśnia, pocz. XX w. porcelana, wys. 5 cm cena wywoławcza: 320 zł 183 182 Filiżanka do mokki Miśnia, pocz. XX w. Filiżanka do mokki Miśnia, pocz. XX w. porcelana, wys. 5 cm cena wywoławcza: 380 zł porcelana, wys. 5 cm cena wywoławcza: 320 zł 42 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 184 Dzbanek do herbaty Miśnia, po 1934 porcelana, wys. 26 cm cena wywoławcza: 800 zł 185 Komplet wazoników Miśnia, po 1934 r. porcelana, wys. 9/10,5/12,5/15,5 cm cena wywoławcza: 1 300 zł 186 Koszyczek Miśnia, ok. 1900 r. porcelana, złocenia, śr. 20 cm cena wywoławcza: 900 zł 187 Wazon Miśnia, II poł. XX w. porcelana, wys. 29 cm cena wywoławcza: 850 zł 188 Talerze Miśnia, po 1934 189 Wazonik porcelana, śr. 18 cm Miśnia, II poł. XX w. cena wywoławcza: 500 zł porcelana, wys. 14 cm cena wywoławcza: 190 zł AU KCJA VARIA ( 6) 43 190 Filiżanki do herbaty Miśnia, 1924–34 191 porcelana, wys. 5 cm, 3 szt. Filiżanki do mokki cena wywoławcza: 380 zł Miśnia, ok. 1900 porcelana, brak spodków, wys. 5 cm cena wywoławcza: 250 zł 192 Filiżanki Rosenthal, ok. 1900 porcelana, kalka, śr. 10,5 cm cena wywoławcza: 100 zł/ 1 szt. 194 Talerz 193 Filiżanki do mokki Rosenthal, 1939 Rosenthal, 1930–40 porcelana, śr. 21 cm cena wywoławcza: 100 zł porcelana, złocenia, wys. 5 cm cena wywoławcza: 300 zł 44 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 196 Talerz 195 Miśnia, poł. XIX w. Dzbanek porcelana, śr. 27 cm Paryż, I ćw. XIX w. cena wywoławcza: 500 zł porcelana, złocenia, wys. 22 cm cena wywoławcza: 950 zł 198 Patera 197 Wazon Niemcy, XIX/XX w. Śląsk, Wałbrzych, C. Tielsch, II poł. XIX w. porcelana, dł. 31 cm cena wywoławcza: 300 zł porcelana, kalka, wys. 33,5 cm cena wywoławcza: 400 zł AU KCJA VARIA ( 6) 45 200 Kosz na pieczywo Bavaria, poł. XX w. porcelana, dł. 32 cm 199 cena wywoławcza: 320 zł Talerz Rosja, Br. Korniłow, ok. 1900 porcelana, śr. 24 cm 201 cena wywoławcza: 150 zł Kufel z orłem dwugłowym Rosja, II poł. XX w. porcelana, wys. 15 cm cena wywoławcza: 130 zł 202 Komplet 12 talerzy Bavaria, Schumann, poł. XX w. porcelana, śr. 27 cm cena wywoławcza: 320 zł 203 Wazon Bavaria, Heinrich, poł. XX w. porcelana, malatura ręczna, 46 204 Wazon Węgry, Zsolnay, II poł. XX w. wys. 26 cm, szer. 28 cm fajans, wys. 33,5 cm cena wywoławcza: 400 zł cena wywoławcza: 300 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 205 Figurka Słoń Unterweisbach, poł. XX w. porcelana, wys. 21 cm cena wywoławcza: 1 100 zł 207 Figurka Słoń 206 Karl Ens, poł. XX w, Figura Tańczący hucuł porcelana, wys. 20 cm Węgry, Herend, XX w. cena wywoławcza: 500 zł porcelana, wys. 30 cm cena wywoławcza: 500 zł 208 Figurka Owczarek niemiecki Katzhutte, ok. 1930 fajans, wys. 21 cm cena wywoławcza: 820 zł 209 Figurka Konie Katzhutte, poł. XX w. fajans, wys. 18 cm cena wywoławcza: 500 zł 210 Figurka Pies Hutschehreuter, ok. 1930 porcelana, dł. 19 cm cena wywoławcza: 750 zł AU KCJA VARIA ( 6) 211 Figurka Pstrąg Kopenhaga, Royal Kopenhagen, poł. XX w. porcelana, dł. 12 cm cena wywoławcza: 250 zł 47 212 Para figurek górników Niemcy, Unterweissbach, XX w. porcelana, wys. 21,5 cm, wys. 21 cm cena wywoławcza: 300 zł 213 Figurka Sowa Hutschenreuther, ok. 1920 porcelana, złocenia, wys. 31,5 cm cena wywoławcza: 630 zł 214 Popiersie Lenina ZSRR, poł. XX w. biskwit, wys. 17 cm cena wywoławcza: 420 zł 48 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 215 Talerz „Bolero” Francja, Montreau, ok. 1860 r. fajans, śr. 20 cm Talerz „Polka” Schramberg, Niemcy, ok. 1880 r. fajans, śr. 21 cm cena wywoławcza: 200 zł 216 Waza z przykrywką Delft de porceleyne Fles, 1912 fajans malowany podszkliwnie kobaltem, wys. 37 cm cena wywoławcza: 1 000 zł 217 Talerz 218 Delft, poł. XVIII w. Wazon huculski fajans, śr. 30 cm Polska, Kuty Stare?, Michał Wołoszczuk, 1939 r. cena wywoławcza: 630 zł ceramika, wys. 44 cm cena wywoławcza: 3 200 zł 219 Dzban Śląsk, Bolesławiec, pocz. XX w. fajans, wys. 24 cm cena wywoławcza: 380 zł AU KCJA VARIA ( 6) 220 Cache-pot ok. 1900 L. Madrassi S.C., kamionka, wys. 30 cm, śr. 30 cm cena wywoławcza: 1 300 zł 49 221 Kałamarz XIX/XX w. szkło, mosiądz, wys. 10,5 cm cena wywoławcza: 1 300 zł 222 Wazon I ćw. XX w. 223 szkło, emalia, wys. 13 cm, śr. 11 cm Karafka cena wywoławcza: 250 zł okres międzywojenny szkło, wys. 22 cm cena wywoławcza: 130 zł 224 Kieliszek do wina k. XIX w. szkło bezbarwne, trawione, wys. 16,5 cm cena wywoławcza: 130 zł 225 226 Kieliszek Wazon Czechy, poł. XIX w. szkło, złocenia, wys. 12,5 cm cena wywoławcza: 130 zł 50 Czechy, poł. XIX w. szkło, wys. 20 cm cena wywoławcza: 630 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 227 Wazon Niemcy/Czechosłowacja, II ćw. XX w. szkło, złocenia, wys. 17 cm cena wywoławcza: 1 000 zł 228 Wazon Art Deco Karlsbad Moser, 1920–30 szkło 229 sygn. trawiona, wys. 25,5 cm Wazon Art Deco cena wywoławcza: 500 zł Karlsbad Moser, 1920–30 szkło sygn. trawiona, wys. 15 cm cena wywoławcza: 400 zł 230 Wazon Art Deco Karlsbad Moser, 1920–30 231 Para wazonów Art Deco 1920–30 szkło topazowe sygn. trawiona, 11,5 × 20 cm cena wywoławcza: 600 zł szkło brązowe, wys. 20 cm cena wywoławcza: 570 zł AU KCJA VARIA ( 6) 51 232 Komplet szkieł toaletowych Francja, XIX/XX w. srebro, pr. 1, szkło cena wywoławcza: 2 100 zł 233 Komplet toaletowy Petersburg, I poł. XIX w. srebro, pr. 84, szkło, wys. 5,5 cm cena wywoławcza: 380 zł 234 Flakon toaletowy XIX w. szkło, okucie srebro, wys. 10 cm cena wywoławcza: 380 zł 52 235 Koszyk Szwecja, XX w. szkło, srebro, pr. 835, wys. 20 cm cena wywoławcza: 400 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 236 Lampa w stylu secesyjnym Włochy, II poł. XX w. szkło, wys. 38 cm cena wywoławcza: 3 500 zł 237 Wazon XX w. Ahlefeldt Laurvig, szkło opalizujące, wys. 26,8 cm cena wywoławcza: 350 zł AU KCJA VARIA ( 6) 53 238 Broszka pocz. XIX w. złoto pr. ok. 0,750, m. 3,98 g, 7 szt. diamentów łącz. 0,15 ct, rubin 0,12 ct cena wywoławcza: 3 200 zł 239 Broszka w stylu wiktoriańskim XIX/XX w. złoto ok. 0,625, opal australijski, perełki, m. 5,36 g cena wywoławcza: 1 900 zł 241 Kolczyki, Art Deco 1920–30 240 Pierścionek złoto pr. ok. 0, 585, szafir łącz. 0,25 ct, diamenty łącz. 0,12 ct, m. 4,18 g cena wywoławcza: 3 800 zł platyna pr. ok. 0,950, brylanty łącz. 0,02 ct, dwa topazy łącz. 1,20 ct, m. 3,42 g cena wywoławcza: 3 600 zł 54 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 242 Bransoletka ok. 1950–60 złoto pr. ok. 0,417, brylanty łącz. ok. 9,90 ct (bagiety), m. 27,16 g cena wywoławcza: 21 000 zł 243 Bransoletka II poł. XIX w. złoto pr. ok. 0,585, brylant ok. 0,40 ct, stary szlif, perełki, m. 26,80 g cena wywoławcza: 7 500 zł 244 Bransoletka Etiopia, 1960–70 złoto pr. ok. 0,750, m. 70,64 g czarna plecionka – włosy z ogona słonia, nakładany monogram pod koroną, dar dla damy dworu (polskiej tłumaczki) od cesarza Heile Selasie podczas wizyty Edwarda Ochaba w Etiopii 29 listopada 1965 r., oryginalne etui cena wywoławcza: 16 000 zł 245 Bransoletka 1920-30 złoto pr. 3, cecha polska międzywojenna, dukatowana, grawerowana, z poprzecznych elementów, m. 86,26 g cena wywoławcza: 11 000 zł AU KCJA VARIA ( 6) 55 246 Młynek modlitewny Tybet, II poł. XX w., metal, koraliki, dł. 20 cm cena wywoławcza: 330 zł 247 Cache pot Bliski Wschód, pocz. XX w. mosiądz, wys. 29 cm cena wywoławcza: 250 zł 248 Ganesha na słoniu Indie, pocz. XX w. brąz, wys. 23 cm, szer. 16 cm cena wywoławcza: 1 600 zł 249 Tabakiera Afryka Północna, XIX/XX w. brąz, koraliki, śr. 10 cm cena wywoławcza: 250 zł 56 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 250 Para wazek Azja, XX w. emalia, mosiądz, wys. 18,5 cm cena wywoławcza: 1 500 zł 251 Misa Chiny, I poł. XX w. mosiądz, emalia, wys. 8,5 cm, wym. 26 × 26 cm cena wywoławcza: 1 500 zł 252 Para wazek Azja, XX w. emalia, mosiądz, wys. 19 cm cena wywoławcza: 1 500 zł AU KCJA VARIA ( 6) 57 253 Para wazonów Japonia, XIX/XX w. Satsuma, porcelana, wys. 15,5 cm cena wywoławcza: 500 zł 254 Misa z nakrywką w typie Imari Japonia, 1900 r. porcelana, wys. 15 cm, śr. 28 cm cena wywoławcza: 1 000 zł 255 Utagawa Toyokuni Japonia, XIX w. Aktor teatru kabuki drzeworyt barwny, wym. 36 × 24 cm cena wywoławcza: 750 zł 58 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 257 Artysta nieznany Pejzaż pustynny włosie, napis „a’Amitie 1823”, wym. 25 × 26 cm z ramą 256 cena wywoławcza: 1 000 zł Ikona Matka Boska Kazańska Rosja, poł. XIX w. tempera, deska, ryza mosiężna, 44 × 35,5 cm cena wywoławcza: 1 800 zł 258 Anioł poł. XIX w. drewno polichromowane, szer. 24 cm cena wywoławcza: 630 zł AU KCJA VARIA ( 6) 259 Element z puttem XVII/XVIII w. drewno polichromowane, wys. 31 cm cena wywoławcza: 900 zł 59 260 Szpada Francja, XVIII/XIX w. brąz złocony, ostrze stalowe, dł. 96 cm cena wywoławcza: 1 700 zł 261 Kołatka Poznań, XX w. brąz, sygn. A. Schneider cena wywoławcza: 380 zł 60 S OP OC K I D OM AU KCY J N Y 262 Figura Święty Pierre Foutnier k. XIX w. stop metali, złocenia, marmur, wys. 14 cm cena wywoławcza: 500 zł 263 Figura Chłopiec z popiersiem kobiety k. XIX w. brąz sygn. E. Madrassi, wys. 41 cm cena wywoławcza: 2 700 zł 264 Lustro toaletowe 1920–30 rama mosiądz, mahoń, 37 × 24 cm cena wywoławcza: 500 zł 265 Sepet Francja (?), I poł. XIX w. drewno, mosiądz, wym. 33 × 51 cm cena wywoławcza: 1 900 zł AU KCJA VARIA ( 6) 61 267 Naczynie 266 cyna sygn. Danzing, wys. 15 cm Szkatułka na biżuterię cena wywoławcza: 190 zł pocz. XX w. cyna, wys. 6 cm cena wywoławcza: 150 zł 268 Lornetka w etui Munchen, G. Rodenstock metal, skóra, 17 × 12 cm cena wywoławcza: 350 zł 269 Lampa nocna 1930–40 materiał, podstawa imitacja marmuru, wys. 25 cm cena wywoławcza: 190 zł 62 270 Lampka nocna Polska (?), 1920–30 mosiądz, szkło, wys. 21 cm cena wywoławcza: 250 zł S OP OC K I D OM AU KCY J N Y Z L E C E N I E L I C Y TA C J I Sopocki Dom Aukcyjny ul. Nowy Świat 54/56 00-363 Warszawa tel. 22 828 96 98 fax 22 828 96 98 [email protected] AUKC JA VARIA (6) 28 maja 2015 (czwartek), godz. 19.00 Szanowni Klienci, zachęcamy do składania pisemnych ofert w celu wzięcia udziału w aukcji. Możliwa jest także licytacja telefoniczna. Prosimy czytelnie wypełnić kartę zlecania i dostarczyć ją (osobiście, przesłać pocztą, faksem lub e-mailem) do siedziby SDA nie później niż 24 godziny przed rozpoczęciem licytacji. ___________________________________________________________________________________________________________________ imię i nazwisko ___________________________________________________________________________________________________________________ dokładny adres ________________________________________ telefon, fax, e-mail ____________________ NIP (dla firm) ____________________________________________ numer dokumentu tożsamości SDA gwarantuje poufność danych osobowych. Proszę o licytację następujących pozycji: Nr pozycji w katalogu tytuł Maksymalna oferowana kwota lub licytacja telefoniczna Zlecenie licytacji z limitem SDA będzie reprezentował w licytacji Nabywcę do podanej kwoty, gwarantując jednocześnie nabycie obiektu za najniższą możliwą kwotę. Zgadzam się na podniesienie oferowanej kwoty o: … % w przypadku wystąpienia innego zlecenia o tej samej wysokości. Zlecenie telefoniczne W przypadku zlecenia licytacji telefonicznej prosimy o podanie numeru telefonu aktualnego w czasie aukcji. Pracownicy SDA połączą się z Państwem chwilę przed rozpoczęciem licytacji wybranych obiektów. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za brak możliwości wzięcia udziału w licytacji telefonicznej w przypadku problemów z uzyskaniem połączenia z podanym numerem. _____________________________ numer Państwa telefonu do licytacji Ja niżej podpisany/a oświadczam, że: Zapoznałem się i akceptuję wszystkie postanowienia Regulaminu Aukcji zawarte w niniejszym katalogu aukcyjnym. W szczególności zobowiązuję się do zapłacenia wylicytowanej kwoty wraz z doliczoną opłatą aukcyjną w ciągu 14 dni od terminu aukcji. Zgadzam się na przechowywanie i przetwarzanie moich danych osobowych przez Dom Aukcyjny w celach koniecznych do realizacji niniejszego zlecenia. _________________________________ Imię i nazwisko ________________________ data, podpis REGUL AMIN AUKCJI 1. Przedmiotem aukcji są dzieła sztuki lub inne obiekty kolekcjonerskie zgłoszone do sprzedaży komisowej przez 8. Cena wywoławcza jest zarazem ceną minimalną, poniżej której SDA nie może sprzedać obiektu. komitentów bądź stanowiące własność Domu Aukcyjnego. Zgodnie z oświadczeniami powierzone obiekty stanowią ich 9. Do kwoty wylicytowanej Dom Aukcyjny dolicza opłatę aukcyjną własność, bądź też mają oni prawa do rozporządzania nimi, w wysokości 18%. Kwota wylicytowana wraz z opłatą aukcyj- a ponadto nie są one objęte jakimkolwiek postępowaniem ną zawiera podatek od towarów i usług VAT. Dom Aukcyjny sądowym i skarbowym. wystawia faktury VAT marża. 2. Aukcja jest prowadzona zgodnie z polskimi przepisami prawnymi przez osobę upoważnioną zwaną dalej Aukcjonerem. 10. Kupujący jest zobowiązany do zapłaty należności za wylicytowane obiekty w terminie 14 dni od dnia aukcji. Dom Aukcyjny będzie uprawniony do naliczenia odsetek ustawowych za 3. Aukcjoner ma prawo do dowolnego rozdzielania lub łączenia okres opóźnienia w zapłacie. Wszystkie transakcje zawierane obiektów oraz do ich wycofania z licytacji bez podania przyczyn. są w polskich złotych. Na specjalne życzenie po wcześniejszym uzgodnieniu, Dom Aukcyjny może przyjąć wpłatę w: 4. Opisy zawarte w katalogu aukcji mogą być uzupełnione lub euro, dolarach albo funtach brytyjskich. Przeliczenie będzie zmienione przez Aukcjonera lub osobę przez niego wskazaną następowało po dziennym kursie średnim Narodowego Banku przed rozpoczęciem licytacji. Polskiego powiększonym o 3%. 5.Do uczestnictwa w licytacji upoważniają tabliczki z nume- 11. W razie opóźnienia nabywcy w zapłacie, Dom Aukcyjny po rami aukcyjnymi, które można otrzymać przy stanowisku bezskutecznym upływie dodatkowo wyznaczonego terminu na rejestracyjnym po wypełnieniu formularza udziału w aukcji. zapłatę, może odstąpić od umowy z nabywcą. Pracownik Domu Aukcyjnego dokonujący rejestracji ma prawo poprosić o dokument potwierdzający tożsamość 12. Własność wylicytowanego obiektu przechodzi na nabywcę osoby rejestrowanej. Tabliczkę z numerem aukcyjnym należy z chwilą zapłaty pełnej ceny powiększonej o opłatę aukcyjną. zwrócić bezpośrednio po zakończeniu aukcji, a w przypadku Odbiór wylicytowanych obiektów jest możliwy po dokonaniu zakupu odebrać potwierdzenie zawartych transakcji. pełnej zapłaty. 6. Dom Aukcyjny może reprezentować klienta na podstawie „zlecenia licytacji” (formularz dostępny w katalogu, w siedzi- 13. Dom Aukcyjny nie ponosi odpowiedzialności za ukryte wady fizyczne oraz wady prawne zakupionych obiektów. bie SDA oraz na stronie internetowej www.sda.pl). W przypadku zlecenia licytacji z limitem, SDA dokłada wszelkich starań, by zakupić obiekt w możliwie najniższej cenie. Na podstawie formularza możliwe jest także licytowanie przez telefon. 7. O wysokości postąpienia decyduje Aukcjoner. Zakończenie licytacji obiektu następuje w momencie uderzenia młotkiem przez Aukcjonera i jest równoznaczne z zawarciem umowy kupna – sprzedaży między SDA a licytantem, który zaoferował najwyższą kwotę. W razie zaistnienia sporu w trakcie licytacji Aukcjoner rozstrzyga spór lub ponownie przeprowadza licytacje obiektu. TABELA POSTĄPIEŃ: cena postąpienia 100 – 200 10 zł 200 – 500 20 zł 500 – 1 000 50 zł 1 000 – 2 000 100 zł 2 000 – 10 000 200 zł od 10 000 500 zł