Lider za mocny dla kłodzczan

Koszykówka - II liga; AZS AWF Katowice - Doral Nysa Kłodzko 88:52 (19:10, 22:15, 23:10,
24:17)
KATOWICE. Aż 36 punktami polegli doralowcy w meczu XII kolejki z AZS AWF Katowice. Aktualny
lider grupy B przez cały mecz był poza zasięgiem kłodzkiej drużyny. Tylko w pierwszych pięciu
minutach doralowcy byli gorsi od gospodarzy o jedno oczko, ale to było wszystko, na co było stać
podopiecznych trenera Radomskiego. Później na parkiecie rządzili tylko akademicy, którzy z każdą
minutą powiększali swój bilans punktowy. Już po dwóch kwartach mieli przewagę 16 oczek, a po
kolejnej trzeciej odsłonie ta przewaga urosła do jeszcze większych rozmiarów i ostatecznie Doral
został „rozbity” 36 punktami.
Chyba nie mogło być inaczej, skoro kłodzczanie w rzutach z gry mieli tylko niespełna 30%
skuteczności, a gospodarze 55%. W zespole Dorala słabszy dzień miał Jarosław Bartkowiak (tylko 4
oczka), który stanowi o sile drużyny w akcjach podkoszowych, a także zabrakło Michała Weissa
(problemy zdrowotne). Najjaśniejszym punktem drużyny był tym razem Marcin Kowalski.
Jest to już trzecia porażka tak wysoką różnicą punktową w bieżącym sezonie. Dwie pierwsze były w I
rundzie - z WKK Wrocław (-34) i GTK Gliwice (-38). W nadchodzący weekend do Kłodzka zawita
wicelider - Pogoń Prudnik, w barwach którego występuje były zawodnik Dorala, rozgrywający Michał
Lipiński. Rywalizacja tych drużyn zapowiada się niezwykle ciekawie, oby tylko była korzystna dla
gospodarzy.
Punktowali: Wyrwas - 2, Radwański - 3(1), Bartkowiak - 4, Ratajczak - 9, Kowalski - 14(3), Gadomski 7, Cieśla - 3, Barycza - 10.
W tabeli prowadzi AZS AWF Katowice (bilans: 11 zwycięstw, 2 porażki) przed Pogonią Prudnik (10-2)
i WKK Wrocław (9-3). Doral zajmuje przedostatnie (10) miejsce (bilans: 2-10).