relacja ze startu kghm team poland

Zawodniczki z KGHM Team Poland NordicWalking drużynowymi Wicemistrzyniami Świata!
Zawodniczka i Zawodnik KGHM Team Poland NordicWalking w czołówce światowej!
24.05.2014 w Roding, Niemcy, odbyły się Mistrzostwa Świata w NordicWalking. Do Niemiec pojechali
najlepsi zawodnicy, którzy zostali wytypowani i powołani przez Polskie Stowarzyszenie NordicWalking
(www.psnw.pl). Zawody miały charakter rywalizacji sportowej z zachowaniem prawidłowej techniki
nordicwalking. Ten rodzaj aktywności ruchowej bardzo prężnie się rozwija, jednakże pytanie:
NordicWalking – rywalizować, czy nie? pozostaje nadal aktualne i brak na nie jednoznacznej
odpowiedzi.
- Na Mistrzostwa Świata do Niemiec pojechaliśmy w barwach KGHM Team Poland
NordicWalking.Nasi zawodnicy pokazali bardzo wysoki poziom (zarówno techniczny, jak i fizyczny)
podczas rywalizacji. Do przejścia mieli dystans półmaratoński (ponad 21 km). Sędziowie egzekwowali
od nich prawidłową technikę nordicwalking, poprzez nadawanie żółtych (kary czasowe) i czerwonych
kartek (dyskwalifikacji) – mówi Paulina Ruta, koordynator wyjazdu Polaków na MŚ.
Zawodnicy z KGHM Team Poland zdobyli bardzo wysokie lokaty; Paulina Wityk Szumna została
Wicemistrzynią Świata w NordicWalking, podobnie jak nasz team kobiecy (5 zawodniczek w składzie:
Jolanta Kurzawska, Paulina Ruta, Lucyna Stępień, Anna Zaczyńska i Paulina Wityk Szumna), który
został pokonany tylko przez niemiecką drużynę. Brązowym Medalistą Świata został Ireneusz
Lubiatowski. W kategoriach wiekowych nie było gorzej: Ireneusz Lubiatowski M45 (I), Krzysztof Skiba
M50 (I), Piotr Siwak M50(II), Bogdan Grygorowicz M65 (IV), Paulina Ruta W30 (III), Paulina Wityk
Szumna W35 (I), Anna Zaczyńska W35 (II), Lucyna Stępień W55 (I), Jolanta Kurzawska W65 (II).
Zdyskwalifikowany został Tomasz Brzeski, Mistrz Świata w NordicWalking i wielokrotny Mistrz Polski.
Do 10 km szedł w czołówce, a nawet był pierwszy, przez MichellemEppem z Niemiec. Niemieccy
sędziowie zdyskwalifikowali naszego zawodnika za nieprawidłowy ruch ręki podczas marszu.
Dyskwalifikacja Tomasza Brzeskiego była równoznaczna z dyskwalifikacją całej męskiej sztafety, która
miała szanse na pierwsze miejsce w świecie.
Głównym sponsorem wyjazdu naszych zawodników na Mistrzostwa Świata w NordicWalking była
firma KGHM Polska Miedź S.A. Firmami wspierającymi wyjazd były: Elephant Pro Sport (dystrybutor
szwajcarskiej marki KV+) oraz salon Citroena w Lubinie (DEX LUBIN).