wystąpią: Aleksandra Urbańczyk (100 m st.
PAP/Lech Muszyński
przed dwoma dniami w znakomitym stylu wywalczyła
PAP
tytuł mistrzyni Europy i pobiła rekord świata na 200
metrów stylem motylkowym, w wyścigu eliminacyjnym zajęła dopiero 5. miejsce z czasem 4.09,68.
Jak się okazało był to dopiero 15. rezultat dnia. Najszybciej w eliminacjach popłynęła Włoszka
Federica Pellegrini - 4.02,86.
- Odpuściłam ostatnie 100 metrów, bo wiedziałam, Ŝe nie mam juz szans na awans, a chciałam
oszczędzić trochę sił przed wyścigiem eliminacyjnym na 100 "motylkiem". Jeszcze trochę
chaotycznie pływam tym kraulem, ale uwaŜam, Ŝe nie był zły start - powiedziała Jędrzejczak na
antenie TVP Sport. Na 100 metrów stylem motylkowym spisała się zdecydowanie lepiej, awansując
do półfinału. Jędrzejczak uzyskała 5. czas eliminacji - 58,82, a najszybsza była Holenderka Inge
Dekker - 57,95.
Paweł Korzeniowski, dwukrotny mistrz Europy na 200 metrów stylem motylkowym na krótkim
basenie, zajął drugi miejsce w eliminacjach tej konkurencji. Polak uzyskał w eliminacjach 1.55,20, a
lepszy od niego okazał się tylko Węgier Laszlo Cseh - 1.54,97. Niewiele, bo zaledwie 0,12 sek., do
awansu do finału zabrakło Marcinowi Babuchowskiemu. Polak wynikiem 1.56,28 i tak pobił o 0,02
rekord Ŝyciowy. Trzeci z naszych zawodników Mateusz Kierzkowski zajął 13. pozycję - 1.57,42. To
rezultat lepszy od jego dotychczasowego rekordu Ŝyciowego o 1,83. Przypomnijmy, Ŝe
Korzeniowski w Debreczynie wywalczył juŜ jeden złoty medal, w wyścigu na 400 metrów stylem
dowolnym.
- Płynąłem spokojnie - na mistrzostwach Europy w porannych eliminacjach nie muszę się tak
spinać. "Wszedłem" z drugim czasem i będę płynął obok Cseha - czyli tak jak chciałem. On jest w
Ŝyciowej formie, a przed rokiem wywalczył na 200 delfinem srebrny medal. Na pewno w finale
tempo będzie bardzo wysokie - ocenił Korzeniowski.
Beata Kamińska, mistrzyni Europy na krótkim basenie na 100 metrów stylem klasycznym sprzed
dwóch lat, awansowała w tej konkurencji do półfinałowych wyścigów. Polka uzyskała 13. wynik
eliminacji - 1.08,40. Sztuka awansu do półfinału nie udała się Iwonie Prędeckiej, która była 38. z
rezultatem 1.10,92. Najlepsza w nich była niespełna 16-letnia Rosjanka Juliana Jefimowa - 1.07,21.
- Rywalki popłynęły bardzo mocno, ale nie ma się co dziwić - o dwa miejsca w półfinale walczyły
cztery Niemki. Ja kontrolowałam wyścig i wiedziałam, jaki czas wystarczy mi by awansować. Bardzo
bym chciała wystąpić w finale, ale trzeba będzie popłynąć poniŜej 1.08. Szkoda trochę Iwony - to
dla niej na pewno poraŜka, ale ona jest młoda i jeszcze nie raz powalczy o medale - powiedziała
Kamińska.
Nie udało się Sławomirowi Kuczce awansować do półfinału na dystansie 50 metrów stylem
klasycznym. Polak został sklasyfikowany dopiero na 37. miejscu, uzyskując czas 28,77. Najszybciej
w eliminacjach popłynął Norweg Aleksander Hetland - 26,93.
Sportowiec Roku 2007
18-12-2007 11:19
2z2
Wybieramy Sportowca Roku 2007!
W pierwszym etapie Internauci wybrali 16 spośród 32 kandydatów. Najlepsi o tytuł Sportowca Roku
2007 walczyć będą emocjonującym systemem play-off. Pierwszy pojedynek 1/8 finału juŜ w
poniedziałek, start od godz. 0:00. Wybierać będzie moŜna oddając głos w sondzie.