SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO kl.1a

Transkrypt

SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO kl.1a
InterKlasa
SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO kl.1a
Autor: Administrator
12.10.2011.
SCENARIUSZ LEKCJI JĘZYKA ANGIELSKIEGO kl.1a
Czas trwania: 45 min
Klasa: 1a gimnazjum
Poziom: III.1
Zagadnienia programowe:
·
utrwalenie czasu Present Simple
szczególnie z zastosowaniem przysłówków częstotliwości,
·
utrwalenie i rozszerzenie słownictwa,
·
ćwiczenie rozumienia tekstu pisanego,
·
ćwiczenie rozumienia ze słuchu,
·
używanie poznanych struktur
językowych w mowie i piśmie.
Problem językowy:
·
wykorzystanie poznanego słownictwa
·
utrwalenie struktur gramatycznych
Temat: Fun days
Cele wychowawcze:
·
zwrócenie uwagi uczniów na czynności
codzienne,
·
zwrócenie uwagi na sposoby spędzania
dni wolnych.
Cele edukacyjne (do podania uczniom):
·
utrwalenie czasu Present Simple i
przysłówków częstotliwości,
·
utrwalenie i poznanie słownictwa
związanego z czasem wolnym.
Po lekcji uczeń powinien:
http://gim4tychy.pl/inter
Kreator PDF
Utworzono 8 March, 2017, 02:47
InterKlasa
znać
(zapamiętać)
rozumieć
umieć
- miejsce przysłówków częstotliwości w zdaniu,
- zasady stosowania czasu Present Simple,
- zasady pisowni wielkich liter w j. ang.
- tekst czytany i pisany,
- nowe słownictwo
- mówić i pisać o swoim czasie wolnym z poprawnym zastosowaniem przysłówków częstotliwości w
czasie Present
Simple,
- posługiwać się nowym słownictwem.
Przebieg lekcji:
1.
Poinformowanie uczniów o zaplanowanym przebiegu lekcji, podanie
tematu lekcji oraz jej celów, sprawdzenie obecności.
2.
Sprawdzenie, czy uczniowie odrobili zadanie domowe.
3.
Przepytanie kilku osób ze słówek z 2 poprzednich lekcji.
4.
Wspólne sprawdzenie poprawności zadania domowego przy użyciu
tablicy interaktywnej.
5.
Wspólne wykonanie ćwiczenia Listening comprehension str. 15 w podręczniku
na tablicy interaktywnej.
6.
Reading comprehension uczniowie patrząc na obrazki przewidują,
co bohaterka tekstu robi zwykle w niedziele, następnie słuchają i czytają
tekst, wspólnie podsumowujemy, czy przewidywania były poprawne (tablica interaktywna).
7.
W zeszycie uczniowie w tabelce wg zad. 2 str.16 uzupełniają zwykłe
czynności Amy o różnych porach dnia sprawdzamy na tablicy interaktywnej.
8.
Ustnie streszczają tekst na podstawie własnych tabelek.
9.
Zad. 3 str.16 jeden z uczniów czyta zasady używania wielkich
liter w j. ang, po czym każdy indywidualnie wykonuje ćwiczenie sprawdzamy z
tablicą.
http://gim4tychy.pl/inter
Kreator PDF
Utworzono 8 March, 2017, 02:47
InterKlasa
10.
Uczniowie wykonują tabelę o swoich zwykłych zajęciach w swoim
ulubionym dniu.
11.
Zad. dom. uczniowie piszą o swoim ulubionym dniu i przysyłają mi
prace mailem podać adres! na przyszły wtorek, a na następną lekcję -
zadania w ćwiczeniach 1b i 1c.
http://gim4tychy.pl/inter
Kreator PDF
Utworzono 8 March, 2017, 02:47