Artykuł pochodzi ze strony: Miastecki Portal Internetowy

Artykuł pochodzi ze strony:
Miastecki Portal Internetowy
Udany początek roku
W Solcu Kujawskim 28.01.2016r. odbył się Ogólnopolski Turniej: Juniorów Młodszych, Młodzików i
Młodzików Młodszych w Badmintona. W turnieju udział wzięło 67 zawodniczek i zawodników z
klubów z Gdańska, Poznania, Miastka, Polanowa, Sianowa, Sławna, Warszawy, Baranowa,
Puszczykowa i Solca Kujawskiego.
Miastecki klub miał reprezentantki w dwóch kategoriach wiekowych. Najlepiej zaprezentowała się
Hanna Bublewicz zdobywając srebrny medal w grze pojedynczej w kategorii Młodzik Młodszy. W
starszej kategorii wiekowej Młodzik „Lednik” wywalczył dwa medale: srebrny i brązowy. Srebrny to
dorobek Natalii Maciupy w grze podwójnej z Amelią Grygulą z Polanowa. Brązowy zdobyła Joanna
Kosarzycka również w grze podwójnej z Michaliną Prendecką Polanów. Obie zawodniczki w grze
pojedynczej zajęły 7 miejsce ze względu na dużą konkurencję w tej kategorii wiekowej u dziewcząt
jest to dobry wynik.
Równolegle do turnieju w Solcu Kujawskim odbywał się turniej w Głubczycach Gran Prix Juniorów
Młodszych i Młodzików Młodszych. Na tym turnieju MKB „Lednik” też miał swoją przedstawicielkę,
którą była Joanna Dorawa.
Był to turniej międzynarodowy, w którym udział wzięło 199 najlepiej grających zawodników i
zawodniczek z całego kraju oraz z zagranicy. Joannia Dorawa wywalczyła bardzo dobre III miejsce –
brązowy medal w grze mieszanej z Jakubem Kuflem z Straszęcina oraz V miejsce w grze pojedynczej.
Biorąc pod uwagę ilość zawodników i zawodniczek oraz wysoki poziom ich gry są to bardzo dobre
wyniki. Joanna Dorawa reprezentuje bardzo równą formę był to już jej drugi turniej międzynarodowy
od początku roku. Pierwszy odbył się w Przemyślu 06-08.01.2016r. na którym zajęła IV miejsce w
grze mieszanej z Jakubem Kuflem oraz VI miejsce w grze pojedynczej.
Biorąc pod uwagę ilość zdobytych medali: 2 srebrne i 2 brązowe w miesiącu styczniu jest to bardzo