30.03.2009.
Zmieniony 29.03.2009.
Trwa
"domowy" koszykarski maraton drugoligowego MCKiS JBL Jaworzno. W ciągu tygodnia podopieczni
Marcina Lichtańskiego rozegrali trzy spotkania u siebie. W sobotnie popołudnie przegrali z trzecią w tabeli
drużyną MKKS Zabrze 79:68. Kolejny pojedynek - u siebie - już w czwartek.
Pierwsza kwarta sobotniego meczu zakończyła się dwupunktowym zwycięstwem gości 23:21. W drugiej
zdecydowanie lepiej zaprezentowali się jaworznianie, którzy wygrali 20:13. Dzięki temu na półmetku
zmagań mieliśmy pięciopunktową przewagę.
Została ona zniwelowana z nawiązką w trzeciej odsłonie pojedynku, którą goście wygrali różnicą
dziewięciu punktów (13:22). Również ostatnia kwarta należała do ekipy z Zabrza - 14:21.
Najwięcej punktów w tym spotkaniu rzucił zawodnik MKKS-u - Rafał Motyl - aż 26. W naszej drużynie na
pochwały zasłużył kapitan zespołu - Grzegorz Remin, który trafił 18 "oczek".
Obecnie MCKiS JBL po 24 seriach spotkań znajduje się na ósmej pozycji z 35 punktami na koncie.
Kolejne spotkanie u siebie jaworznianie zagrają już w najbliższy czwartek. Rywalem będzie zamykająca
tabelę ekipa OSSM PZKosz Warszawa. Będzie to znakomita okazja, by miłym akcentem zakończyć
domowy maraton koszykarski w Jaworznie. Tym bardziej, że będzie to ostatnie spotkanie naszej drużyny
u siebie w sezonie zasadniczym. Początek spotkania o godzinie 17:00. Wstęp, jak zawsze, bezpłatny.
Maraton koszykarski:
22 marca (niedziela) JBL MCKiS 71:51 Pogoń Ruda Śląska
24 marca (wtorek) JBL MCKiS 52:60 Basket Kraków
28 marca (sobota) JBL MCKiS 68:79 MKS Zabrze2 kwietnia (czwartek), godz. 17:00 - JBL MCKiS - OSSM