Sezon motorowodny 2013 Henryka Synorackiego

Plastics Group sponsorem Henryka Synorackiego
2013-05-01
Plastics Group jest oficjalnym sponsorem Henryka Synorackiego - zawodnika Poznańskiego Klub Morskiego
Ligi Obrony Kraju oraz reprezentanta Polski kadry narodowej na Mistrzostwach Europy w zawodach
motorowodnych klasy F125.
Po udanym sezonie 2012 obrona dwóch tytułów Mistrza Europy w klasach F-125 oraz 0-175 nie będzie
łatwym zadaniem.
Po raz pierwszy Mistrzostwa Świata w klasie 0-125 odbędą się w Polsce - w Chodzieży. Przed rokiem w
Tallinie Henryk Synoracki uplasował się tuż za podium, co jest dotychczas jego najlepszym osiągnięciem w
Mistrzostwa Świata w klasie 0-125 w Chodzieży
Pierwszy raz Mistrzostwa Świata w klasie 0-125 zostały rozegrane w Polsce. Areną zmagań było Jezioro
Miejskie w Chodzieży, które wraz z imprezami towarzyszącymi zapewniło kibicom sporo atrakcji.
Po zaciętej rywalizacji Henryk Synoracki zdobył jako pierwszy Polak medal Mistrzostw Świata w klasie 0-125.
Uległ jedynie zespołowym kolegom - Mistrzowi Świata Manuelowi Zambelliemu oraz Wicemistrzowi Rene
Bechncke. Brąz sprawił, że Synoracki został jedynym polskim motorowodniakiem, który w dorobku ma
medale Mistrzostw Świata w trzech różnych klasach wyścigowych, tj. 0-125, 0-250 oraz 0-350.
Henryk Synoracki - złoty medal w Boretto
Sponsorowany przez Plastics Group zawodnik Poznańskiego Klubu Morskiego Ligi Obrony Kraju zajął 1.
miejsce w I eliminacjach Mistrzostw Europy F-125, które odbyły się 10-12 maja 2013 r. w Boretto. Pomimo
bardzo wysokiego stanu wody na rzece Pad tydzień przed zawodami, udało się bezpiecznie przeprowadzić I
eliminację Mistrzostw Europy F-125 w Boretto we Włoszech. Po raz pierwszy po kilkuletniej przerwie o
klasyfikacji końcowej w eliminacji Mistrzostw Europy decydowały wyniki uzyskane we wszystkich trzech
biegach, a nie jak dotychczas wyniki trzech lepszych biegów z czterech rozegranych. Ten format będzie
obowiązywał w całym cyklu F-125.
Pierwszy bieg wygrał reprezentant gospodarzy - Manuel Zambelli. Tuż za nim uplasował się Henryk
Synoracki. Włoch nie dotarł do mety w drugim biegu z powodu usterki technicznej, co ułatwiło zadanie
reprezentantowi PKMor LOK. Trzeci bieg również padł łupem Synorackiego, co przypieczętowało zwycięstwo
w całych zawodach z dorobkiem 1100 punktów na 1200 możliwych do zdobycia. Zambelli zajął drugą pozycję
z 700 punktami na koncie. (tekst i zdjęcia Wiktor Synoracki)