Warning: reset() expects parameter 1 to be array, null given in /plugins/system/ki_mootools
Warning: key() expects parameter 1 to be array, null given in /plugins/system/ki_mootools_
SKOKI NARCIARSKIE
O PUCHAR VALASSKEHO KRALOVSTVI
Na skoczniach w Rożnowie (Czechy) w międzynarodowych zawodach w skokach
narciarskichna igielicie oraz kombinacji norweskiej najlepiej z „Olimpijczyka” wypadli
skoczkowie z rocznika 2000. Jarosław Krzak na skoczni K15 uplasował się na miejscu trzecim,
natomiast Łukasz Stawowy zdobył brązowy medal w tej samej kategorii wiekowej w kombinacji
norweskiej (skoki i biegi). Na skoczni K35 startował rocznik 98 i 99. Reprezentant naszego
klubu Dominik Kastelik zajął miejsce 11, a kombinację norweską ukończył na miejscu 9.
NA SKOCZNIACH W ZAKOPANEM
8 października na kompleksie średniej skoczni rozegrano po raz pierwszy na igielicie zawody o
Letni Puchar LOTOS. To był udany strat skoczków „Olimpijczyka” Gilowice. Wszyscy
skoczkowie startowali w kat. junior E, tylko Mateusz Hulbój wystartował w kat junior D. Na
skoczni K65 Mateusz Hulbój stoczył pasjonujący pojedynek z najlepszymi skoczkami Polski w
tej kategorii. Po pierwszej kolejce był na miejscu trzecim, a zawody ukończył tuz za podium na
miejscu czwartym. Na miejscu 6 zawody ukończył Przemysław Kantyka. W kat junior E rocznik
98 i młodsi na drugim miejscu zawody ukończył Dominik Kastelik, którego wyprzedził tylko
Andrzej Pałasz z UKS Stare Bystre. Daleko skakali również pozostali skoczkowie naszego
klubu, a szczególnie najmłodsi skoczkowie Jarosław Krzak, który zajął 12 miejsce oraz Łukasz
Stawowy (13 miejsce).
W kategorii dziewcząt na skoczni K35 pierwsze miejsce zajęła Monika Luber z Olimpijczyka
Gilowice.
9 października odbyły się Ogólnopolskie zawody UKS -ów. Mateusz Hulbój w kat. junior D na
skoczni K65 zdobył miejsce szóste. Podczas Mistrzostw Polski seniorów, które zostały
rozegrane w kolejnych dniach, skakał jako przedskoczek.