Krzyżówka str. 7 Tran na sezon jesienno

Komentarze

Transkrypt

Krzyżówka str. 7 Tran na sezon jesienno
EGZEMPLARZ BEZPŁATNY
Oferta ważna od 1.09 do 31.10.2015 lub do wyczerpania zapasów
nr 15
wrzesień - październik 2015
Tran na sezon jesienno-zimowy? str. 5
17
Groprinosin®
syrop, 150 ml / 50 tabletek 500 mg
Krzyżówka str. 7
79
1298
3697
Rodzaj produktu: produkt leczniczy. GROPRINOSIN 500 mg, GROPRINOSIN 250 mg/5 ml (Inosinum pranobexum).
Skład: GROPRINOSIN 500 mg - jedna tabletka zawiera 500 mg inozyny pranobeksu, a GROPRINOSIN 250 mg/5 ml
- 1 ml syropu zawiera 50,0 mg inozyny pranobeksu: kompleksu zawierającego inozynę oraz 4acetamidobenzoesan
2-hydroksypropylodimetyloamoniowy w stosunku molarnym 1:3. Postać farmaceutyczna: GROPRINOSIN 500 mg tabletka. Owalne, barwy białej do kremowej, obustronnie wypukłe tabletki, z linią podziału po jednej stronie. Linia
podziału na tabletce ułatwia tylko jej rozkruszenie, w celu łatwiejszego połknięcia, a nie podział na równe dawki.
GROPRINOSIN 250 mg/5 ml - syrop. Przejrzysty, bezbarwny lub różowawy syrop o smaku i zapachu malinowym.
Wskazania: wspomagająco u osób o obniżonej odporności, w przypadku nawracających infekcji górnych dróg oddechowych. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.
Inozyny pranobeksu nie należy stosować u pacjentów, u których występuje aktualnie napad dny moczanowej lub
zwiększone stężenie kwasu moczowego we krwi. Podmiot odpowiedzialny: Gedeon Richter Polska Spółka z o.o., ul.
ks. J. Poniatowskiego 5, 05-825 Grodzisk Mazowiecki. Podmiot prowadzący reklamę: Gedeon Richter Marketing Polska Sp. z o.o., ul. Królowej Marysieńki 70, 02-954 Warszawa. tel. +48-22-593-93-00, fax: +48-22-642-23-54. 24-godzinny
System Informacji Medycznej oraz zgłaszanie działań niepożądanych: +48-22-755-96-48 Adresy e-mail: [email protected], [email protected]
Febrisan®
12 saszetek podłużnych
Rodzaj produktu: produkt leczniczy. Proszek musujący. Skład: 1 saszetka podłużna (5 g proszku musującego) zawiera substancje czynne: – Paracetamol (Paracetamolum) 750 mg, – Kwas askorbowy (Acidum ascorbicum) 60 mg,
– Fenylefryny chlorowodorek (Phenylephrini hydrochloridum) 10 mg. Wskazania: krótkotrwałe leczenie objawów
przeziębienia i grypy takich jak: gorączka, dreszcze, bóle głowy, bóle mięśniowe, bóle gardła, katar, bóle zatok. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, nadciśnienie tętnicze, tętniaki, nadczynność
tarczycy, choroby serca, ciężka niewydolność nerek, niewydolność wątroby, cukrzyca, wrodzony niedobór enzymu:
dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej, leczenie inhibitorami MAO oraz okres do 2. tygodni po ich odstawieniu,
β-adrenolitykami, trójpierścieniowymi lekami przeciwdepresyjnymi, jaskra z wąskim kątem przesączania, ciąża
i okres karmienia piersią, fenyloketonuria, choroba alkoholowa, dzieci w wieku poniżej 12. lat. Opakowanie: opakowanie jednostkowe zawiera 8. lub 12. saszetek podłużnych. Podmiot odpowiedzialny: Takeda Pharma Sp. z o.o.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania,
dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące
stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą,
gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
str. 2
1587
1487
DOBRA
CENA
Unimer®
Unimer®
Unimer®
Rodzaj produktu: wyrób medyczny. UNIMER PEDIATRIC Hypertonic 18‰. Pomoc w zwalczaniu
kataru u dziecka. UNIMER PEDIATRIC Hypertonic wzbogacony jest w miedź i mangan. Dzięki właściwościom osmotycznym: zmniejsza lepkość wydzieliny i ułatwia jej usunięcie, zmniejsza obrzęk błony
śluzowej przywracając drożność nosa i komfort oddychania, nawilża błonę śluzową nosa, zwiększa
skuteczność leków stosowanych donosowo. Unimer Pediatric Hypertonic 18‰ to nieoceniona pomoc przy infekcjach górnych dróg oddechowych i w alergicznym nieżycie nosa. Specjalna końcówka
aplikatora umożliwia stosowanie produktu u dzieci od 6. miesiąca życia. Preparat zawiera hipertoniczny roztwór wody morskiej: woda morska 57%, woda oczyszczona 43% (stężenie NaCl 18‰), nie
zawiera substancji konserwujących. Dystrybutor: A&D Pharma Poland Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie
146 D, 02-305 Warszawa.
Rodzaj produktu: wyrób medyczny. UNIMER PEDIATRIC Isotonic płyn izotoniczny 9‰
służy do codziennej higieny i czyszczenia nosa, przywraca drożność przewodów nosowych, poprawia komfort oddychania, usuwa wydzielinę z nosa podczas kataru, zapobiega infekcjom jamy nosowo-gardłowej, nawilża błonę śluzową, usuwa zanieczyszczenia
i chroni przed podrażnieniami. Unimer Pediatric Isotonic 9‰ to spray do nosa na bazie
wody morskiej i wody oczyszczonej, naturalnie bogaty w składniki mineralne i pierwiastki śladowe (mikroelementy). Spray zapewnia równomierne rozpylenie preparatu
na całej powierzchni błon śluzowych nosa. Specjalna końcówka aplikatora umożliwia
stosowanie wyrobu u noworodków i małych dzieci od 2. tygodnia życia. Dystrybutor:
A&D Pharma Poland Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 146 D, 02-305 Warszawa.
Rodzaj produktu: wyrób medyczny. UNIMER BABY NaCl 0,9% sól fizjologiczna. Stosowanie soli
fizjologicznej UNIMER BABY wskazane jest u niemowląt i dzieci: w celu pielęgnacji i higieny noska, w przypadku suchości i nieżytu nosa, do przemywania oczu, do oczyszczania ran. Sterylna
sól fizjologiczna UNIMER BABY zalecana jest w codziennej pielęgnacji oczu, nosa i w leczeniu
kataru u niemowląt oraz małych dzieci. Zawiera roztwór chlorku sodu o stężeniu identycznym ze stężeniem płynów ustrojowych w organizmie ludzkim (0,9%). Preparat jest neutralny
dla organizmu i nie wywołuje podrażnień. Od 1. dnia życia. Skład: chlorek sodu 0,9 g, woda
oczyszczona. 50 jednorazowych ampułek a’ 5 ml. Dystrybutor: A&D Pharma Poland Sp. z o.o.,
Al. Jerozolimskie 146 D, 02-305 Warszawa.
Pediatric Hypertonic
spray, 100 ml
Pediatric Isotonic
spray, 100 ml
Baby NaCl 0,9%
50 ampułek po 5 ml
1097
1898
1098
Tymianek i Podbiał
24 pastylki do ssania
Rodzaj produktu: produkt leczniczy. Tymianek i Podbiał, pastylki do ssania, 24 szt. Skład:
substancje czynne: Thymi herbae extractum spissum (3,5-4,5:1) 100 mg ekstrahent – woda do
ekstrakcji Tussilaginis farfarae folii extractum spissum (4,5-6,0:1) 100 mg ekstrahent – woda
do ekstrakcji. Substancje pomocnicze: sacharoza, glukoza ciekła, glukoza jednowodna. Tradycyjny produkt leczniczy roślinny do stosowania w wymienionych wskazaniach, wynikających
wyłącznie z długotrwałego stosowania. Wskazania do stosowania: tradycyjny produkt leczniczy roślinny stosowany w celu łagodzenia: chrypki, kaszlu związanego z przeziębieniem oraz
pomocniczo w nieżytach błon śluzowych górnych dróg oddechowych. Przeciwwskazania:
nadwrażliwość na substancje czynne lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Nadwrażliwość
na inne rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae – dawniej Compositae) lub jasnotowatych
(Lamiaceae – dawniej Labiatae). Podmiot odpowiedzialny: Omega Pharma Poland Sp. z o.o.
Bioaron C®
syrop, 100 ml, 200 ml
Rodzaj produktu: produkt leczniczy. ODPORNOŚĆ DZIECI. Skład: 100ml preparatu zawiera: Extractum Aloes arborescentis recens fluidum (wyciąg z aloesu) – 38,4g; Vitaminum C – 1,02g.
Wskazania do stosowania: pomocniczo: w infekcjach górnych dróg oddechowych, np.: w terapii chorób z przeziębienia, w braku apetytu. Przeciwwskazania: nietolerancja fruktozy, zespół
złego wchłaniania glukozy-galaktozy, niedobór sacharazy – izomaltazy. Podmiot odpowiedzialny: PhytoPharm Klęka SA, Klęka 1, 63-040 Nowe Miasto nad Wartą.
1987
1798
29
95
Nurofen®
Marsjanki
Marsjanki
Imuno Forte
syrop, 150 ml
dla dzieci Forte,
Ibuprofenum, 200 mg/5 ml
zawiesina doustna, 100 ml
Rodzaj produktu: suplement diety. Suplementy diety do zadań specjalnych. Suplement diety Marsjanki z kompleksem Imunactiv – codzienne wsparcie odporności. Charakterystyka: Marsjanki z kompleksem Imunactiv® zawierają unikalny
kompleks substancji aktywnych Imunactiv®, w którego skład wchodzi beta-glukan,
witamina C oraz cynk. Witamina C oraz cynk wspierają prawidłowe funkcjonowanie
układu odpornościowego. Marsjanki z kompleksem Imunactiv® zawierają witaminy
i składniki mineralne, a także ksylitol nadający pastylkom przyjemny, „chłodzący“
smak. Nie zawierają sztucznych barwników, konserwantów, cukru, glutenu ani laktozy. Skład: 1 pastylka zawiera: kompleks Imunactiv: beta-glukan – 10,0 mg, witamina
C – 80,0 mg, cynk – 5,0 mg; oraz witamina A - 800 µg; witamina B1 – 1,1 mg; witamina
B2 – 1,4 mg; witamina B3 – 16,0 mg; witamina B5 – 6,0 mg; witamina B6 – 1,4 mg;
witamina B12 – 2,5 µg; witamina D3 – 5,0 µg; witamina E – 12,0 mg; biotyna – 50,0
µg; kwas foliowy – 200,0 µg; jod – 150,0 µg; owoce dzikiej róży – 10,0 mg. Zalecana
dzienna porcja do spożycia: 1 pastylka do ssania. Opakowanie: 30 lub 100 pastylek.
Dystrybutor: Walmark Sp. z o.o., ul. Teatralna 9, 41-200 Sosnowiec, Polska
Rodzaj produktu: suplement diety. Suplementy diety do zadań specjalnych. NOWOŚĆ! Suplement diety
Marsjanki ImunoForte syrop – na odporność – szczególnie w okresach zwiększonego ryzyka przeziębień.
Ekstrakty z owocu i kwiatu bzu czarnego oraz dzikiej róży, wzbogacone o beta-glukan i wit. C. Charakterystyka: Syrop Marsjanki® ImunoForte jest suplementem diety zawierającym składniki naturalnego pochodzenia, wspierające prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego. Preparat zawiera ekstrakty z owocu
i kwiatu bzu czarnego, a także owocu dzikiej róży, które wspomagają funkcjonowanie układu odpornościowego i oddechowego. Poza tymi składnikami zawiera beta-glukan i witaminę C, która również wspiera układ
odpornościowy. Syrop Marsjanki® ImunoForte posiada naturalny smak zawartych w nim ekstraktów. Produkt
polecany jest szczególnie do stosowania w okresach zwiększonego ryzyka przeziębień (okres jesienno-zimowy), w okresach osłabienia, w stanach przeciążenia, a także zmęczenia fizycznego i psychicznego organizmu.
Nie zawiera sztucznych barwników, konserwantów, substancji słodzących ani glutenu. Skład: 1 łyżeczka (5
ml) zawiera: ekstrakt z owocu bzu czarnego (Sambucus nigra) DER 7:1 – 136,0 mg; ekstrakt z kwiatu bzu czarnego (Sambucus nigra) DER 10:1 – 25,0 mg; ekstrakt z owocu dzikiej róży (Rosa canina) DER 10:1 – 5,0 mg;
beta-glukan – 60,0 mg; witamina C – 40,0 mg. Zalecana dzienna porcja do spożycia: 3 x 5 ml (1 łyżeczka).
Opakowanie: 150 ml. Dystrybutor: Walmark Sp. z o.o., ul. Teatralna 9, 41-200 Sosnowiec, Polska
Rodzaj produktu: produkt leczniczy. Do 8. godzin ulgi w gorączce. Skoncentrowana
dawka – mniej płynu do połknięcia. Nurofen dla dzieci Forte, Ibuprofenum, 200 mg/5
ml, zawiesina doustna. Wskazania do stosowania: gorączka, także w przebiegu zakażeń
wirusowych, odczynu poszczepiennego. Bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym
do umiarkowanego: bóle głowy, gardła, mięśni, stawów i kości, bóle na skutek urazów narządu ruchu (nadwerężenia, skręcenia) lub urazów tkanek miękkich, bóle pooperacyjne,
bóle zębów, bóle po zabiegach stomatologicznych, bolesne ząbkowanie, bóle uszu w stanach zapalnych ucha środkowego. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na ibuprofen lub
substancje pomocnicze oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne; objawy alergii
w postaci kataru; pokrzywki lub astmy oskrzelowej po przyjęciu niesteroidowych leków
przeciwzapalnych; z chorobą wrzodową żołądka i (lub) dwunastnicy czynną lub w wywiadzie, perforacją lub krwawieniem, również tymi występującymi po zastosowaniu NLPZ,
z ciężką niewydolnością wątroby; ciężka niewydolność nerek lub serca, jednocześnie inne
niesteroidowe leki przeciwzapalne, w tym inhibitory COX-2, III trymestr ciąży, skaza krwotoczna. Podmiot odpowiedzialny: Reckitt Benckiser (Poland) SA
Imunactiv®
100 pastylek
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania,
dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące
stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą,
gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
str. 3
2397
1295
Legenda
gorączka
i przeziębienie
układ
odpornościowy
dziecko
Do każdego opakowania tabletek – żel kojący do nóg
– GRATIS! - Promocja ważna do wyczerpania zapasów.
Detramax + Żel chłodzący do nóg
60 tabletek powlekanych, żel, 150ml
Rodzaj produktu: suplement diety. Składniki: zmikronizowana frakcja flawonoidowa zawierająca
90% diosminy i 10% hesperydyny, ekstrakt z liści winorośli właściwej, ekstrakt z pestek winogron zawierający 95% proantocyjanidyn, witamina C (kwas L-askorbinowy). Zastosowanie: DETRAMAX to
suplement diety, który zawiera starannie dobrane składniki: diosminę i hesperydynę, ekstrakt z liści
winorośli właściwej, ekstrakt z pestek winogron standaryzowany na 95% proantocyjanidyn oraz witaminę C. Jest przeznaczony dla osób, które chcą zachować dobrą kondycję żył oraz układu krwionośnego. Dzięki zawartości ekstraktu z liści winorośli właściwej pomaga w zmniejszeniu uczucia ciężkości
nóg oraz wspiera mikrokrążenie żylne. Dodatkowo witamina C wspomaga funkcjonowanie naczyń
krwionośnych, a ekstrakt z pestek winogron i zmikronizowana frakcja flawonoidowa zawierająca 90%
diosminy i 10% hesperydyny uzupełniają skład produktu.
Producent: Novascon Pharmaceuticals Sp. z o.o.
Otrivin®
Aerozol do nosa 0,1%, 10ml
katar / zatoki
Rodzaj produktu: produkt leczniczy. Aerozol do nosa, roztwór. Jeden ml roztworu zawiera 1 mg
ksylometazoliny chlorowodorku (Xylometazolini hydrochloridum). Wskazania do stosowania: nadmierne przekrwienie błony śluzowej nosa występujące w przebiegu przeziębienia, kataru siennego,
alergicznego zapalenia błony śluzowej nosa, zapalenia zatok. Produkt leczniczy ułatwia odpływ wydzieliny z zapalnie zmienionych zatok przynosowych. Dzięki zmniejszaniu przekrwienia błony śluzowej jamy nosowo-gardłowej może być stosowany wspomagająco w zapaleniu ucha środkowego.
Otrivin ułatwia wziernikowanie nosa. Otrivin jest przeznaczony do stosowania u dorosłych i młodzieży
w wieku powyżej 12. lat. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na ksylometazolinę lub na którąkolwiek
substancję pomocniczą. Podobnie jak w przypadku innych leków zwężających naczynia krwionośne,
produktu Otrivin nie należy stosować u pacjentów po zabiegach chirurgicznych prowadzonych drogą
przeznosową, np. przezklinowe usunięcie przysadki i po zabiegach chirurgicznych przebiegających
z odsłonięciem opony twardej. Jaskra z wąskim kątem przesączania. Wysychające zapalenie błony
śluzowej nosa lub zanikowe zapalenie błony śluzowej nosa. Podmiot odpowiedzialny: Novartis Consumer Health GmbH, Niemcy.
gardło / kaszel
układ
moczowo - płciowy
wątroba
798
2287
kosmetyki / pielęgnacja
układ krążenia / serce
przeciwbólowe
Sylimarol® 70 mg
mięśnie / stawy
Aspirin® C
30 tabletek drażowanych
Rodzaj produktu: produkt leczniczy. SYLIMAROL 70 mg tabletka drażowana. Na wątrobę. Substancja czynna: 100 mg wyciągu suchego z łuski ostropestu plamistego (Silybi mariani fructus extractum
siccum DER 20 - 34 : 1), ekstrahent - metanol 90 %. Wskazania do stosowania: wspomagająco w stanach rekonwalescencji po toksyczno-metabolicznych uszkodzeniach wątroby spowodowanych m.in.
czynnikami toksycznymi (np. alkohol, środki ochrony roślin) oraz w niestrawności (wzdęcia, odbijania)
po spożyciu ciężko strawnych pokarmów. Wspomagająco w dolegliwościach po przebyciu ostrych
i przewlekłych chorób wątroby. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników
lub nadwrażliwość na rośliny z rodziny Compositae/Asteraceae. Nie przeprowadzono badań odnośnie stosowania sylimaryny u dzieci, dlatego nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 12. roku
życia. Dostępne opakowania: 30 tabletek. Podmiot odpowiedzialny: Poznańskie Zakłady Zielarskie
Herbapol SA w Poznaniu.
Tradycyjny produkt leczniczy roślinny z określonymi wskazaniami
wynikającymi wyłącznie z długotrwałego stosowania.
20 tabletek musujących
Rodzaj produktu: produkt leczniczy. Aspirin® C (Acidum acetylsalicylicum + Acidum ascorbicum),
400 mg + 240 mg, tabletki musujące. Wskazania: objawowe leczenie dolegliwości bólowych
o małym i (lub) umiarkowanym nasileniu (np: bóle głowy, bóle zębów, bóle mięśniowe). Objawowe
leczenie dolegliwości bólowych i gorączki w przebiegu przeziębienia i grypy. Przeciwwskazania:
nadwrażliwość na substancję czynną - kwas acetylosalicylowy, inne salicylany lub jakikolwiek inny
składnik preparatu, skaza krwotoczna, czynna choroba wrzodowa żołądka lub dwunastnicy, napady
astmy oskrzelowej w wywiadzie, wywołane podaniem salicylanów lub substancji o podobnym działaniu, szczególnie niesteroidowych leków przeciwzapalnych, jednoczesne stosowanie metotreksatu
w dawkach 15 mg na tydzień lub większych, ciężka niewydolność serca, ciężka niewydolność wątroby
lub ciężka niewydolność nerek, ostatni trymestr ciąży, dzieci w wieku do 12. lat w przebiegu infekcji
wirusowych. Podmiot odpowiedzialny: Bayer Sp. z o.o., Al. Jerozolimskie 158, 02-326 Warszawa, tel.
(22) 5723500, fax (22) 5723850, www.bayer.com.pl V2/02/12/2008/KKM
jama ustna / protetyka
dermatologia
krążenie
19
12
87
98
układ pokarmowy
hemoroidy
witaminy / minerały
Chela-Mag B6®
Magnez + Wit. B6
60 kapsułek
Rodzaj produktu: suplement diety. Suplement diety zawierający magnez w formie hipoalergicznego, chelatu aminokwasowego ALBION®, wzbogacony witaminą B6. Magnez pomaga w prawidłowym
funkcjonowaniu mięśni, układu nerwowego oraz przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia
i znużenia. Postać najwyższej jakości chelatu aminokwasowego zapewnia właściwą absorpcję magnezu z przewodu pokarmowego i jego dystrybucję w obrębie organizmu. Badania naukowe potwierdzają wyższość chelatu aminokwasowego magnezu Albion® nad nieorganicznymi źródłami tego pierwiastka. Preparat posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Zalecana dzienna porcja:
tylko 1 kapsułka raz dziennie po posiłku. Podmiot odpowiedzialny: Olimp Laboratories Sp. z o.o.
Strepsils® Immuno
na gardło z witaminą C
24 pastylki twarde
Rodzaj produktu: produkt leczniczy. Alcohol 2,4-dichlorobenzylicus + Amylometacresolum +
Acidum Ascorbicum, 1,2 mg + 0,6 mg + 100 mg, 24 pastylki twarde. Wskazania: do stosowania
w objawowym leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła. Przeciwwskazania: nadwrażliwość
na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować u dzieci poniżej 6.
lat. Już po 1 minucie zwalcza przyczynę 95% przypadków bólu gardła oraz wzmacnia układ odpornościowy w walce z chorobą*.
*Dotyczy stanów zapalnych jamy ustnej i gardła oraz działania przeciwwirusowego na podstawie
Worral G.J., Acute sore throat, Canadian Family Physician 2007, vol. 53 (1) i ChPl Strepsils Immuno na
gardło z Witaminą C. Podmiot odpowiedzialny: Recktitt Benckiser (Poland) SA
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania,
dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące
stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą,
gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
str. 4
2998
1149
1998
Sinulan
Sinulan
Rodzaj produktu: wyrób medyczny. SINULAN EXPRESS FORTE
wyrób medyczny w formie aerozolu do nosa. Działa objawowo
i na przyczyny problemu: obkurcza naczynia błony śluzowej nosa,
działa przeciwbólowo, działa przeciwzapalnie, przeciwwirusowo,
przeciwbakteryjnie. Skład: glicerol, woda, hydroksypropyloceluloza, olejki eteryczne z: Eucalyptus globulus, Mentha piperita,
Rosmarinus officinalis, Thymus satureioides. Podmiot odpowiedzialny: Walmark Sp. z o.o.
Rodzaj produktu: suplement diety. Skład: 1 tabletka zawiera ekstrakt z korzenia goryczki 50 mg, ekstrakt z kwiatu dziewanny 50 mg, ekstrakt z kwiatu bzu czarnego 50 mg,
ekstrakt z ziela werbeny 50 mg, ekstrakt z liści Andrographis paniculata zawierający 98%
andrografolidów. Zastosowanie: Sinulan Forte to suplement diety zawierający ekstrakty roślinne, które wykazują korzystne oddziaływanie na funkcjonowanie górnych dróg
oddechowych (liście Andrographis paniculata) i układu odpornościowego (kwiat bzu
czarnego). Podmiot odpowiedzialny: Walmark Sp. z o.o.
Forte
60 tabletek powlekanych
Express Forte
aerozol, 15 ml
Urosept®
60 tabletek drażowanych
Rodzaj produktu: produkt leczniczy Urosept® jest lekiem o łagodnym działaniu moczopędnym. Stosowany jest pomocniczo w zakażeniach układu moczowego i w kamicy dróg moczowych. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na rośliny
z rodziny złożonych (Asteraceae, dawniej Compositae) lub którykolwiek ze składników preparatu. Podmiot odpowiedzialny: Poznańskie Zakłady Zielarskie Herbapol SA
4185
1997
Centrum®
A-Z Multiefekt
100 tabletek
Rodzaj produktu: suplement diety. Centrum z formułą MULTIEFEKT,
najbardziej kompletny zestaw witamin i składników mineralnych
z luteiną. Centrum to jedyna multiwitamina, która posiada udowodnione klinicznie wchłanianie kluczowych witamin i składników mineralnych*. Nowa formuła Multiefekt Centrum została opracowana
w oparciu o najnowsze osiągnięcia naukowe. To specjalnie wzbogacony i odpowiednio zbalansowany zestaw witamin i składników
mineralnych z luteiną, który dodaje energii, wzmacnia odporność,
poprawia kondycję skóry, wpływa korzystnie na zdrowie oczu i chroni
przed niekorzystnym wpływem zanieczyszczonego środowiska i promieni słonecznych UV. Producent: Pfizer Corporation Austria GmbH
Consumer Healthcare. Dystrybutor: Pfizer Trading Polska Sp. z o.o.,
ul. Postępu 17 B, 02 - 676 Warszawa.
Centrum®
Silver 50+ Multiefekt
100 tabletek
Centrum®
Centrum®
Rodzaj produktu: suplement diety. Centrum SILVER 50+ z formułą MULTIEFEKT, najbardziej kompletny zestaw witamin i składników mineralnych z luteiną. Nowa formuła Multiefekt Centrum
50+ została opracowana w oparciu o najnowsze osiągnięcia naukowe. To specjalnie wzbogacony i odpowiednio zbalansowany
zestaw witamin i składników mineralnych z luteiną dla osób, które
ukończyły 50-ty rok życia. Formuła zapewnia witalność, wzmacnia
odporność, wspiera zdrowie oczu i poprawia mineralizację kości.
Producent: Pfizer Corporation Austria GmbH Consumer Healthcare. Dystrybutor: Pfizer Trading Polska Sp. z o.o., ul. Postępu 17
B, 02 - 676 Warszawa.
Rodzaj produktu: suplement diety. NOWOSĆ: CENTRUM ON –
SKOMPONOWANE SPECJALNIE DLA NIEGO. Suplement diety z
witaminami i minerałami dla mężczyzn. Kobiety i mężczyźni mają
odmienne zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Centrum ON
zostało specjalnie opracowane, aby wspierać liczne korzyści zdrowotne i odżywcze potrzeby mężczyzn. Podmiot odpowiedzialny: Pfizer Trading Polska Sp. z o.o.
Rodzaj produktu: suplement diety. NOWOŚĆ: CENTRUM ONA
– SKOMPONOWANE SPECJALNIE DLA NIEJ. Suplement diety z witaminami i minerałami dla kobiet. Kobiety i mężczyźni mają odmienne zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Centrum ONA zostało specjalnie opracowane, aby wspierać liczne korzyści zdrowotne
i odżywcze potrzeby kobiet. Podmiot odpowiedzialny: Pfizer Trading Polska Sp. z o.o.
ON
30 tabletek
2198
Procto-Glyvenol®
10 czopków/krem, 30g
Rodzaj produktu: produkt leczniczy. PROCTO-GLYVENOL koi i leczy. Nazwa produktu leczniczego: (A) PROCTO-GLYVENOL, 400 mg + 40 mg, czopki; (B) PROCTO-GLYVENOL, (50 mg + 20 mg)/g, krem doodbytniczy. Nazwa powszechnie stosowana: (A) Tribenozyd (Tribenosidum), lidokaina (Lidocainum); (B) Tribenozyd
(Tribenosidum), lidokainy chlorowodorek (Lidocaini hydrochloridum). Skład jakościowy i ilościowy substancji czynnych: (A) 1 czopek zawiera 400 mg tribenozydu (Tribenosidum) i 40 mg lidokainy (Lidocainum); (B) 1 g kremu doodbytniczego zawiera 50 mg tribenozydu (Tribenosidum) i 20 mg lidokainy chlorowodorku
(Lidocaini hydrochloridum). Substancje pomocnicze m.in.: metylu parahydroksybenzoesan i propylu parahydroksybenzoesan, alkohol cetylowy. Postać farmaceutyczna: (A) Czopki. Żółtawobiałe, stożkowatego kształtu czopki, jednolite, bez pęknięć, lekko tłuste, nie miękkie. (B) Krem doodbytniczy. Biały, jednorodny krem
o słabym, charakterystycznym zapachu. Wskazania do stosowania: (A i B) Leczenie zewnętrznych i wewnętrznych żylaków odbytu. Przeciwwskazania: (A i B)
nadwrażliwość na tribenozyd lub lidokainę, lub na substancje pomocnicze produktu leczniczego. Podmiot odpowiedzialny: (A i B) Recordati Ireland Ltd., Raheens
East, Ringaskiddy, Co. Cork, Irlandia. Informacji na terenie Polski udziela: RECORDATI POLSKA Sp. z o.o., ul. Królewska 16, 00-103 Warszawa, tel. (022) 206 84 50.
ONA
30 tabletek
597
Nurofen®
Forte
12 tabletek powlekanych
Rodzaj produktu: produkt leczniczy. Maksymalna siła dostępna bez recepty dawka ibuprofenu 400 mg Nurofen Forte,
Ibuprofenum, 400 mg, tabletki powlekane. Wskazania: bóle różnego pochodzenia o nasileniu słabym do umiarkowanego: bóle głowy, np. migrena, bóle okolicy krzyżowej, bóle zębów, np. po ekstrakcji zębów, nerwobóle, bóle mięśni
i stawów, bolesne miesiączkowanie. Gorączka w przebiegu grypy i przeziębienia. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na
ibuprofen lub substancje pomocnicze oraz na inne niesteroidowe leki przeciwzapalne (NLPZ); objawy alergii w postaci kataru, pokrzywki lub astmy oskrzelowej po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego lub innych niesteroidowych leków
przeciwzapalnych; choroba wrzodowa żołądka i (lub) dwunastnicy czynna lub w wywiadzie; perforacja lub krwawienie,
również po zastosowaniu NLPZ; ciężka niewydolność wątroby, nerek lub serca; jednoczesne stosowanie innych niesteroidowych leków przeciwzapalnych, w tym inhibitorów COX-2; III trymestr ciąży; skaza krwotoczna. Podmiot odpowiedzialny: Reckitt Benckiser (Poland) SA
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania,
dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące
stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą,
gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
str. 5
Tran na sezon jesienno-zimowy?
Praktyczne wskazówki dla Pacjenta
Zalety tranów od dawna wykorzystywane są dla wspomagania naszego organizmu, a same trany szczególnie kojarzone z okresem
jesiennych słot i zimowych mrozów i stanowią wręcz synonim naszej odporności przed infekcjami.
W aptekach dostępną jest szeroka oferta produktów zawierających tran, w jaki sposób dokonać zatem optymalnego wyboru?
Należy wiedzieć, że sama nazwa „tran” używana przede wszystkim
do oleju z ryb morskich z rodziny dorszowatych, bogatego przede
wszystkim w nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3, choć popularnie i potocznie stosuje się ją dla innych rodzajów rybich olejów,
np. dla oleju pozyskiwanego z wątroby rekina (grenlandzkiego,
tasmańskiego).
ODPORNOŚĆ
Myśląc o lepszej odporności organizmu na przeziębienia i infekcje, powinniśmy sięgnąć po olej z wątroby rekina. Jest on bogaty
przede wszystkim w alkiloglicerole, które w szczególny sposób
wspomagają nas w tym względzie - aktywują nasz układ immunologiczny, zwiększają ilość przeciwciał, działają przeciwwirusowo
oraz przeciwbakteryjnie, mają właściwości regenerujące i przyspieszają powrót do zdrowia.
ZDROWE SERCE I SPRAWNY UMYSŁ
Natomiast tran z ryb morskich z rodziny dorszowatych, dzięki zawartości kwasów Omega 3, w głównej mierze wspomaga układ
krążenia. Wysoka zawartość nienasyconych kwasów tłuszczowych
w naszej diecie chroni serce i nasze naczynia krwionośne, poprzez
wpływ na prawidłowy poziom cholesterolu i trójglicerydów, a tym
samym hamuje postępujący z wiekiem proces miażdżycy naczyń.
W efekcie zmniejsza się np. ryzyko zawału mięśnia sercowego czy
innych schorzeń będących następstwem uogólnionej miażdżycy.
Stąd tran omega polecany jest do regularnego spożycia zwłaszcza
u osób z obciążeniami rodzinnymi (choroby serca u bliskich krewnych), zwłaszcza po 40 roku życia. Zaleca się go także u małych
dzieci w okresie intensywnego rozwoju fizycznego i umysłowego,
gdyż stanowiąc składnik istoty szarej mózgu, wspomaga prawidłowy rozwój umysłowy dziecka.
Wysoka zawartość witamin A, D, E w tranach z ryb morskich to
z kolei wspomaganie odporności (witamina A, D), wzrostu kości
i zębów u dzieci oraz opóźnienie zrzeszotnienia u osób starszych
(witamina D), a także ochrona przed wolnymi rodnikami – witamina E.
W aptekach trany dostępne są w postaci kapsułek lub płynnej. Wygodniejsze do spożycia, ze względu na formę, jak i na smak (trany kojarzą
się z nieprzyjemnym rybim zapachem i posmakiem), są kapsułki. Należy jednak pamiętać, że forma płynna, a zwłaszcza emulsyjna jest lepiej
przyswajalna. Producenci zadbali również o poprawę walorów smakowych. Najnowsze emulsyjne formy tranów prawie zupełnie pozbawione są
nieprzyjemnego smaku.
Lekarz med. Jacek Smoleń
1298
1698
1698
Tran z rekina grenlandzkiego
Smak malinowy, 165 ml
Smak malinowy, 250 ml
Smak mango/brzoskwinia, 250 ml
Rodzaj produktu: suplement diety. ODPORNOŚĆ W DOBRYM SMAKU. Tran z rekina grenlandzkiego syrop o smaku malinowym 165 ml i 250 ml, syrop o smaku mango i brzoskwini 250 ml. WYJĄTKOWY SMAK BEZ POSMAKU RYBY ! Tran z rekina grenlandzkiego zawiera alkiloglicerole (obecne także
w mleku matki) stymulujące układ odpornościowy. Chętnie przyjmowany przez dzieci i dorosłych, teraz już dla dzieci powyżej 1. roku życia kompleks 6 .dodatkowych składników wspomagających odporność: selen, cynk, witaminy: A, C, D, E, opakowanie 250 ml dostępne w dwóch wersjach smakowych. Dostępny również w op. 165 ml, porcja dzienna 1-2 łyżeczki (5-10 ml). W procesie produkcji nie użyto cukru – bezpieczny dla diabetyków. Podmiot odpowiedzialny: Domowa Apteczka.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania,
dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące
stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą,
gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
str. 6
2987
Dermedic
Żel pod prysznic
Kojący krem nawilżający
Butelka 200 ml, Tuba 50 g
Omega Cardio®
60 kapsułek
Rodzaj produktu: kosmetyk. ŻEL POD PRYSZNIC ODBUDOWUJĄCY BARIERĘ OCHRONNĄ SKÓRY. Składniki
aktywne: olej lniany z zawartymi w nim NNKT Omega 3,
Omega 6, Omega 9, Olej macadamia, D-Panthenol, Alantoina. Delikatnie myje, nie naruszając bariery lipidowej naskórka. Nie podrażnia i nie wysusza wymagającej suchej
skóry. Wygładza i zmiękcza skórę. Ma pozytywny wpływ
na regenerację naskórka. Zapewnia odpowiedni poziom
nawilżenia i natłuszczenia. Hipoalergiczny. KOJĄCY
KREM NAWILŻAJĄCY Składniki aktywne: olej lniany z zawartymi w nim NNKT Omega 3, Omega 6, Omega 9, Phytosqualan – Skwalan, Gliceryna, Masło Shea, Sensiva S.C.
50. Długotrwale natłuszcza i nawilża skórę twarzy. Tworzy
barierę ochronną wzmacniając i odbudowując naturalny
płaszcz hydrolipidowy. Szybko się wchłania, nie pozostawiając na skórze tłustego filmu. Hipoalergiczny. Podmiot
odpowiedzialny: Biogened SA
Rodzaj produktu: suplement diety. Omega Cardio® zawiera specjalnie skomponowaną unikalną formułę składników czynnych: kwasy
omega-3 (EPA i DHA), bezzapachowy czosnek i ekstrakt z winogron
(resweratrol). Kwasy omega-3 (EPA i DHA) wykazują pozytywny
wpływ na serce i przyczyniają się do jego prawidłowego funkcjonowania. Korzystne działanie występuje w przypadku spożywania
co najmniej 250 mg EPA i DHA dziennie. Tyle zawiera już 1. kapsułka
Omega Cardio®. Wytyczne Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego zalecają stosowanie kwasów omega-3. Bezzapachowy czosnek
reguluje poziom cholesterolu i lipidów, pomaga zachować prawidłowy stan naczyń krwionośnych, ułatwia przepływ krwi w mikronaczyniach, wspiera pracę układu krążenia i zdrowie serca, zwiększa właściwości obronne organizmu wzmacniając układ odpornościowy. 1 kapsułka Omega
Cardio® zawiera równowartość aż 5 g czosnku! Ekstrakt z winogron (resweratrol) - wpływa korzystnie na prawidłowe krążenie krwi i stan naczyń. Witamina E
jest przeciwutleniaczem, który chroni kwasy omega-3 i zapewnia trwałość preparatu. Wskazania: dla prawidłowego funkcjonowania serca, w celu regulacji
poziomu cholesterolu, dla prawidłowego krążenia krwi, dla prawidłowego profilu lipidowego i regulacji poziomu triglicerydów, jako uzupełnienie diety
w cenne dla zdrowia kwasy omega-3. Opakowanie: 60 kapsułek. Producent: Holbex Sp. z o.o.
1295
Maść
Niedźwiedzia™
naturalna siła i grzanie
krem, 100 ml
397
Asparaginian Extra
Rodzaj produktu: kosmetyk. Tradycyjna receptura
wzbogacona w składniki aktywne zapewnia naturalne działanie oraz intensywne grzanie, pozostawiając
przyjemne uczucie ulgi, odprężenia i relaksu. Stosować do rozgrzania i masażu okolic stawów, mięśni
oraz pleców po nadmiernym wysiłku fizycznym. Szczególnie polecana dla osób uprawiających sport i osób
starszych. Ekstrakty ziołowe pochodzą z kontrolowanych biologicznych upraw. Polski produkt dostępny
tylko w aptece. Podmiot odpowiedzialny: Sewmed
Medical S.C.
50 tabletek
Rodzaj produktu: suplement diety. Magnez i potas wspomagają: pracę serca i układu krążenia, prawidłowe ciśnienie krwi, pracę mięśni, system nerwowy.
Składniki preparatu wykazują następujące działania: Magnez wspomaga prawidłowe funkcjonowanie mięśni, w tym mięśnia sercowego, wspiera prawidłowe działanie układu nerwowego i psychicznego czym przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia, pomaga w utrzymaniu prawidłowej
równowagi elektrolitycznej, pomaga w utrzymaniu zdrowych kości i zębów; Potas pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowo-mięśniowego,
wspiera utrzymanie prawidłowego ciśnienia krwi; Asparaginian (kwas asparaginowy): aminokwas, który pośredniczy w biochemicznych procesach
zachodzących w organizmie każdego człowieka. Podmiot odpowiedzialny/Producent: UNIPHAR Sp. z o.o. ul. Bażancia 34, 02-892 Warszawa.
1298
BLEND-A-DENT
Fresh
klej, 47 g
2197
BLEND-A-DENT
Original
klej, 47 g
1498
BLEND-A-DENT
Plus Dual Power
klej, 40 g
BLEND-A-DENT
Plus Dual Protection
klej, 40 g
Rodzaj produktu: wyrób medyczny. NOWOŚĆ! Sięgnij po trwałe umocowanie z Blend-a-dent. Kremy mocujące do protez zębowych. Blend-a-dent Original, 47g - Trwałe umocowanie, neutralny smak. Blend-a-dent Fresh, 47g - Trwałe umocowanie oraz miętowy smak, dający uczucie przyjemnego
chłodu i czystości w ustach, bez wpływu na smak potraw. Blend-a-dent Plus Dual Power, 40g - Silniejsze i długotrwałe utrzymanie dzięki gęstszej konsystencji, neutralny smak. Blend-a-dent Plus Dual Protection, 40g - Specjalny aktywny składnik antybakteryjny pozwala zachować świeży oddech
nawet przez 8 godzin, miętowy smak. Informacji udziela: Procter and Gamble DS Polska Sp. z o.o., ul. Zabraniecka 20, 03-872 Warszawa. Wyprodukowano w Niemczech.
898
1998
Insulan
60 tabletek powlekanych
Rodzaj produktu: suplement diety dla
osób z zaburzeniami gospodarki węglowodanowej, opracowany w trosce o prawidłowy poziom cukru. Dzięki zawartym składnikom wspiera utrzymanie prawidłowego
poziomu glukozy we krwi (ekstrakt z liści
gurmaru, chrom) oraz wspomaga prawidłowy metabolizm węglowodanów (ekstrakt
z liści morwy białej). Dodatkowo witamina
E i witaminy z grupy B uzupełniają formułę
preparatu. Producent: Novascon Pharmaceuticals Sp. z o.o.
60g
Sudocrem®
krem, 60 g, 125 g, 250 g
Rodzaj produktu: kosmetyk. Hipoalergiczny krem barierowo-ochronny stosowany w pielęgnacji skóry narażonej na
odparzenia, odleżyny, otarcia oraz w odpieluszkowym odparzeniu skóry. Sudocrem wspomaga regenerację skóry, działa
łagodząco i ochronnie. Tworzy barierę zabezpieczającą przed
drażniącymi czynnikami np. moczem. Specjalna hipoalergiczna
formuła sprawia, że Sudocrem to produkt, który chroni i łagodzi zaczerwienioną i wrażliwą skórę. Jest również skuteczny
w łagodzeniu innych stanów, w tym popękanej i podrażnionej
skóry. Dystrybutor: Biovena Pharma Sp. z o.o.
1398
125g
2298
250g
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania,
dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące
stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą,
gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
str. 7
Activplast Cold
298
1498
plaster chłodzący, 1 szt.
Rodzaj produktu: wyrób medyczny. ACTIVPLAST Cold to plastry chłodzące,
które łagodzą bóle głowy i objawy gorączki. Udrażniają przewody nosowe
dając natychmiastową ulgę w czasie trwania kataru. Pomagają w łagodzeniu
objawów migreny i bólów zębów oraz zmniejszają dolegliwości występujące
w trakcie grypy i przeziębienia. Są bardzo dobrym rozwiązaniem dla sportowców i osób narażonych na urazy. Plaster ACTIVPLAST Cold można utrzymywać
na skórze przez 8. godzin. Podmiot odpowiedzialny: Polfa Tarchomin SA
Activplast Termo
plaster rozgrzewający, 1 szt.
298
Rodzaj produktu: wyrób medyczny. ACTIVPLAST Termo to plastry rozgrzewające, które przynoszą ulgę w bólach mięśni pleców, ramion, szyi, nerwobólach, bólach reumatycznych, stawowych. Redukują stan zapalny, wzmagają
miejscowe krążenie krwi i łagodzą ból. Plaster ACTIVPLAST Termo rozgrzewa
się stopniowo do temperatury ok. 55°C. Plaster można utrzymywać na skórze
przez 12. godzin. Podmiot odpowiedzialny: Polfa Tarchomin SA
Drosetux®
syrop, 150 ml
Rodzaj produktu: produkt leczniczy. Skład: produkt złożony. Wskazania: wspomagająco w leczeniu suchego i drażniącego kaszlu. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na substancję czynną lub na
którąkolwiek substancję pomocniczą. Podmiot odpowiedzialny: Boiron SA, 20 rue de la Libération,
691109 Sainte Foy-les-Lyon, Francja
Krzyżówka
Pionowo:
1. Autor sagi rodziny Rougon-Macquart
2. Turban Sikha
3. Oderwanie się od rzeczywistości
4. Quendi w Silmarillionie lub leśny duszek
5. Dopływ Wisły lub bór
6. Nieuchwytne, a istotne
9. Lina służąca do podnoszenia żagla
10. Gruczoł pod mostkiem
14. Pęka wiosną
15. Pionowy element balustrady
16. Tkanina na koszulę jak ryps
18. Rasa psa z uśmiechem
19. Fason sukni
21. Kapitan Nautilusa
24. Francuski pies wodny
25. Na policzkach papużki falistej
28. Psi nos
29. Włoski dom mody
33. Wielki A’Tuin, gwiezdny...
35. Armstrong lub Young
36. Chalcedon w paski
39. Drzewo jest z lasu, się ścina, się rżnie na deski, jest
deska, jest...
40. Nie tamto
41. Glin i Capone
Litery z ponumerowanych na czerwono pól utworzą hasło - cytat z „Pomniejszych bóstw” Terry’ego Pratchetta.
Poziomo:
7. Żółto-czarna złośnica
8. Drewniane cymbałki
11. Imię służących Pratchettowskich wampirów
12. Pradziad
13. W kufie, skrywają je fafle
15. Urodzony w Kaliszu malarz, Jan ...
16. Lewy dopływ Wieprza
17. Sensoryczny na kufie
20. Pełna liczba godzin belfra
22. Wybuch do wewnątrz
23. Jednostka strumienia światła
26. Górne wargi psa
27. Antonim dobra
30. Rywal Commodore
31. Ptak lub owad
32. Dla kota lub fotografa
34. Wiązana ozdoba koszuli
37. Ceniony kuzyn karpia
38. Wielkopolskie danie postne
40. Pasta sezamowa
42. Komenda furmana
43. Czort w druku
Wydawca: Ipharm Press Sp. z o.o., al. Niepodległości 106, Tychy.
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania,
dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące
stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą,
gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
str. 8
13
49
Voltaren Max
żel, 50 g
Rodzaj produktu: produkt leczniczy. Diklofenak dietyloamoniowy 23,2 mg/g. Wskazania do stosowania: Voltaren MAX jest wskazany do stosowania u dorosłych
i młodzieży w wieku powyżej 14. lat. Produkt działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Stosowany jest w miejscowym leczeniu: Dorośli i młodzież
powyżej 14. lat: pourazowych stanów zapalnych ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwyrężeń lub stłuczeń) bólu pleców, ograniczonych stanów zapalnych tkanek miękkich takich, jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe. Dorośli (powyżej
18. lat) ograniczonych i łagodnych postaci choroby zwyrodnieniowej stawów. Przeciwwskazania: nadwrażliwość na diklofenak lub na którąkolwiek substancję pomocniczą produktu, u pacjentów, u których napady astmy, pokrzywka, czy ostre nieżyty błony śluzowej nosa są wywoływane przez kwas acetylosalicylowy lub inne
niesteroidowe leki przeciwzapalne, ostatni trymestr ciąży, u dzieci i młodzieży poniżej 14. lat. Podmiot odpowiedzialny: Novartis Consumer Health GmbH, Niemcy
Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, która zawiera wskazania, przeciwwskazania,
dane dotyczące działań niepożądanych i dawkowanie oraz informacje dotyczące
stosowania produktu leczniczego, bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą,
gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Podobne dokumenty