Pilarz i Schiller - 5 miejsce na Mistrzostwach Świata w kajak-polo

(piątek, 01 sierpień 2008) -
Podczas Mistrzostw Świata w kajak - polo, które odbyły się w dniach 22-27 lipca 2008 r. w Edmonton w
Kanadzie reprezentacja Polski U-21 pokonała Holandię 5:2 i zajęła ostatecznie bardzo wysokie 5 miejsce.
To bez wątpienia najlepszy wynik Polaków na Mistrzostwach Świata w niedługiej historii tej gry w Polsce.
Wśród zawodników reprezentacji Polski było dwóch zawodników UKS Set Kaniów - Krzysztof Schiller oraz
mieszkaniec Czechowic-Dziedzic Łukasz Pilarz, czołowy zawodnik w kraju mający w swej karierze
wysokie osiągnięcia sportowe na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Zobacz GALERIĘ.
Polacy ponieśli tylko jedną porażkę z Włochami 2:3 i raz zremisowali 3:3 z Niemcami pozostałe mecze
wygrywając. Tytuł mistrzowski wywalczyła Wielka Brytanie pokonując Francję 1:0 a brąz przypadł
Włochom po zwycięstwie nad Niemcami 5:2.
Dla przypomnienia wyjaśnijmy, że kajak-polo jest zespołową grą, w której rywalizują dwa zespoły. Pole
gry stanowi basen, na którym zawodnicy poruszają się na kajakach specjalnie skonstruowanych i
przystosowanych do tej konkurencji.
Drużyna składa się z ośmiu zawodników, z których pięciu bezpośrednio bierze udział w grze, natomiast
trzech rezerwowych zawodników czeka na zmiany za linią bramkową. Punkty zdobywa się poprzez
umieszczenie piłki w bramce znajdującej się na wysokości 2 m ponad lustrem wody.
Zawodnicy mogą umieścić piłkę w bramce rzucając z ręki lub podbijając wiosłem. Mecz składa się z
dwóch części po 10 minut. W przypadku remisu rozgrywana jest sześciominutowa dogrywka, a jeśli i to
nie przyniesie efektu o wyniku decyduje konkurs rzutów karnych.
Naszym sportowcom gratulujemy ogromnego sukcesu!!!