WOJOWNIK NA KŁOBUCK CUP
03 Marzec 2016
kategoria:
Aktualności
28 lutego 2016 roku w Krzepicach odbył się III Ogólnopolski Turniej Taekwon-do ITF „Kłobuck Taekwondo Cup”. W turnieju tym wzięło udział 10 zawodników z kłobuckiego Wojownika.
W kategorii układów formalnych (a więc konkurencji technicznej) medale zdobyli Hubert Gloc (złoto),
Kacper Psuj (srebro) i Kacper Sas (brąz). W kategorii walki sportowej, a więc kategorii w której
umiejętności techniczne muszą iść w parze z odwagą, hartem ducha i bojowym nastawieniem, również nie
zabrakło medali dla „Wojowników”. Współzawodnictwo w walkach rozgrywane jest w podziale na
kategorie wagowe. Najlżejsi panowie (kategoria do 52 kg) zajęli trzy najwyższe miejsca na podium.
Brązowy medal zdobył Kacper Łyko, srebrny Mateusz Pawłowski a złoty wywalczył Hubert Gloc. Warto
zaznaczyć, że walkę o złoty medal Hubert stoczył z aktualnym reprezentantem naszego kraju –
Krzysztofem Wąchałą. W wyższej kategorii wagowej (do 58 kg) kłobuczanie również zostali zauważeni złoto wywalczył Maciej Frydrych, srebro natomiast Kacper Psuj. Kategoria do 64 kg została przez
„Wojowników” zdominowana. Medale przywieźli Patryk Luksa (brąz), Kacper Sas (srebro) oraz Arkadiusz
Słomian (złoto). Jedyna zawodniczka w kategorii kobiet – Kinga Kantor (walki do 60 kg) – przywiozła
srebrny medal, ulegając zawodniczce z Dragona Janów Paulinie Starczewskiej.
Pomimo trudnego terminu tych zawodów (ostatnia niedziela ferii zimowych) oraz licznych kontuzji w
„Wojowniku” (zwłaszcza nękających panie) turniej można zaliczyć do udanych. Każdy z startujących
przywiózł medal. Ten wynik, będący wynikiem ciężkiej pracy w sezonie zimowym oraz w okresie ferii, daje
duże widoki na świetne pojedynki w zbliżających się marcowych zawodach w randze Pucharu Polski oraz