2.Zgłoszenia przyjmowane są na kortach tenisowych w klubie Tennis Spot przy ul. Hołubcowej 54, telefonicznie
pod numerem: 535 664 664 oraz mailowo: [email protected].
3.Warunkiem uczestnictwa w rozgrywkach ligi jest wpłata wpisowego w wysokości 70zł.
4.Rozgrywki w ramach ligi trwają do 1 października do 30kwietnia.
5.W dniach 7-8 maj rozegrane zostaną dwa turnieje: "MASTERS" do którego wchodzi 8 najwyżej
sklasyfikowanych uczestników oraz „POCIESZENIA” do którego wchodzi kolejnych ośmiu graczy z listy (tj.
miejsca 9-16). W przypadku nieobecności któregoś z graczy, prawo udziału mają kolejni gracze z następnych
miejsc z listy.
6.Obowiązuje zasada „każdy z każdym” polegająca na tym, że w ciągu sezonu zimowego tj. od 1 października do
30 kwietnia każdy uczestnik w miarę możliwości powinien zagrać z każdym uczestnikiem z listy. Jednakże tylko
raz z danym graczem w ramach jednej ligi.
7.Każdy będzie dysponował listą mailową i/lub telefoniczną do wszystkich uczestników i tą drogą należy umawiać
mecze między uczestnikami. W przypadku uruchomienia internetowej ligi będzie to kolejna możliwość umawiania
meczy.
8.Wszystkie mecze zaliczane do Ligi odbywają się na kortach tenisowych klubu Tennis Spot zgodnie z zasadą
FAIR PLAY i rozgrywane są do wygrania 2 setów do 6 gemów. W każdym secie przy stanie 6/6 obowiązuje tiebreak. W przypadku gdy będzie po 1 w setach gracze rozgrywają Super Tie Break.
9.Punkty za rozegrane mecze są naliczane zgodnie z zasadą: zwycięstwo – 3 pkt., porażka – 1 pkt., mecz
nierozegrany – 0 pkt.
10.W przypadku niedokończenia rozpoczętego meczu z powodu przekroczenia zarezerwowanego czasu gry,
decyzje o sposobie rozstrzygnięcia meczu podejmują wspólnie uczestnicy.
11.Do rozegrania meczu należy posiadać minimum dwie nowe piłki. Rozegranie meczu używanymi piłkami jest
możliwe po obustronnej akceptacji.
12.Opłatę za korty uiszcza każdy z grających po połowie. Sugerowana jest rezerwacja kortu na przynajmniej 1,5
godziny. Stawką zimową za godzinę wynajmu kortu na potrzeby ligi jest stawka :
przed godz. 16 – 45zł/1h; 70zł/1,5h; 90zł/2h
po godz. 16 – 65zł/h; 100zł/1,5h; 130zł/2h
.
13.Uczestnik, który przez okres ośmiu kolejnych tygodni nie rozegrał żadnego meczu zostanie automatycznie
wykreślony z listy rozgrywek.
14.Turniej MASTERS rozgrywany jest w dwóch fazach grupowej i pucharowej. W pierwszej fazie losowane są
dwie grupy po 4 osoby w ramach tych grup każdy gra z każdym. Następnie pierwsze dwie osoby z każdej grupy
wychodzą do fazy drugiej i losowane są dwie pary półfinałowe. Ostatecznie wyłaniają się dwaj finaliści.
15.Turniej POCIESZENIA rozgrywany jest w formie pucharowej.
16.W turniejach przewidziane są nagrody pieniężne oraz rzeczowe dla wszystkich uczestników fazy pucharowej.
17.Aby wejść do jednego z turniejów należy rozegrać minimum 8 meczy.
18.Uczestnicy biorą udział w rozgrywkach na własne ryzyko i odpowiedzialność.
19.Każdy Uczestnik dokonujący zapisu do Ligi oświadcza, że zapoznał się z niniejszym Regulaminem Ligi oraz
Regulaminem kortów i wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z z ustawą z dnia 29.08.1997 r. o