SCENARIUSZ SZKOLENIA RADY PEDAGOGICZNEJ

Transkrypt

SCENARIUSZ SZKOLENIA RADY PEDAGOGICZNEJ
SCENARIUSZ SZKOLENIA RADY PEDAGOGICZNEJ
przeprowadzonego w dniu 8 grudnia 2005r
przez Dyrektora mgr Iwonę Lis
TEMAT : Procedura badania dojrzałości szkolnej dziecka kończącego edukację
przedszkolną.
Cel główny : Zapoznanie nauczycieli z procedurą badania dojrzałości szkolnej
dziecka w PM 144 oraz koniecznością jej stosowania w związku z
przedstawieniem wyników poziomu nauczania w wewnętrznym
mierzeniu jakości pracy przedszkola.
Cele operacyjne:
1. Nauczyciel zna procedurę badania dojrzałości szkolnej dzieci oraz zakres
czynności podlegających nadzorowi pedagogicznemu.
2. Nauczyciel posiadł narzędzia badawcze: kartę pracy oraz dyspozycje do
przeprowadzenia badań.
3. Nauczyciel posiadł narzędzia do monitorowania wyników z przeprowadzonego
badania : arkusze indywidualne oraz arkusz zbiorczy.
4. Nauczyciel wie jak postępować z dzieckiem leworęcznym w trakcie nauki pisania.
Forma pracy : zbiorowa jednolita
Metody : podająca, pokazu
Przebieg szkolenia:
1. Zapoznanie nauczycieli z Harmonogramem zadań podlegających nadzorowi
pedagogicznemu z zakresu badania dojrzałości szkolnej dziecka kończącego
edukację przedszkolną. ( załącznik - 1)
2. Zapoznanie nauczycieli z arkuszem „Dyspozycje do przeprowadzenia badania
dojrzałości szkolnej dziecka kończącego edukację przedszkolną”. Omówienie
poszczególnych punktów oraz zaprezentowanie pomocy edukacyjnych
potrzebnych do przeprowadzenia badania. ( załącznik – 2)
3. Przedstawienie nauczycielom Karty Pracy, na podstawie której dokonać należy
badania, omówienie jej. (załącznik – 3)
4. Pokaz narzędzi służących monitorowaniu wyników badania dojrzałości szkolnej –
:Arkusza badania...” (załącznik – 4)
5. Poinformowanie nauczycieli o konieczności dokonania podsumowania i
wypełnienia „Arkusza zbiorczego...” w celu zmierzenia jakości pracy n-li w oddziale
zerowym i dokonania ewaluacji swojej pracy. (załącznik – 5)
6. Uświadomienie nauczycielom, iż zadania jakie będą wykonywać przedstawione w
„Harmonogramie...” ( załącznik - 1) tworzą Procedurę „Badania dojrzałości
szkolnej dziecka kończącego edukację przedszkolną”, która będzie stosowana co
rok zaczynając od bieżącego.
7. Zapoznanie nauczycieli z zasadami pracy z dzieckiem leworęcznym.
(załącznik – 6)
8. Ewaluacja szkolenia