REGULAMIN
ROZGRYWEK CHODZIESKIEJ LIGI HALOWEJ PIŁKI 2011/2012
1. Organizatorem rozgrywek Chodzieskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej są Stowarzyszenie
Piłkarskie CHKS „Polonia-Oldboy" Chodzież i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Chodzieży.
2. Mecze rozgrywane będą w Hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chodzieży przy
ul. Wyszyńskiego 2, według ustalonego przez organizatora terminarza rozgrywek.
3. W rozgrywkach mogą wziąć udział reprezentacje zakładów pracy, osiedli mieszkaniowych,
instytucji, grup koleżeńskich.
4. Każdy zespół może składać się z 15 zawodników. Do każdego meczu drużyna może zgłosić pełen
skład (wpis do protokółu: nazwisko, imię i numer zawodnika).
Drużyna rozpoczyna mecz w składzie 5 zawodników (4 w polu + bramkarz). Minimalna liczba
zawodników, aby mecz mógł zostać rozpoczęty, to 3 w polu + bramkarz.
Jeżeli w wyniku kar nałożonych przez Sędziów na boisku pozostanie 1 zawodnik w polu i bramkarz
mecz zostaje zakończony. Drużyna przeciwnika wygrywa mecz walkowerem 5:0 lub zostanie
utrzymany wynik z boiska gdy będzie on korzystny dla drużyny wygrywającej.
W turnieju mogą brać udział zawodnicy zrzeszeni w klubach sportowych.
5. Drużyny biorące udział w rozgrywkach obowiązują jednolite stroje i ponumerowane koszulki,
najlepiej od l do 15. Zawodnicy występują w turnieju ze stałym numerem.
6. Czas gry: 2 x 12min
7. Przepisy gry - najważniejsze punkty:
• Bramkarz wznawia grę z rzutu od bramki ręką i może zagrać piłkę również na połowę
przeciwnika.
• Zmiany zawodników odbywają się tylko na wysokości ławeczki dla zawodników rezerwowych, po
tej stronie boiska na której gra aktualnie drużyna.
• Rzut karny wykonywany jest z odległości 7 m do bramki.
• Rzut z autu wykonywany jest nogą, po ustawieniu piłki na linii bocznej lub poza nią.
• Zakaz gry „wślizgiem" - dozwolony jest tzw. „wślizg" blokujący.
• Odległość zawodników drużyny przeciwnej od piłki podczas wykonywania rzutu wolnego,
rożnego i rzutu z autu wynosi 5 m.
• Czas na wznowienie gry: 4 sekundy.
8. Sędziowie stosować będą kary indywidualne w postaci żółtej i czerwonej kartki.
Zawodnik ukarany żółtą kartką opuszcza pole gry na 1 minutę. Jeżeli w tym czasie jego drużyna straci
bramkę, następuje uzupełnienie składu drużyny przed upływem l minuty.
Jeżeli żółtą kartką ukarany zostanie bramkarz, to w jego zastępstwie boisko może opuścić zawodnik z
pola.
Druga żółta kartka przyznana jednemu zawodnikowi w ciągu jednego meczu jest jednoznaczna z
wykluczeniem z meczu i nie ponosi za sobą konsekwencji czerwonej kartki w dalszych meczach.
Zawodnik ukarany czerwoną kartką jest wykluczony z dalszej części spotkania, a jego drużyna gra
przez 2 minuty w osłabieniu. Po 2 minutach skład drużyny uzupełnia inny zawodnik.
Ukarany zawodnik nie może wziąć udziału w następnym meczu. W zależności od rodzaju
przewinienia, organizatorzy, na podstawie opinii sędziego, mogą ukarać zawodnika zakazem gry w
kilku meczach, lub nawet wykluczyć go z turnieju.
9. Sposób rozegrania turnieju:
Turniej rozegrany zostanie systemem „każdy z każdym" w jednej grupie.
Drużyny spotykają się ze sobą dwukrotnie- mecz i rewanż.
Końcową tabelę ustala się biorąc pod uwagę ilość zdobytych punktów, a w dalszej kolejności:
- wynik bezpośredniego meczu pomiędzy zainteresowanymi drużynami,
- różnicę bramek,
- większa ilość zdobytych bramek,
- rzuty z punktu karnego.
W przypadku, gdy więcej niż 2 drużyny mają identyczny dorobek punktowy, o kolejności decyduje
tzw. mała tabelka uwzględniająca wyniki tylko pomiędzy zainteresowanymi drużynami.
10. Zawodnik, który rozegrał przynajmniej jeden mecz w danej drużynie, nie może reprezentować w
turnieju innej drużyny.
11. Drużyna, która dwa razy w ciągu całego turnieju nie stawi się do rozegrania meczu, zostaje
wycofana z rozgrywek. Jeżeli do tego czasu drużyna ta nie rozegrała 50% przewidzianych w turnieju
meczów, anuluje się wyniki dotychczas rozegranych meczów z udziałem tej drużyny. W innym
przypadku drużyny, które nie rozegrały jeszcze meczów z wycofaną drużyną, otrzymują punkty
walkowerem (3:0 i 3 pkt.). Wycofanej z rozgrywek drużynie nie przysługuje zwrot wpisowego.
12. Drużyny biorące udział w rozgrywkach za zwycięstwo otrzymują 3 pkt, za remis l pkt. W
przypadku niestawienia się jednej z drużyn do rozegrania meczu, przeciwnik otrzymuje punkty
walkowerem (3:0 i 3 pkt.). Niestawienie się dwóch drużyn powoduje obopólny walkower.
13. Organizator w trakcie rozgrywek zapewnia opiekę medyczną.
14. Organizator nie ubezpiecza zawodników od następstw nieszczęśliwych wypadków.
15. Harmonogram gier oraz wyniki i tabela rozgrywek opublikowane będą na stronie internetowej KS
Drużynom nie przysługuje prawo zmiany terminów rozgrywek.
16. Wszystkich uczestników turnieju na czas trwania rozgrywek obowiązuje regulamin porządkowy