ZŁOTA „DWÓJKA”! 16.05.2013r. na orliku w Skarbimierzu odbył się

ZŁOTA „DWÓJKA”!
16.05.2013r. na orliku w Skarbimierzu odbył się finał wojewódzki mini piłki nożnej chłopców szkół
podstawowych. Do rywalizacji stanęły cztery zespoły: PSP 2 Kluczbork, Gminny Zespół Szkół Skarbimierz,
Gminny Zespół Szkół Tułowice oraz PSP 1 Niemodlin. Pierwszy mecz w turnieju okazał się dla nas
szczęśliwy, mimo że wygraliśmy 3-0 to drużyna z Tułowic grała dobre spotkanie. W drugim meczu
gospodarze przegrali 3:1 z PSP 1 Niemodlin. Kolejny mecz był najtrudniejszy ze wszystkich – zmierzyliśmy
się z Niemodlinem. Po emocjonującym meczu wygraliśmy 3:2, strzelając w końcówce zwycięską bramkę, a
zdobył ją po świetnym uderzeniu w samo „okienko” bramki przeciwnej Kuba Mendel . W kolejnym meczu
Skarbimierz wygrał z Tułowicami 5:2. W ostatniej parze meczów odbył się mecz Niemodlina i Tułowic, w
którym ku zaskoczeniu wielu obserwatorów zwyciężył zespół Tułowic. Przyszedł czas na ostatni mecz naszej
drużyny z gospodarzami – Skarbimierzem. Po pierwszej połowie wygrywaliśmy 2:0, a z tej części meczu
warto odnotować piękną bramkę zdobytą po uderzeniu z… własnej połowy Michała Mazura, który
przelobował bramkarza gospodarzy. W drugiej odsłonie straciliśmy bramkę, ale dzielnie spisywali się nasi
obrońcy – Kacper Gurok, Kuba Pelc i Kuba Krupa, którzy nie pozwolili na kolejne trafienia. Po ostatnim
gwizdku sędziego zapanowała chyba najbardziej energiczna radość jaka do tej pory występowała w finałach
wojewódzkich. Chłopcy śpiewali „Puchar jest nasz!”, a także cieszyli się w kółeczku ze zdobycia mistrzostwa
województwa!
Skład PSP 2: Mateusz Jantos (br), Kacper Gurok, Kuba Pelc, Kuba Krupa, Kuba Mendel, Patryk Joachim,
Sebastian Cygan, Michał Mazur oraz nieobecni Dominik Chodor i Kacper Wiśniewski opiekunem był Marek