PDF

PDF
10.06.2014
6 edycja JP Weber Golf Challenge rozegrana
7 Czerwca na polu Toya Golf & Country Club pod Wrocławiem, odbyła się szósta edycja turnieju
JP Weber Golf Challenge 2014. Tegoroczne rozgrywki zgromadziły międzynarodowych graczy i
sympatyków golfa ze świata biznesu, jak i osoby, które po raz pierwszy miały okazję zaznajomić
się z tym sportem.
Po raz szósty, wraz z Alior Bank, udało się zorganizować prestiżowe wydarzenie o charakterze zarówno
sportowym jak i biznesowym. Turniej spotkał się z dużym uznaniem naszych klientów i partnerów z
różnych branż i był znakomitą okazją do nawiązywania nowych kontaktów, jak również pogłębienia już
istniejących
relacji.
Tegoroczne wydarzenie przyciągnęło aż 73 graczy. Turniej rozegrano w formule shotgun na 18 dołkach
w kategoriach strokeplay brutto i stableford netto. Ponadto, przeprowadzono konkursy „Longest drive” i
„Nearest to the pin”. Tradycyjnie zawodnicy ponownie rywalizowali w konkursie hole-in-one, w którym
nagrodą był samochód Volkswagen Touareg, Perfectline R-Style. Niestety, nikomu nie udało się wygrać
tej konkurencji. Niemniej jednak, warto wspomnieć, że kilku zawodników osiągnęło bardzo dobre wyniki,
umieszczając piłeczkę kilkadziesiąt centymetrów od dołka. W ogólnej klasyfikacji bezkonkurencyjny
okazał się Pan Anthony Kerr, z wynikiem 71 uderzeń. W pierwszej grupie handicapowej (hcp 0-24)
zwyciężył Tadeusz Mazek. Drugie miejsce zajął Andrzej Górski. W drugiej grupie handicapowej (hcp
24,1-36) najlepsi okazali się Łukasz Wilkos (I miejsce) oraz Andrew Christodoulou (II miejsce). W
kategorii „Nearest to the pin” zwyciężył Andrzej Meronk, natomiast laureatem konkursu „Longest drive”
został Anthony Kerr. W rozgrywkach Corporate Cup zwyciężyła firma SECO WARWICK S.A., która
otrzymała pierwszy puchar firmowy JP Weber Golf Challenge. Mamy nadzieję, że w przyszłorocznej
edycji turnieju zawalczą o obronę tytułu. Dodatkowo rozlosowaliśmy nagrody w loterii wizytówkowej.
W programie nie zabrakło atrakcji towarzyszących zawodom. Dla osób stawiających pierwsze kroki w tej
dyscyplinie sportu zorganizowaliśmy cieszącą się ogromną popularnością akademię golfa, podczas
której ponad 30 uczestników mogło zapoznać się z etykietą golfa, technikami uderzeń oraz samemu
spróbować swoich sił.
Tegoroczny turniej został objęty honorowym patronatem Prezydenta miasta Wrocław,
Pana Rafała Dutkiewicza. Partnerami wydarzenia byli natomiast Audi Centrum Wrocław, Castrol oraz