Powtórka z roz(g)rywki... (STS)

Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej
29.11.2009.
Niestety, zakończyła się kolejna - 11. kolejka - II ligi, gr. IV, piłki siatkowej mężczyzn i znów są
niepomyślne wieści dla kibiców skarżyskiego STS-u. Wyjazd do Rzeszowa, na mecz z rezerwami Resovii,
zakończył się porażką STS-u 3:1.
Z kim mamy wygrywać, jak nie z sąsiadem w tabeli...? Pytanie wydawać by się mogło retoryczne, a jak
widać z odpowiedzią na nie, wcale nie jest łatwo.
W pierwszej rundzie podopieczni trenera Andrzeja Urbańskiego, we własnej hali, stoczyli wyrównany,
zacięty pojedynek z rezerwami zespołu z PlusLigi (0:3). Ten ostatni mecz już taki nie był.
Przyjezdni przystąpili do pojedynku jakby stremowani i pierwszy set był bardzo zły w wykonaniu STS-u.
Zawodnikom ze Skarżyska nic nie wychodziło, błędy w rozgrywce, ataku to główne grzechy w tej odsłonie.
W przerwie, po ostrej reprymendzie trenera, otrząsnęli się z letargu(?) i drugi set wyglądał całkiem
inaczej. Odważniej zaatakowali, śmielej sobie poczynali na parkiecie. STS kontrolował przebieg seta.
Ale w trzeciej części meczu znów powróciła "forma" z pierwszego seta. Nawet wynik skopiowany...
Niestety.
Decydujący, czwarty, set był chyba najładniejszym dla oka kibica fragmentem tego pojedynku.
Wyrównany, obie drużyny poszły na wymianę ciosów; była duża szansa na tie breaka. Jednak
skarżyszczanie znani są z tego, że przy piłkach setowych, czy meczbolach nie "wytrzymują" i nie potrafią
rozstrzygnąć na swoją korzyść tych części meczu.
Za tydzień, po długim maratonie wyjazdowych spotkań, STS wraca do hali przy ul. Sienkiewicza 34, by
podjąć dwunastą próbę o zwycięstwo w lidze. Przeciwnikiem będą Karpaty Krosno, zespół, który coraz
lepiej radzi sobie w lidze i złapał drugi "oddech", a w tej kolejce pokonał nawet lidera, MKS Będzin. To nie
wróży dobrze skarżyskiej ekipie.
- AKS Resovia II Rzeszów : STS Skarżysko-Kamienna 3:1 (25:15, 21:25, 25:15, 26:24)
STS Skarżysko: Brojek, Akala, Krzyształowicz, Lisowski, Waligóra, Marcin Szumielewicz, Szataniak
Utworzono 8 March, 2017, 18:45
(libero), Brodawka, Golonka.
AKS: Kusior, Talarkowski, Przonka, Głód, Filip - kapitan, Kazała, Kruk, Świst, Skarbowski, Wojtowicz,