Regulamin - PTTK Tarnów
Transkrypt
Regulamin - PTTK Tarnów
REGULAMIN RAJDU UCZESTNICTWO 1. W Rajdzie mogą uczestniczyć drużyny: a)dorosłych (również turyści indywidualni), b)młodzieżowe, zgłoszone przez szkoły, organizacje młodzieżowe. Drużyny młodzieżowe mogą brać udział w Rajdzie pod opieką wyznaczonych przez Dyrekcję szkoły wychowawców (na 10 uczestników minimum 1 opiekun). 2. Uczestnicy biorą udział w Rajdzie na własną odpowiedzialność. 3. Obowiązek i koszt ubezpieczenia ciążą na uczestnikach, względnie organizacji zgłaszającej. 4. Kierownikiem drużyny winien być doświadczony turysta ( ukończone 18 lat). 5. Każda drużyna winna posiadać apteczkę pierwszej pomocy, latarki, kompas i turystyczne mapy terenu. 6. Uczestnicy muszą posiadać ekwipunek przystosowany do wędrówek w trudnych wiosennych warunkach górskich. Opiekunowie wyznaczeni przez szkołę ponoszą pełną odpowiedzialność za właściwe wyposażenie młodzieży 7. Każdy uczestnik Rajdu musi posiadać przy sobie ważny dokument potwierdzający tożsamość. 8.Przewodnik i zorganizowany transport tylko na trasach wg regulaminu. OPŁATY 70 zł 70 zł 70 zł 210 zł 120 zł 120 zł 280 zł 190 zł 190 zł 40 zł 40 zł 40 zł 210 zł 120 zł 120 zł 250 zł 160 zł 160 zł W ramach opłaty za noclegi Organizatorzy zapewniają nocleg z 23/24.05.2015 r. W Muszynie istnieje możliwość zarezerwowania dodatkowych noclegów zarówno przed rozpoczęciem jak i po zakończeniu Rajdu. Cena noclegu za dobę - 30 zł młodzież i 30 zł dorośli. Wpisowe łącznie z wpłatą na noclegi (również za noclegi dodatkowe) należy przekazać na konto PTTK Credit Agricole 62 1940 1076 3028 5525 0000 0000, lub przekazem pocztowym na adres : Oddział PTTK „Ziemi Tarnowskiej” ul. Żydowska 20, 33-100 Tarnów. Zgłoszenie nadesłane bez wpłat na noclegi lub z niepełnymi wpłatami będą zwracane. Właściciele kwater żądają pokrycia należności za wszystkie miejsca zarezerwowane. ZGŁOSZENIA Zgłoszenia z podaniem trasy głównej i zastępczej należy przesłać na kartach zgłoszeń w nieprzekraczalnym terminie do dnia 20 marca 2015 r., na adres: Oddział PTTK, ul. Żydowska 20, 33-100 Tarnów (14 655 43 52 lub 14 655 43 53). Wycofanie zgłoszenia na Rajd ze zwrotem wpisowego i wpłaty na noclegi może nastąpić pisemnie najpóźniej do dnia 30 marca 2015 r. (po tym terminie wpisowe i wpłaty na noclegi nie będą zwracane). Ze względów od nas niezależnych nie zapewniamy zniżek na przejazd koleją. Karty zgłoszeń drużyn młodzieżowych bez potwierdzenia przez Dyrekcję szkoły nie będą przyjmowane. Kierownictwo Rajdu zapewnia: 1. Obsługę tras rajdowych. 2.Zarezerwowanie odpłatnych noclegów łącznie z noclegami dodatkowymi. 3. Odznakę rajdową i punkty GOT dla każdego uczestnika. 4. Na zakończenie Rajdu wspólna watrę 23 maja 2015 r. o godz. 19.00 w Muszynie. 5. Przejazdy busami za dodatkową odpłatnością (niektóre przejazdy będą rezerwowane przez organizatorów). UWAGI: 1. Czas przejścia podany w opisie tras nie uwzględnia odpoczynku. 2. Najkorzystniejszy dojazd do Muszyny jest z Krakowa (przez Nowy Sącz). 3.W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych Kierownictwo Rajdu zastrzega sobie prawo zmiany trasy, a nawet odwołania Rajdu. 4. Przejścia trasami innymi niż ustalono w Regulaminie uczestnicy realizują na własną odpowiedzialność. Z turystycznym pozdrowieniem Komandor Rajdu Marcin Ścisłowicz Sponsorzy Rajdu: I Trasa stacjonarna 17.05.2015 Muszyna Złockie (przejazd BUS,PKS) Krynica – niedziela wyjazd kolejką – Góra Parkowa (zn. niebieskie) – Szalone – Bradowiec – Powroźnik (przejazd BUS, PKS) – Muszyna Złockie. 4 h – BZ09 13 pkt. 18.05.2015 Muszyna Złockie (przejazd BUS, PKS) – Leluchów poniedziałek (zn. niebieskie) – Kraczonik – Dubne – Przehyby (zn. niebieskie, żółte) – Czarne Garby (zn. żółte) – Muszyna – Muszyna Złockie. 5 h – BZ09 17 pkt. 19.05.2015 Muszyna Złockie (przejazd BUS, PKS) – Tylicz – wtorek Muszynka (zn. żółte) – Okopy Konfederatów – Kamienny Horb – Wojkowa (przejazd BUS, PKS) – Muszyna Złockie. 5 h – BZ09 15 pkt. 20.05.2015Muszyna Złockie (zn. zielone) – Jaworzyna środa Krynicka (zn. czerwone) – Czarny Potok (przejazd BUS, PKS) – Muszyna Złockie. 5 h – BZ09 18 pkt. 21.05.2015 Muszyna Złockie (przejazd BUS, PKS) – Leluchów (zn. niebieskie) – Foderikova (zn. czerwone) – czwartek Obručne – Nad Dolinkou (zn. żółte) – Wojkowa (przejazd BUS, PKS) – Muszyna Złockie. 5 h – BZ09 17 pkt. 22.05.2015Muszyna Złockie (ewent. przejazd BUS) – piątek Szczawnik (zn. żółte) – Czertezy – Jaworzynka (zn. niebieskie) – Pol. Długie Młaki – Bacówka nad Wierchomlą – Jaworzynka – Pusta Wielka (zn. żółte) – Żegiestów Wieś (przejazd BUS, PKS) – Muszyna Złockie. 6 h – BZ09 24 pkt. 23.05.2015 Muszyna Złockie (przejazd BUS, PKS) – Krynica sobota – Kopciowa (zn. żółte) – Jaworzynka (Żydówka) – Przeł. Biała – Drabiakówka (zn, niebieskie) – Urdy – Przeł. Krzyżowa – Krynica (przejazd BUS, PKS) – Muszyna Złockie. 3,5 h – BZ09 11 pkt. Razem 115 pkt. GOT 60. OGÓLNOPOLSKI WIOSENNY RAJD GÓRSKI 17 – 23 maja 2015 roku – MUSZYNA ZŁOCKIE TRASY RAJDOWE II Trasa stacjonarna III Trasa stacjonarna 20.05.2015Muszyna Złockie (zn. zielone) – Jaworzyna środa Krynicka (zn. niebieskie) – Czarny Potok (przejazd BUS, PKS) – Muszyna Złockie. 5 h – BZ09 18 pkt. 20.05.2015 Muszyna Złockie (przejazd BUS, PKS) – Krynica – środa wyjazd kolejką – Góra Parkowa (zn. niebieskie) – Szalone – Bradowiec – Powroźnik (przejazd BUS, PKS) – Muszyna Złockie. 4 h – BZ09 13 pkt. 21.05.2015 Muszyna Złockie (przejazd BUS, PKS) – Leluchów czwartek (zn. niebieskie) – Foderikova (zn. czerwone) – Obručne – Nad Dolinkou (zn. żółte) – Wojkowa (przejazd BUS, PKS) – Muszyna Złockie. 5 h – BZ09 17 pkt. 21.05.2015 Muszyna Złockie (przejazd BUS, PKS) – Leluchów czwartek (zn. niebieskie) – Kraczonik – Dubne – Prehyby (zn. niebieskie, żółte) – Czarne Graby (zn. żółte) – Muszyna (przejazd BUS, PKS) – Muszyna Złockie. 5 h – BZ09 17 pkt. 22.05.2015Muszyna Złockie (przejazd BUS, PKS) – piątek Szczawnik (zn. żółte) – Czertezy – Jaworzynka (zn. niebieskie) – Pol. Długie Młaki – Bacówka nad Wierchomlą – Jaworzynka – Pusta Wielka (zn. żółte) – Żegiestów Wieś (przejazd BUS, PKS) – Muszyna Złockie. 6 h – BZ09 24 pkt. 23.05.2015 Muszyna Złockie (przejazd BUS, PKS) – Krynica sobota – Kopciowa (zn. żółte) – Jaworzynka (Żydówka) – Przeł. Biała – Drabiakówka (zn. niebieskie) – Urdy – Przeł. Krzyżowa – Krynica (przejazd BUS, PKS) – Muszyna Złockie. 3,5 h – BZ09 11pkt. Razem 70 pkt. GOT 22.05.2015 Muszyna Złockie (przejazd BUS, PKS) – Tylicz – piątek Muszynka (zn. żółte) – Okopy Konfederatów – Kamienny Horb – Wojkowa (przejazd BUS, PKS) – Muszyna Złockie. 5 h – BZ09 15 pkt. 23.05.2015 Muszyna Złockie (przejazd BUS, PKS) – Leluchów sobota (zn. niebieskie) – Foderikova (zn. czerwone) – Obručne – Nad Dolinkou (zn. żółte) – Wojkowa (przejazd BUS, PKS) – Muszyna Złockie. 5 h – BZ09 17 pkt. Razem 62 pkt. GOT Trasy opracowali: Zbigniew Turek, Janusz Węgrzynek