scenariusz - ZSS 42 Zabrze

Transkrypt

scenariusz - ZSS 42 Zabrze
SCENARIUSZ
Prowadząca: mgr Grażyna Fila
Przedmiot: Zajęcia wyrównawcze w zawodzie sprzedawca
TEMAT: Pojęcie i cele reklamy.
Cel ogólny:
 Zapoznanie z pojęciem i celami reklamy
Cele operacyjne:
 Uczeń potrafi podać przykłady reklam i ich rodzaje
 Uczeń wyszukuje słowa bliskoznaczne do słowa reklama
 Uczeń konstruuje definicję słowa: reklama
 Uczeń potrafi wyciągać wnioski
 Uczeń wskazuje i rozwija w sobie cechy dobrego sprzedawcy
 Uczeń rozumie polecenia nauczyciela związane z tematem zajęć
Metody:
 słowne – wyjaśnienia, pogadanka
 oglądowe – pokaz
Formy pracy:
 zbiorowa – jednolita
Pomoce i środki dydaktyczne: video, kaseta z nagranymi reklamami, karta
pracy
PRZEBIEG ZAJĘĆ
FAZA WSTĘPNA
1.
Przywitanie i czynności organizacyjno – porządkowe
2.
Uczniowie podają przykłady znanych i reklam, starają się uzasadnić,
dlaczego ta reklama mu się podoba
3.
Zapisanie tematu na tablicy
FAZA GŁÓWNA – REALIZACYJNA
4.
Oglądanie na video reklam przygotowanych przez n-la, wyszukiwanie
słów bliskoznacznych do słowa reklama
5.
Wspólne konstruowanie definicji reklama i zapisanie jej do zeszytu.
6.
Podział na grupy – uczennice maja za zadanie wypisać cele reklam na
podstawie omówionego materiału i przykładów reklam.
7.
Omówienie prac grup, wspólne wyciąganie wniosków i porządkowanie
wiedzy o reklamie. Zapisanie celi reklam do zeszytu. Wskazywanie
odbiorcy reklam i ich podział na rodzaje.
FAZA KOŃCOWA
8.
Podsumowanie – omówienie i ocena pracy uczniów.
9.
Podsumowanie aktywności i pożegnanie .