KONSPEKT DO ZAJĘĆ WYCHOWAWCZYCH

Transkrypt

KONSPEKT DO ZAJĘĆ WYCHOWAWCZYCH
KONSPEKT DO ZAJĘĆ WYCHOWAWCZYCH KLASA I
TEMAT: Gry i zabawy grupowe.
GRUPA DZIECIĘCA: uczniowie klasy I
CZAS TRWANIA: 120 minut
MIEJSCE ZAJĘĆ: świetlica szkolna
CELE ZAJĘĆ:
Poznanie zabaw grupowych, które rozwijają funkcje poznawcze dzieci.
Uczenie autoprezentacji i wyrażania swoich emocji.
Nauka twórczego myślenia i współpracy w grupie.
METODY PRACY: praktyczna działalność uczniów
FORMY PRACY: indywidualna i grupowa
TYP ZAJĘĆ: wprowadzająco-ćwiczeniowy
ŚRODKI DYDAKTYCZNE: „Tańce i zabawy dla grupy” PSPZ Klanza
POMOCE DYDAKTYCZNE: kolorowy papier, kredki, mazaki, gwizdek, kaseta z
nagraniem tańcy świata, obręcz, laska, kłębek wełny.
PRZEBIEG ZAJĘĆ:
1. Powitanie grupy dzieci zabawą „WITAM TYCH, KTÓRZY” dzieci machają do
nauczyciela po wydanej komendzie np. witam tych, którzy lubią lody, witam tych,
którzy mają brata, witam tych, którzy mają coś czerwonego itp.
2. Nauczyciel rozdaje dzieciom kolorowe papierowe trójkąty i nawiązuje krótką
rozmowę na temat:, Do czego ludzie używają wizytówek? Zadaniem uczniów jest na
otrzymanej kartce trzy razy odrysować swoją dłoń i wpisać w nie: swoje imię,
ulubione kolory, ulubione zwierzę.
Zielony
Gosia
Pies
3. Zabawa „LUDZIE DO LUDZI” dzieci spacerują swobodnie przy muzyce na sygnał
gwizdka nauczyciela łączą się w pary i witają się wymienioną przez nauczyciela
częścią ciała np. witamy się łokciami, barkami, nosami itp.
4. Nauczyciel zaprasza dzieci do koła i każde dziecko prezentuje swoją wykonaną
wizytówkę.
5. Zabawa „PANTOMIMA Z KIJEM I OBRĘCZĄ” dzieci podają sobie obręcz potem
patyk i zmieniają je w różne przedmioty np. kierownicę, laskę itp.
6. Zabawa muzyczna „MAGICZNA LICZBA SIEDEM”.
7. Wizytówki wykonane przez dzieci nauczyciel wraz z nimi umieszcza na gazetce
ściennej.
8. Nauczyciel ocenia aktywność uczniów i zbiera opinie na temat zajęć od dzieci.
9. Pożegnanie z grupą.
Opracowanie i prowadzenie pedagog mgr Małgorzata Krawczyk dnia ………………..