Turnieje Judo z udziałem zawodników z UKS Eljot Płock w

Turnieje Judo z udziałem zawodników
z UKS Eljot Płock w miesiącach maj i czerwiec 2013r
Bardzo mocnym akcentem Uczniowski Klub Sportowy Eljot kończy sezon sportowy 2012/2013 biorąc
udział w 6 Turniejach Judo o zasięgu ogólnopolskim i międzynarodowym. Był to sezon licznie
wypełniony zawodami(26 Turnieji Judo), w który płoccy judocy Łącznie wywalczyli 210 medali: w tym
60 złotych, 75 srebrnych i 75 brązowych biorąc udział w zawodach z kalendarza Polskiego Związku
Judo oraz Warszawsko – Mazowieckięgo Makroregionu Centralnego. Wśród zdobyczy medalowych
są miejsca na podium podczas Mistrzostw Polski i Pucharów Polski w kategorii Juniorek. Zawodniczka
UKS Eljot Płock Martyna Maślanka w rankingu PZJ z numerem 1 została powołana do Kadry
Narodowej Polski na Puchar Europy, który w tym roku w sierpniu odbędzie się we Wrocławiu.
Ostatnie starty nie publikowane na łamach Tygodnika Płockiego to wyjazd sześciu zawodników do
Czech na Międzynarodowy Turniej w dniu 17.05.2013 z udziałem takich państw jak: Polska,
Czechy, Słowacja, Szwajcaria, Słowenia, Ukraina i Izrael. Zawodnikom z Eljotu udało się zdobyć 4
medale: Złoto wywalczył Zajączkowski Łukasz w kategorii wagowej do 66 kg, medale srebrne
wywalczył Bartek Piegat oraz Sylwonik Mateusz. Medal Brązowy przypadł w udziale Oliwi Waśkiewicz.
Kolejne dwa starty to udział w Pucharach Polski Juniorek w Łodzi(26.05.2013) i Opolu
(08.06.2013) podczas, których Martyna Maślanka zdobyła dwa medale: srebro w Łodzi oraz złoto w
Opolu. Jej koleżanka klubowa Dorota Szelkowska startująca w kategorii wagowej do 63 kg po
zwycięstwie w dwóch walkach eliminacyjnych zakończyła zawody na 7 miejscu a Milena Kuczmarska
kategoria wagowa do 48 kg została sklasyfikowania na miejscu 5.
Jak co roku 01.06.2013 odbył się XI Międzypowiatowy Turniej Judo z okazji Dnia Dziecka.
Miejscem zawodów był Spółdzielczy Dom Kultury, który przyjął 120 młodych zawodników z roczników
2001-2006. Zawodnicy rywalizowali na dwóch polach walki w 44 kategoriach wiekowych i wagowych.
W klasyfikacji Drużynowej pierwsze miejsce i Puchar Prezesa PSMLW zdobyli judocy z UKS Eljot
Płock, drugą lokatę zawodnicy z UKS Sensei Płock a na miejscu trzecim uplasował się klub AZS
PWSZ Jutrzenka Płock. Na starcie nie zabrakło również dzieci z UKS Judo Kano Płock, Włocławka,
Ostrody i Grodziska Mazowieckiego. UKS Elot Płock podczas tych zawodów zdobył 30 medali: 14
złotych, 8 srebrnych i 8 brązowych. Medalistami z Eljotu zostali:Rychliński Maciej, ZochowskaOliwia,
Kalwas Mateusz, Wiśniewski Damian,Jędryczka Zuzanna, Krajewska Wiktoria, Waśkiewicz Oliwia,
Bardzo Julia , Bardzo Piotr, Zieliński Kuba, Natalia Zdrojewska, Dominika Berner,Koncewicz Rafał,
Reduch Kacper, Bodal Mateusz, Pieńkos Julia,Kopczyńska Sywia, Miłosz Dąbkowski, Wołowiec Kuba,
Mroziński Wojciech, Sierski Jan, Cegliński Kuba, Rydzyński Dawid, Rydzyńska Wiktoria,
Lewandowski Marcel, Jankowski Andrzej i Sonieczny Wiktor.
Następny start to udział 18 zawodników w Mistrzostwach Płocka w dniu 08.06.2013 nasi zawodnicy
stoczyli 44 walki-wygrywając 34 pojedynki. Najlepiej w zawodach wypadł Zieliński Kuba, który wygrał 5
walk oraz Kalwas Mateusz z 4 zwycięstwami. Medale złote wywalczyli: Januszewska Otylia,
Waśkiewicz Oliwia, Zieliński Kuba, Kalwas Mateusz. Medale srebrne: Bodal Mateusz, Bartek Kordula,
Kopczyńska Sylwia, Cieślak Patryk, Jedryczka Zuzanna, Miszczak Jakub,Rychliński Maciej, Natomiast
medale brązowe zdobyli: Kustosik Konrad Krajewski Rafał, Krajewski Darek oraz Stachula Dawid.
Dalsze miejsca: Zieliński Mateusz i Reduch Kacper.
Ostatni start przed zakończeniem roku szkolnego to Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady
Młodzieży w Warszawie w dniach 15-16.06.2013. W zawodach wzięło udział 3 zawodników: Patryk
Cieślak, Marcin Skomurski oraz Konrad Kustosik. Do Mistrzostw Polski udało się zakwalifikować
startującemu w kategorii wagowej +90 kg Patrykowi Cieślakowi, który wygrał dwa pojedynki ulegając
w walce finałowej aktualnemu vice Mistrzowi Polski. Również Marcin Skomurski w wadze do 73 kg
triumfował w dwóch pojedynkach ale ostatecznie zajął miejsce 7 i jest w rezerwie do udziału w
Mistrzostwach Juniorów Młodszych gdy zwolni się miejsce dodatkowe- premiujące do startu w Łodzi
podczas Ogólnopolskiej Olimpiady na początku lipca 2013.
Jego Kolega Klubowy Konrad Kustosik waga 81 kg został sklasyfikowany na pozycji 9 bez możliwości
udziału w finałach.
Wszystkie wyjazdy na zawody były możliwe dzięki pomocy finansowej Urzędu Miasta Płock –
Wydziału Sportu.
Na co dzień zawodnicy trenują w Spółdzielczym Domu Kultury przy ulicy Krzywoustego 3. Obecnie
kadra trenerska i instruktorska liczy 9 osób a wśród prowadzących zajęcią są; Stanisław Kacprzycki (7
Dan judo), Leszek Januszewski (6 Dan judo), Tomasz Korpowski (3 dan judo), Piotr Januszewski (3
dan judo), Andrzej Berner (2 dan), Milena Kuczmarska (1 dan), Damian Kończewski (1 dan), Piotr
Waśkiewicz (1 dan), Mariusz Krupiński (1 dan).
Wszystkich chętnych do nauki judo zapraszamy codziennie w godzinach 15-20,00 do nowo
wyremontowanej salki judo jaka mieści się w Spółdzielczym Domu Kultury w Płocku przy ulicy