UKS Tempo-25 Olsztyn wygrał 23.Turniej WOLA-CUP

Źródło:
LA-CUP-.html
Wygenerowano: Czwartek, 9 marca 2017, 00:27
Data publikacji 08.11.2009
Puchar Woli pojechał do Olsztyna ! UKS Tempo-25 Olsztyn wygrał 23.Turniej WOLA-CUP ' 2009
Tempo Olsztyn pokonało 2:0 MKS MDK Warszawa w finale 23. Międzynarodowego Turnieju Siatkówki Młodzików WOLA-CUP '
2009 z udziałem 16 drużyn z 4 krajów. Młodzicy MOS I Wola , trenera Mateusza Osakowicza, zajęli 5. miejsce.
Siatkówki Młodzików WOLA-CUP 2009 z udziałem 16 drużyn z 4 krajów. Młodzicy MOS Wola I ,
trenera Mateusza Osakowicza zajęli 5. miejsce.
Przez trzy dni w nowej wolskiej hali sportowej przy ul. Deotymy w Warszawie szesnaście drużyn
rozegrało, grając jednocześnie na trzech boiskach, 48 spotkań, aby wyłonić zdobywcę Pucharu
Woli.
Zwycięzcy 23. Turnieju
WOLA - CUP 2009 siatkarze
Zwycięzcami 23. Międzynarodowego Turnieju WOLA - CUP 2009 , zorganizowanego przez MOS UKS Tempo Olsztyn
Wola Warszawa zostali siatkarze UKS Tempo -25 Olsztyn i to oni odebrali z rąk wiceburmistrza
Dzielnicy Warszawa - Wola, pana Pawła Pawlaka okazały puchar i złote medale. Olsztynianie,
podopieczni trenera Błażeja Kolpego , pokonali w finale turnieju 2:0
(25:20)(25:20) warszawski zespół MKS MDK , trenera Michała Rybaka.
W meczu o trzecie miejsce AZS Olsztyn pokonał Gwardię Wrocław 2:1 i zdobył brązowe medale.
Gospodarze turnieju, młodzi siatkarze MOS Wola I Warszawa zajęli piąte miejsce, zwyciężając
2:0 (25:21)(25:23) Polonez Wyszków.
Najciekawszymi spotkaniami w turnieju były mecze półfinałowe , które stały na wysokim
poziomie. W jednym półfinale MKS MDK Warszawa , po bardzo dobrej grze, pokonał Gwardię
Wrocław 2:0 (25:23)(25:18). W drugiej parze spotkały się dwa zespoły olsztyńskie, a lepszy
okazał się UKS Tempo, wygrywając z AZS Olsztyn 2:0 (25:17)(25:19).
Mecz finałowy o I miejsce
Tempo Olsztyn - MKS MDK
Warszawa
Oceniając poziom sportowy turnieju dyrektor MOS Wola Krzysztof Zimnicki powiedział:
- Każda drużyna startująca w turnieju rozegrała 6 spotkań, co było dużą dawką dla młodych
chłopców z rocznika 1995, ale była to świetna okazja dla trenerów, aby w towarzyskim turnieju
sprawdzić formę wielu zawodników.
Mecz o trzecie miejsce AZS
Uważam, że sporo spotkań stało na bardzo wysokim poziomie i mogliśmy oglądać w akcji wielu
Olsztyn - Gwardia Wrocław
bardzo utalentowanych i o świetnych warunkach fizycznych chłopców, z których w przyszłości
2:0
powinni wyrosnąć dobrzy siatkarze.
Życzę im, by osiągnęli taki poziom sportowy, jak startujący w minionych latach w naszym
turnieju WOLA - CUP tak znani później siatkarze , jak chociażby Arek Gołaś, Paweł Zagumny,
Paweł Papke, Zbyszek Bartman, Grzesiu Łomacz , czy reprezentant Niemiec Bjoern
Andrae oraz wielu innych.
Wszytkie drużyny startujące w turnieju WOLA-CUP 2009 otrzymały puchary, ale ten największy
i najcenniejszy pojechał do Olsztyna. Siatkarze trzech najlepszych drużyn otrzymali z rąk
Taniec radości siatkarzy
burmistrza Woli medale.
UKS Tempo Olsztyn po
wygraniu turnieju WOLA Organizatorzy ufundowali także statuetki siatkarza dla najlepszych zawodników poszczególnych
CUP
ekip, wybranych w plebiscycie trenerów.
Międzynarodowy Turniej "WOLA - CUP" jest realizowany dzięki dofinansowaniu ze środków m.st.
Warszawy.
W turnieju startowały trzy ekipy zagraniczne, które musiały uznać wyższość drużyn polskich, a
najwyższy poziom z nich prezentowała drużyna Aon Hot Volleys Wiedeń, która zajęła 7. miejsce
i mimo tego, że dwóch znaczących zawodników nagle zachorowało i nie mogło grać w turnieju, Mecz o 5 miejsce w turnieju
wiedeńczycy byli bliscy awansu do czwórki. Trenerką zespołu z Wiednia jest była świetna