KOMUNIKAT Z XVII DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW SZKÓŁ W

KOMUNIKAT Z XVII DRUŻYNOWYCH MISTRZOSTW SZKÓŁ W TENISIE
Zawody odbyły się 17 września 2016r. przy słonecznej pogodzie na kortach miejskich przy ulicy 9
Maja w Lęborku. Rywalizacja toczyła się w kategoriach szkół na różnych poziomach: podstawówki,
gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, zaś wzięło w niej udział ponad 30 osób.
Po ponad 7-o godzinnych grach wyłoniono najlepsze zespoły. Ze względów organizacyjnych główne
zmagania toczyły się w trzech turniejach: „open” –szkół gimnazjalnych chłopców, dziewcząt
„podstawówki” oraz dziewcząt „gimnazja”.
W kategoriach chłopców złote medale otrzymali: Mateusz Kaliciński /II LO Lębork/ i Maciej
Milkiewicz /SP nr 3 Lębork/ -grali jako zespół w turnieju ”open”.
W finale tej kategorii Gimnazjum nr2 / Piotr Bradtke i Łukasz Sobiesiak /wygrało z Gimnazjum nr 1-II
zespół: 2-0 /Jakub Zajkowski, Cezary Kaliciński /.
Trzecie miejsce po bardzo wyrównanym meczu zdobyło Gimnazjum nr1-III zespół /Bartosz Kabała,
Maksymilian Klawikowski/ pokonując Gimnazjum Wicko 2:1/Dawid Śmiechowski, Mateusz Krówka/.
Dalsze miejsca: V-VIII zajęły:
Gimnazjum nr1-I zespół/Damian Maszota, Jakub Becker/,
Gimnazjum Wicko-II zespół /Maciej Filipionek ,Błażej Polewik /,
Gimnazjum Wicko III- SGJ Lębork / Kacper Pawłowski, Przemysław Maciejczyk/,
II LO –SP nr3 /Mateusz Kaliciński, Maciej Milkiewicz /
W kategorii dziewcząt gimnazja, zespół łączony: SGJ Lębork – Gimnazjum1 /Martyna Niewolin,
Amelia Mielewczyk/ pokonało Gimnazjum Wicko / siostry Weronikę i Wiktorię Kasprzyk/ 2:0.
Wśród „podstawówek” dziewczęta z SJSP/Społeczna Językowa Szkoła Podstawowa/Zuzia
Wysokińska, Magda Łysiak / wygrało trzy zacięte mecze- 2:1,2:1 i 2:0 w finale z zespołami z Wicka.
Dalsza kolejność:
2.SP Wicko I /Kaja Chustak , Natalia Piotrowska/
3. SP Wicko II /Kinga Wrońska, Agnieszka Rzepka/
4. SP Wicko IV /Aleksandra Cichoń, Adrianna Grzegorczyk/
5-6. SP Wicko III, SP Wicko V /Amelia Jarząb, Tatiana Piotrowska, Oliwia Konczalska /.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali dyplomy i medale sportowe zaś organizatorami było Centrum
Sportu i Rekreacji, oraz Szkoła Tenisa „Smecz”, zawody przeprowadził Andrzej Borowski.
/Zainteresowani treningami i nauką tenisa –można kontaktować się tel.502 661 836/
Opracował: Andrzej Borowski