Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej Brązowy medal w Judo.

Komenda Miejska Policji w Rudzie Śląskiej
Wygenerowano: Czwartek, 9 marca 2017, 01:52
Brązowy medal w Judo.
Krzysiek Czerczak na co dzień nasz kolega Policjant Wydziału do Walki z Przestępczością
Gospodarczą KMP w Rudzie Śląskiej został Brązowym medalistą Mistrzostw Polski Policjantów w Judo
w kategorii do 90 kilogramów.
Mistrzostwa Polski w Judo można powiedzieć jak zwykle odbyły się na terenie Śląska i
jak zwykle w chyba jednym z najbardziej zasłużonych i utytułowanych dla ślaskiego
Judo klubów Czarni Bytom.
Sporty walki (zwłaszcza zapasy i judo), to dla naszego kolegi pasja życiowa. Od
wczesnych lat młodzieńczych pasjonował się i nadal pasjonuje tymi sportami, jest
nawet instruktorem sportowym ze specjalizacją zapaśniczą, a wcześniej realizował
karierę zawodniczą zdobywając kilkakrotnie tytuł międzynarodowego mistrza polski w
zapasach oraz wielokrotnie mistrza śląska. W chwili obecnej Krzysztof Czerczak szkoli
młodzież i udziela się jako Sędzia Zapaśniczy Klasy Ogólnopolskiej.
Już w trakcie pracy w Policji Krzysiek (podobnie jak jego brat Jarek także policjant),
zaczął startować ze zmiennym szczęściem w mistrzostwach judo (głównie śląska).
Do tegorocznych Mistrzostw Polski przygotowywał się cały rok, zaś ostatnie dwa
miesiące to morderczy trening i czas mobilizacji oraz wyrzeczeń.
W wadze do 90 kilogramów, w której występuje Krzysztof Czerczak podczas
tegorocznych mistrzostw wystąpiło dziesięciu zawodników. Do zdobycia brązowego
medalu trzeba było wygrać trzy walki. Krzysiek wygrał trzy walki jedną przegrał (jak się
później okazało z wicemistrzem polski).
Ponadto w klasyfikacji drużynowej judocy ze śląska zdobyli pierwsze miejsce. Nasz
zawodnik także miał w tym swój wydatny udział.
Serdeczne gratulacje oraz życzenia dalszych sukcesów sportowych i osobistych.
Ocena: 0/5 (0)