Autor: Marcin
14.09.2009.
5 kolejka S³upskiej Klasy Okrêgowej, 13 wrze¶nia 2009r. godz. 14
Pogoñ Lêbork – Karol Pêplino 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Adam GO£¡B (45), 1:1 Damian MIELEWCZYK (64), 2:1 Mateusz STANKIEWICZ (86)
Pogoñ: Skrzypczak – Ko³ucki, Jasiñski, Kozakiewicz (55 Mielewczyk), Trawiñski – B³aszkowski, Witkowski (80 Michta),
Iwosa (83 Ko³odziejski), Malek, Stankiewicz – Chmielewski (67 Stawikowski)
Karol: M. Petrus - Urbanowicz, Szynkielewski, Kozub, Mettel - Ziembiñski (84 Bokacz), Wypych, K. Petrus, Go³±b Górczyñski, Podedworny
Trener: Artur SURU£O
¯Ã³³te kartki: Malek, Mielewczyk – Wypych (dwie), Szynkielewski, M.Petrus, Kozub, Mettel, Ziembiñski
Czerwone kartki: Urbanowicz (Karol)
Sêdziowie: Wojciech M³ynarczyk oraz Andrzej Lewicz, Krzysztof Szewczyk
Powoli zaczynamy siê przyzwyczajaæ do takiego scenariusza spotkañ z udzia³em naszej dru¿yny, gdy¿ Pogoñ po raz
pi±ty wygrywa mecz i czwarty wynikiem 2-1, po golu w ostatnich minutach. Nie mamy nic przeciwko kontynuowaniu tej
tradycji w kolejnych meczach.
W Lêborku rywalizowa³y dwie z trzech dru¿yn, które mia³y na swoim koncie komplet punktów.
W pierwszej po³owie inicjatywa nale¿a³a do gospodarzy, którzy d³u¿ej utrzymywali siê przy pi³ce, wymieniali wiele
podañ, ale nie stwarzali zagro¿enia pod bramk± go¶ci. Wartych odnotowania jest tylko kilka sytuacji, choæ trudno nazwaæ
je okazjami na gola. W 10 minucie ustawiony tym razem w roli lewego pomocnika Daniel B³aszkowski zbieg³ do ¶rodka
i strzeli³ zza pola karnego. W 23 minucie strzela³ s³abo z dystansu Krzysztof Witkowski, w 32 minucie popisa³ siê
dalekim przerzutem, do którego ruszy³ B³aszkowski, ale bramkarz Karola ¶ci±gn±³ mu pi³kê z g³owy. I to by by³o w
zasadzie wszystko, je¶li chodzi o ofensywne poczynania Pogoni.
Je¶li chodzi o przyjezdnych, to byli oni znacznie bli¿ej otwarcia wyniku przed przerw±. W 28 minucie tylko ofiarna
interwencja Eliasza Iwosy, blokuj±cego strza³ Adama Go³êbia zapobieg³a utracie gola. W 34 minucie na murawie
le¿eli zawodnicy Pogoni Andrzej Ko³ucki i B³aszkowski, Marek Kozakiewicz straci³ pi³kê w ¶rodku, a podania nie
przej±³ S³awomir Trawiñski. Jaros³aw Górczyñski mia³ przed sob± tylko Micha³a Skrzypczaka, ale strzeli³ z 16
metrów obok s³upka. W 38 minucie ponownie obroñca Pogoni Kozakiewicz wda³ siê w drybling, straci³ pi³kê, ale
Micha³ Podedworny strzeli³ wysoko nad bramk±. W 45 minucie obroñca go¶ci Robert Urbanowicz postanowi³ sam
wymierzyæ sprawiedliwo¶æ i popchn±³ fauluj±cego go Daniela Malka (dosta³ ¿Ã³³t± kartkê), za co arbiter s³usznie
wyrzuci³ go z boiska.
Ju¿ w doliczonym czasie gry podanie w polu karnym otrzyma³ Adam Go³±b, zwiód³ obroñcê i z bliska trafi³ do siatki.
Utworzono 9 March, 2017, 02:09
Tak wiêc po pierwszej po³owie go¶cie prowadzili, ale grali w dziesiêciu, a Wypych, Szynkielewski, M.Petrus i Kozub
mieli na koncie ¿Ã³³te kartki.
 W drugiej ods³onie przyjezdni skupili siê na utrzymaniu wyniku, ale czynili to w sposób niesportowy, graj±c na czas.
Mimo to potrafili czasem tak¿e zagroziæ bramce Pogoni. W 48 minucie p³askie podanie w pole karne wybi³ w ostatniej
chwili Ko³ucki. Z rzutu ro¿nego do¶rodkowa³ Karol Petrus, a g³ow± uderza³ Podedworny.
Trzy minuty pó¼niej pi³kê zmierzaj±c± do stoj±cego w polu karnym £ukasza Chmielewskiego dotkn±³ rêk± K.Petrus,
za co ujrza³ tylko ¿Ã³³t± kartkê. W 53 minucie prostopad³e podanie do wychodz±cego na dobr± pozycjê
Górczyñskiego przej±³ Skrzypczak. W 56 minucie krzy¿owy przerzut Malka Ko³ucki zakoñczy³ s³abym strza³em
g³ow±. W 62 minucie przedar³ siê obroñca Trawiñski, ale strzeli³ nad bramk±.
Rosn±ca przewaga Pogoni przynios³a skutek w 64 minucie. Prostopad³e podanie Trawiñskiego do koñcowej linii
otrzyma³ Chmielewski i wy³o¿y³ pi³kê Damianowi Mielewczykowi, który nie mia³ problemu ze zdobyciem
wyrównuj±cej bramki. Go¶cie protestowali po tej sytuacji, twierdz±c, ¿e Chmielewski by³ na pozycji spalonej. W 67
minucie z powodu urazu musia³ on opu¶cic boisko, a pojawi³ siê na nim Micha³ Stawikowski.
Pogoñ szuka³a drugiej bramki, choæ czêsto wygl±da³o to na bicie g³ow± w mur. Tymczasem na kwadrans przed
koñcem pêplinianie stanêli przed niepowtarzaln± szans±. Do podania na wolne pole ruszy³ Górczyñski, a nie
zd±¿y³ mimo wielkiej determinacji obroñca Oskar Jasiñski. Napastnik go¶ci maj±c przed sob± tylko Skrzypczaka
strzeli³ nad bramk±.
Od 83 minuty Karol gra³ ju¿ w dziewiêciu, bo za drug± ¿Ã³³t± kartkê boisko opu¶ci³ Rados³aw Wypych. Trzy minuty
pó¼niej Mielewczyk wrzuci³ pi³kê na g³owê do Mateusza Stankiewicza, a ten strzeli³ lekko, ale to wystarczy³o, aby
pi±te zwyciêstwo sta³o siê faktem.
Po meczu powiedzieli:
Artur Sury³o, trener go¶ci:
„Niewykorzystane sytuacje mszcz± siê, bo do przerwy mog³o byæ 0-2. Nie lubiê oceniaæ sêdziów, ale arbiter ze
S³upska nie radzi³ sobie. Pierwsza bramka dla Pogoni pad³a ze spalonego. Koñczyli¶my w dziewi±tkê, a kartkami
mo¿na by obdzieliæ kilka meczy. Nie za³amujemy siê i gramy dalej. Pogoñ prowadzi³a grê, ale nie stwarza³a sytuacji.―
Roman Rubaj, trener Pogoni:
„Nie mo¿emy skoñczyæ z tymi horrorami. Dobrze zaczêli¶my, ale po indywidualnym b³êdzie tracimy gola i to burzy
nasz± koncepcjê. Brakuje jeszcze do¶wiadczenia. Zespó³ mnie nie zawiód³. Karol to niez³a dru¿yna, ale sama sobie
- Marek Kozakiewicz – przed tygodniem jeden z ojców zwyciêstwa w Bytowie, teraz zagra³ du¿o gorzej i dlatego
zmieniony po nieca³ej godzinie. Gra³ niepewnie, dwie powa¿ne straty: w 34 minucie, kiedy gola móg³ zdobyæ
Górczyñski i w 38 minucie, kiedy próbowa³ dryblingu. Gol z kilku metrów, ze ¶rodka obci±¿a po czê¶ci jego konto.
- Oskar Jasiñski – asekurowa³ bardziej ofensywnych kolegów jako ostatnia instancja. Gol dla go¶ci ze strefy, za któr±
odpowiadaj± wraz z Kozakiewiczem. W 75 minucie ruszy³ niczym sprinter, aby przej±æ podanie na wolne pole do
Górczyñskiego, ale to napastnik Karola przej±³ pi³kê, ostatecznie marnuj±c okazjê „sam na sam― ze Skrzypczakiem.
- S³awomir Trawiñski – indywidualnie opiekowa³ siê napastnikami go¶ci, próbowa³ inicjowaæ akcje zaczepne, w 34
minucie zbyt ³atwo ogra³ go Górczyñski, co mog³o skoñczyæ siê strat± gola. Popisa³ siê ³adnym rajdem w 62
minucie, zakoñczonym niecelnym strza³em.
- Daniel B³aszkowski – przesuniêty z prawej obrony na lew± pomoc, co by³o du¿ym zaskoczeniem. W 10 minucie
zszed³ z³ama³ akcjê do ¶rodka i uderzy³ na bramkê. Byæ mo¿e, gdyby mia³ lepsze warunki fizyczne, to w 32 minucie
zrobi³by wiêcej, kiedy pi³k± koz³owa³a w polu karnym i ostatecznie pad³a ³upem bramkarza.
- Krzysztof Witkowski – czêsto wychodzi³ pod obroñców po pi³kê i stara³ siê rozgrywaæ, w 23 minucie strzela³ lew±
nog± obok bramki, w 32 minucie popisa³ siê ³adnym, dalekim przerzutem do B³aszkowskiego
- Daniel Malek – mniej widoczny, skupiony na przerywaniu akcji go¶ci. Faulowa³ w 45 minucie Urbanowicza, ale ten w
rewan¿u popchn±³ go i wylecia³ z boiska
- Eliasz Iwosa – w akcjach ofensywnych ma³o widoczny, ale to jemu koledzy zawdziêczaj±, ¿e Pogoñ nie przegrywa³a
w 28 minucie.
- Mateusz Stankiewicz – wróci³ do pierwszego sk³adu, ale nie na lew± pomoc. Czêsto jako najbardziej wysuniêty,
bli¿ej bramki ni¿ nominalny napastnik Chmielewski. Autor zwyciêskiej bramki, choæ sam by³ pewnie zaskoczony, ¿e
uda³o mu siê tak strzeliæ.
- £ukasz Chmielewski – koledzy stworzyli mu ma³o okazji, aby móg³ zdobyæ gola, a wiêc on otworzy³ drogê do bramki
Mielewczykowi. W 67 minucie z powodu kontuzji miê¶nia zmieniony i nie wiadomo, czy zagra w Cz³uchowie.
- Damian Mielewczyk – zmieni³ nie najlepiej spisuj±cego siê obroñcê Kozakiewicza, ale przede wszystkim Pogoñ w
55 minucie wci±¿ przegrywa³a i mia³ za zadanie wzmocniæ poczynania ofensywne. Po dziewiêciu minutach dope³ni³
formalno¶ci, po wy³o¿eniu pi³ki przez Chmielewskiego, a w 86 minucie asystowa³ przy golu Stankiewicza i byæ mo¿e
jest coraz bli¿ej wyj¶ciowego sk³adu.
- Micha³ Stawikowski – w 67 minucie zmieni³ kontuzjowanego Chmielewskiego, to by³ jego najd³u¿szy wystêp w tym
sezonie, nie mia³ okazji na gola
- Grzegorz Michta – w ¶rodê 90 minut w pucharze, teraz zaliczy³ ligowy debiut, bez okazji
- £ukasz Ko³odziejski – niedawno wznowi³ treningi, mia³ d³ugi rozbrat z ligow± pi³k±. W PP wyszed³ w wyj¶ciowym
sk³adzie i zagra³ 55 minut. Teraz dosta³ ponad 10 minut, ale niczym siê nie wyró¿ni³.