Patryk Brzeski bokserskim mistrzem Polski kadetów

Płońszczak - Gazeta lokalna - Płońsk, Raciąż, Baboszewo, Czerwińsk, Dzierzążnia, Joniec, Naruszewo
Obronił tytułPatryk Brzeski ponownie mistrzem Polski kadetÃłw w boksie. 16-letni reprezentant Inżynierii
Budowlani Płońsk boksujący w kategorii + 80 kg swÃłj drugi z rzędu tytuł mistrzowski wywalczył - w
imponującym stylu - podczas XIII OgÃłlnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Strzegomiu.Patryk Brzeski do
swej krÃłtkiej, acz bogatej kariery bokserskiej może dopisać kolejny sukces. 16-letni reprezentant
Inżynierii Budowlani Płońsk, wywalczył bowiem podczas trwającej w dniach 29 kwietnia-5 maja, XIII
OgÃłlnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Strzegomiu najcenniejsze pięściarskie trofeum kadetÃłw (rocz.
1990-91) - mistrzostwo Polski.Młody bokser, walczący w kategorii + 80 kg, w drodze po drugi z rzędu
złoty medal (przypominamy, iż w ubiegłym roku nasz zawodnik wywalczył tytuł mistrzowski w Elblągu)
stoczył trzy zwycięskie pojedynki.W ćwierćfinale podopieczny Waldemara WrÃłblewskiego pokonał na
punkty (5:0) reprezentanta Polonii Leszno Adriana Szczepaniaka. W pÃłłfinale - po zaciętej walce - także
na punkty (3:2) wygrał z zawodnikiem GÃłrnika Lubin Filipem Szarkowiczem. Natomiast w finale Patryk
nie dał żadnych szans swemu przeciwnikowi ze Sztormu Szczecin - Sebastianowi Zacharskiemu,
pokonując go w II rundzie przez rsc.
Zwycięstwo Patryka w MP spowodowało, że płoński klub Inżynieria Budowlani po raz kolejny może
świętować tzw. dublet mistrzowski. Zaledwie miesiąc temu (14-18 marca w Kielcach) drugi z klanu
Brzeskich - Marcin (niespełna 18 lat) - wywalczył także w imponującym stylu (broniąc tym samym pozycji
sprzed roku) złoty medal mistrzostw Polski juniorÃłw w kategorii superciężkiej (+91 kg). Młodszy z
braci Brzeskich - Patryk ma 16 lat. Mieszka wraz z rodzicami w Trębkach Starych (gm. Zakroczym).
Uczęszcza do do Gimnazjum w Zakroczymiu. Obok boksu największymi pasjami młodego championa jest