Scenariusz zajęć z elementami języka angielskiego

Transkrypt

Scenariusz zajęć z elementami języka angielskiego
Scenariusz zajęć z elementami języka angielskiego
DATA: 11.12.2015
PROWADZĄCA: Joanna Bury
TEMAT ZAJĘCIA: „Świąteczna choinka”
CELE GŁÓWNY:
 wprowadzenie w świat wartości estetycznych
 uczenie się współdziałania i współpracy poprzez zabawę oraz wspólne wykonywanie
zadań
CELE OPERACYJNE:
dziecko reaguje na sygnały umowne
 współpracuje w grupie
 reaguje ruchem na muzykę
 samodzielnie przygotowuje miejsce do pracy
 samodzielnie dobiera środki do pracy
 dozuje ilość kleju
 samodzielnie składa serwetki
 przestrzega zasad bezpieczeństwa
 sprząta miejsce pracy
FORMY PRACY: z całą grupą, w małych grupach, indywidualna
METODY PRACY: słowna, czynna, zadaniowa, elementy kinezjologicznego systemu
kształcenia i terapii- Edukacja przez ruch D. Dziamskiej
ŚRODKI DYDAKTYCZNE: brystole z narysowanym konturem choinki, wycięte wcześniej
łapki z papieru pakunkowego, serwetki białe i zielone, klej, kolorowe gwiazdki, odtwarzacz
Cd, nagranie „Choinka” („Na strunach igieł”), wiersz „Choinka” I. Biśto, tamburyno/
nagranie muzyki do zabawy „Snowflakes”, lakier do włosów, obręcze
Przebieg zajęć:
1. Powitanie – zabawa ruchowa „Make the circle”; Piosenka na powitanie „Good
Morning” w parach.
2. Zabawa ruchowa „Snowflakes”- podczas gdy gra muzyka dzieci wirują po dywaniesą śnieżynkami, gdy muzyka przestaje grać dzieci- śnieżynki opadają na ziemię.
3. Wysłuchanie wiersza I. Biśto „Choinka”
„Choinka” I. Biśto
Gdy w domu naszym stanie drzewko to świerkowe,
Zawiesimy na nim bombki, cacka kolorowe.
Wśród gałązek się rozjarzą błyszczące światełka
A na czubku się rozgości gwiazda betlejemska.
Wtedy wszyscy staną społem dokoła choinki;
Starsi młodsi, duzi mali, chłopcy i dziewczynki.
Rozmowa na temat wiersza:
- O czym jest wiersz?
- Co wisi na choince?
- Kto gromadzi się wokół choinki?
- Czy pamiętacie jak po angielsku mówi się na choinkę? (Christmas tree)
4. Zabawa ruchowa do piosenki „Choinka” (mel. „Na strunach igieł” układ A.
Kurowska).
*rysowanie w powietrzu obiema rękami kształtu choinki
*zawieszenie bombek na choince (5 szybkich ruchów prawą dłonią, 5 szybkich ruchów
lewą dłonią)
*zapalanie świeczek na choince (rytmiczne otwieranie i zamykanie 5 razy dłoni prawej i
lewej)
* gest wskazania na siebie
* rysowanie serca w powietrzu
* obrót za prawą ręką, w kierunku tańca
* tupnięcia na przemian prawą i lewą nogą z ukłonem, 2 klaśnięcia w dłonie
5. Klasyfikacja gwiazdek do czterech obręczy, przeliczanie w dostępnym zakresie przy
użyciu języka angielskiego. Ustalanie gdzie jest więcej gwiazdek a gdzie mniej.
6. Losowanie gwiazdek- podział dzieci na grupy. Podczas losowania dzieci mówią po
angielsku kolor.
7. Wykonanie prac plastycznych (każdy stolik wykonuje jedną choinkę, dzieci wybierają
materiał do tworzenia choinki zgodnie z kolorem ich gwiazdki)
Gwiazdki:
- kolor czerwony (red) – dzieci przyklejają wcześniej wycięte łapki z papieru
pakunkowego w kolorze czerwonym, białym, fioletowym tworząc choinkę
- kolor żółty (yellow)- dzieci przyklejają wcześniej wycięte łapki z papieru pakunkowego
w kolorze żółtym, zielonym, srebrnym tworząc choinkę
- kolor zielony (green )- dzieci tworzą choinkę z zielonych serwetek, które zwijają i
przyklejają
- kolor biały (white) – dzieci tworzą choinkę z białych serwetek, które zwijają i
przyklejają
6. Prezentacja wytworów dzieci, porządkowanie Sali po skończonych zajęciach.
Podziękowanie dzieciom za udział.

Podobne dokumenty